Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Bau Bau a scris:
Tai-Pan a scris:
Bau Bau a scris:Asa sa fie. Eu nu am grija asta..😁😁

Tu ai grija durerilor de spate la drumuri mai lungi si grija de a nu aluneca de pe ele la curbe!
Eu nu imi doresc sa fac schimb de scaune cu tine......

Amr 3 ani și scap de ea. Probabil la 60k EUR.
Urmãtoarea va avea pachet "M". Deci nu vor mai exista probleme. 🚙.

Un RR Wraith e mai ok!👍💪👌
Skip ads

  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
Sa nu exageram totuși. 😁 încã nu am zâmbit în geam la Loto Spania sau Mexic
  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 736
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
jgyprime a scris:
xxl_cm a scris:la ford
...
si la mine la vectra directia e ceva mai grea decat la astra, insa la astra mi se pare foarte misto, foarte usoara, numai buna de oras...

mie chiar nu imi place directia asa slaba, parca e un joc pe calculator.
as vrea sa fie putin mai rigida. aveti idee daca cineva cu o interfata originala opel poate sa seteze cat de asistata e directia, adica cat de tare sau moale sa fie?
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Ca tot veni vorba de directie. Vin si eu cu o mica problema. E foarte greu de explicat, dar sper sa reusesc.
De ceva timp, (2 drumuri pe autostrada), volanul parca se "blocheaza" atunci cand nu rotesc de el. De exemplu, pe autostrada, cand vreau sa fac mici corectari, acesta opune o mica rezistenta (nu are legatura cu cea data de viteza masinii), ca si cum ar fi putin blocat, iar daca trag mai tare isi revine. Apoi, daca il tin nemiscat ceva timp, si vreau sa trag, iar e putin intepenit. Prima data, acum o sapt, am crezut ca mi se pare mie, dar astazi, dupa un alt drum pe autostrada, iar a aparut acest simptom. E destul de enervant, intrucat se blocheaza si cand tin volanul virat cateva grade (EX: curbele line de autostrada). Iar daca dau drumul volanului, ramane virat cu 0.5..1º sau cat o inseamna.

Nu stiu cum sa explic, e exact ca si cum coloana de directie ar atinge ceva sau nu ar fi ceva gresat. Nu se aud zgomote, doar ramane blocat.

E foarte greu sa descriu problema, dar sunt 100% sigur ca nu a facut pana acum o sapt..

Si credeti-ma ca este foarte enervant la drum lung.
Skip ads

  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Danielzgk a scris:http://www.revizieshop.ro/m/opel-astra-j/jante-si-capace-opel-astra-j/senzor-presiune-roata-opel-astra-j-mobiletron-p-9915268,eu
Foloseste cineva acesti senzori?


Si eu sunt interesat de 4 senzori . Ai cumparat pana la urma? Am vorbit la dealer si mi-a spus ca rezerva are valva normala. La explicatii pe pagina lor de net scrie ca ''Necesita configurareFrecventa 433 Mhz''. Intrebarea este daca aceasta ''configurare frecventa'' se face de fiecare data cand le montezi pe masina..

Iar ca jante de vara cred ca cumpar acest model
https://www.ecauciuc.ro/marc...C5x105.25%7C6_P_5
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Cosmin95 a scris:Ca tot veni vorba de directie. Vin si eu cu o mica problema. E foarte greu de explicat, dar sper sa reusesc.
De ceva timp, (2 drumuri pe autostrada), volanul parca se "blocheaza" atunci cand nu rotesc de el. De exemplu, pe autostrada, cand vreau sa fac mici corectari, acesta opune o mica rezistenta (nu are legatura cu cea data de viteza masinii), ca si cum ar fi putin blocat, iar daca trag mai tare isi revine. Apoi, daca il tin nemiscat ceva timp, si vreau sa trag, iar e putin intepenit. Prima data, acum o sapt, am crezut ca mi se pare mie, dar astazi, dupa un alt drum pe autostrada, iar a aparut acest simptom. E destul de enervant, intrucat se blocheaza si cand tin volanul virat cateva grade (EX: curbele line de autostrada). Iar daca dau drumul volanului, ramane virat cu 0.5..1º sau cat o inseamna.

Nu stiu cum sa explic, e exact ca si cum coloana de directie ar atinge ceva sau nu ar fi ceva gresat. Nu se aud zgomote, doar ramane blocat.

E foarte greu sa descriu problema, dar sunt 100% sigur ca nu a facut pana acum o sapt..

Si credeti-ma ca este foarte enervant la drum lung.

Iar ai un tacanit la volan?!😊
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Nu am cumparat. Le pun fara. Rezerva are senzor. Se seteaza doar prima data. La cat merg cu ea iarna nu cred ca merita.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,055
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
O recomandare: cel mai bun quick detailer ever ! Am dat de el din intamplare......
Skip ads

  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Unde ai dat de el?
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,055
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
https://[link invalid]/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwj_8461if_dAhWCQhgKHaauAhMYABAAGgJsZQ&ohost=www.google.ro&cid=CAESEeD2VPagmOGOIKyNHDVTYf5J&sig=AOD64_2wCbYsK6VM8HwLkN7T84x43u4rSg&q=&ved=2ahUKEwjQh4m1if_dAhULpYsKHWgcAeQQ0Qx6BAgFEAI&adurl=
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Ma las de spalat masina cel putin 1 an. Doar la ocazii speciale. Am un santier meserias langa mine si in 3 zile arata ca in poza.
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Tre' s-o speli mai des, nu mai rar sau deloc!
Skip ads

  • DSisu325

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2018

  • Mesaj Privat
Salut, au rezolvat problemele de la cutie la astra j?Ma gandesc sa schimb mokka cu astra asta.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
S-au rezolvat de mult! Grabeste-te cat inca se mai fabrica!
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:
Cosmin95 a scris:Ca tot veni vorba de directie. Vin si eu cu o mica problema. E foarte greu de explicat, dar sper sa reusesc.
De ceva timp, (2 drumuri pe autostrada), volanul parca se "blocheaza" atunci cand nu rotesc de el. De exemplu, pe autostrada, cand vreau sa fac mici corectari, acesta opune o mica rezistenta (nu are legatura cu cea data de viteza masinii), ca si cum ar fi putin blocat, iar daca trag mai tare isi revine. Apoi, daca il tin nemiscat ceva timp, si vreau sa trag, iar e putin intepenit. Prima data, acum o sapt, am crezut ca mi se pare mie, dar astazi, dupa un alt drum pe autostrada, iar a aparut acest simptom. E destul de enervant, intrucat se blocheaza si cand tin volanul virat cateva grade (EX: curbele line de autostrada). Iar daca dau drumul volanului, ramane virat cu 0.5..1º sau cat o inseamna.

Nu stiu cum sa explic, e exact ca si cum coloana de directie ar atinge ceva sau nu ar fi ceva gresat. Nu se aud zgomote, doar ramane blocat.

E foarte greu sa descriu problema, dar sunt 100% sigur ca nu a facut pana acum o sapt..

Si credeti-ma ca este foarte enervant la drum lung.

Iar ai un tacanit la volan?!😊


E cat se poate de real, Tai-Pan. Cand timpul ne va permite, te invit la un test-drive pana la Fundulea si inapoi. Pt asta chiar ma duc peste ei in service. Sa greseze ce e pe acolo, nu stiu ce, dar s.o rezolve.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
La mine nu am observat sa faca asa... Si am mers singurel pe autostrada prin Grecia (nu era trafic)...
Cel mai probabil asistarea electrica se opreste de tot din cauza ca mergi drept, dar parerea mea e ca ar trebui sa mearga dar foarte incet...
Nu cred ca e normal...
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
Mergea normal si la mine, pana de curand.
Poate isi revine ...
Intre timp..
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
A venit iarna Cosmin? Sa te bucuri de ea asa curata acum cat mai e timp frumos,ca dupa ce incep ploile si vine zapada o sa se faca alba de la sare.😁
  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Tai-Pan a scris:Tre' s-o speli mai des, nu mai rar sau deloc!

Sa termine macar cu sapaturile ca e nasol. Trebuie sa o spal ca nu pot merge cu ea asa Shocked . Duminica e zi de spalat, nu lucreaza Laughing
  • catalin1985

  • Mesaje scrise: 792
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2016 B16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Legat de problema ta cu directia,Cosmin,eu folosesc masina 80% din km la drum intins,drum european si autostrada.am aproape 57k km rulati.nu am observat sa faca asa ceva,cum ai descris tu.la drum drept,la o viteza de peste 120-130 km/h,directia se intareste,opune rezistenta volanul in momentul in care faci mici corectii,dar daca o lasi chiar si cu cateva gr virata in stanga sau in dreapta masina se va indrepta in acea directie.nu este ca la viteze mai mici,atunci cand revine volanul la pozitia normala.eu tond sa cred ca este ceva normal.nu se blocheaza volanul,cum zici tu.ai verif lichidul de servo?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR