Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • AOvidiu15

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Multumesc! M-am uitat pe comanda si pachetul enjoy contine si senzori parcare spate. Ce am mai citit pe forum si sunt nelamurit ii cu scutul motor m-am documentat si se pare ca nu prea se mai pune scut motor la autovehiculele noi nu doar la opel.. Reprezentatul de vanzari a spus ca el nu ar pune... Ca daca nu fac cu ea off road este ok.
Skip ads

  • Danielzgk

  • Mesaje scrise: 217
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2018

  • Mesaj Privat
Zic ca merita pus scut, eu cel putin am montat la toate masinile care nu au avut din fabrica. Nu are legatura cu offroad-ul.
  • baltazar2003

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2017

  • Mesaj Privat
La seat am avut scutul din plastic spart si intr-o seara a intrat o pisica sa doarma pe motor...
250 lei ambulanta speedvet, ca am crezut ca o poate scoate vie din cureaua de accesorii.
100 eutanasierea,
450 intinzator si curea de accesorii
un scut metalic m-ar fi costat undeva la 400 lei atunci
La opel ii cam 250 de lei, eu zic ca merita. Smile
  • GDom

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2018 1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Salut prieteni ! Sambata am de gand sa montez scutul pe masina . Am un prieten care se ocupa cu piese auto si mi a zis ca inainte sa l montez sa i mai dau niste gauri in el ca vara cica se incinge prea tare.A mai facut cineva asa ceva? Fals sau adevar? Eu am intrebat dealarul cand am ridicat o si nu mi a zis asa ceva.mi a zis doar ca pot monta scut.
Skip ads

  • deleted-119013

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2017

  • Mesaj Privat
Depinde ce scut montezi, daca e modelul montat cam de toata lumea de pe aici, are niste fante din constructie, si oricum, nu se acumuleaza atata caldura cat sa fiarba motorul vreodata daca nu are alte probleme. Tine cont ca motoarele de 1.4 / 1.6 pe caroseria de Astra J sunt aerisite, deci au unde sa disipe bine-mersi caldura, variantele americane ale caroseriei tin motoare mai mari si mai inghesuite, 2,4 litri
  • danielus

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Salutare colegi!
A facut cineva dintre voi revizia de 1 an in ultima perioada? La mine se apropie momentul si am cerut niste oferte de pret la Radacini (de unde a fost cumparata masina) si la GTT. "Oferta" m-a lasat cu gura cascata - 880 lei la ambii! Mi se pare foarte mult pentru 3 filtre, 4L de ulei si manopera. Asa mult au crescut preturile in reteaua Opel?
  • baltazar2003

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2017

  • Mesaj Privat
Salut,
Vezi aici preturile de revizie al 1 an Smile
https://www.clubopel.com/vie...ighlight=#2010041
  • GDom

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2018 1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2018

  • Mesaj Privat
.asta e scutul.
Skip ads

  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
lasa-l asa cum e.
nu gauri nimic.
am scut asemanator si la drum lung apa sta la in acelasi loc indiferent de temperatura exterioara (si am mers si la -15 si la 40 de grade temperatura exterioara)...
ce e drept nu am mers prea mult fara scut (cam o saptamana am mers si fiind masina noua nu prea m-a interesat cum stau temperaturile si alte cele)...
  • GDom

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2018 1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Si la mine tot noua e.sambata face 1 saptamana.am 400 de km rulati.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,055
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
GDom a scris: .asta e scutul.

La J am avut scut metalic original, din fabrica (acum , cred ca se gasesc la dezmembrari) si nu avea atatea fante de aerisire ca asta...asa ca , stai linistit !
  • danielus

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2017

  • Mesaj Privat
baltazar2003 a scris:Salut,
Vezi aici preturile de revizie al 1 an Smile
https://www.clubopel.com/vie...ighlight=#2010041


Multumesc mult!
M-am programat la Union - cel mai bun pret - cca 640 lei.
Skip ads

  • xxl_cm

  • Mesaje scrise: 736
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2011

  • Mesaj Privat
vezi ca la prima revizie poti sa schimbi doar uleilul+filtrul de ulei, fara sa mai shimbi si filtrul polen+filtrul aer.
in felul aceasta pretul scade cam la 350-450 lei.
  • AleXXander

  • Mesaje scrise: 467
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2009

  • Mesaj Privat
290 lei am platit eu la radacini constanta, doar ulei si filtru. Apoi am schimbat acasa filtru de aer si cel de polen
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
GDom a scris: .asta e scutul.


Pe asta il am si eu. Doua veri la activ, nu se incinge nimic.
  • deleted-104298

  • Mesaje scrise: 4,671
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2015

  • Mesaj Privat
AOvidiu15 a scris:Multumesc! M-am uitat pe comanda si pachetul enjoy contine si senzori parcare spate. Ce am mai citit pe forum si sunt nelamurit ii cu scutul motor m-am documentat si se pare ca nu prea se mai pune scut motor la autovehiculele noi nu doar la opel.. Reprezentatul de vanzari a spus ca el nu ar pune... Ca daca nu fac cu ea off road este ok.


Eu unul iti zic sa pui. Cel de la Emag e perfect. Nu strica ceva protectie in plus. Nu e vorba doar de off road ci de orice eventual pericol de pe drum.

Daca ai pachetul Enjoy, ai si senzori pe spate. Ai scapat de o grija.
Ramane doar sa te asigur prompt la trecerile de pietoni. Smile
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
danielus a scris:Salutare colegi!
A facut cineva dintre voi revizia de 1 an in ultima perioada? La mine se apropie momentul si am cerut niste oferte de pret la Radacini (de unde a fost cumparata masina) si la GTT. "Oferta" m-a lasat cu gura cascata - 880 lei la ambii! Mi se pare foarte mult pentru 3 filtre, 4L de ulei si manopera. Asa mult au crescut preturile in reteaua Opel?


Salutare,
Cere oferta și la UniunMotor cel de lângã centura București Nord. Eu am fãcut revizia la Astra si la Corsa și au avut prețul cel mai bun. Respectiv 490 și 530 parca. Și da la Corsa a fost mai scump (1.4-90cp)
  • Bau Bau

  • Mesaje scrise: 1,106
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2017

  • Mesaj Privat
AOvidiu15 a scris:Va salut pe toti, am citit cateva sute de pagini de forum...dar am decis acuma sa imi fac cont caci de curand mi-a sosit masina in reprezentanta si vineri urmeaza sa ma duc sa o ridic am emotii mariii! Smile pentru mine este prima masina noua! azi m-am urcat putin in ea si prima impresie e ca imi e greu sa ma orientez in ea sper sa ma descurc in trafic/parcari...am un renault clio symbol...aproximativ de 10 ani dar opel-ul la prima vedere mi se pare mult mai mare....





Bine ai venit în gasca noastrã. Chiar arata ok pe alb masina. Pare mai mare..😁 pe culoarea asta deschisa.
Multi km fãrã probleme și incidente în trafic!
  • Tai-Pan

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2017 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2017

  • Mesaj Privat
GDom a scris:Salut prieteni ! Sambata am de gand sa montez scutul pe masina . Am un prieten care se ocupa cu piese auto si mi a zis ca inainte sa l montez sa i mai dau niste gauri in el ca vara cica se incinge prea tare.A mai facut cineva asa ceva? Fals sau adevar? Eu am intrebat dealarul cand am ridicat o si nu mi a zis asa ceva.mi a zis doar ca pot monta scut.

Ai un prieten pe cinste.....
La celelalte piese de care "se ocupa", ce modicari recomanda?!
Ce inseamna "se ocupa"?
Are habar despre ceea ce face/vorbeste?
Cand a spus sa-i dai niste gauri, ma gandesc ca a sugerat sa decupezi cu flexul bucati din el........ ca niste gauri date cu spiralul ar fi frectie la picior de lemn!
Stie ca chiar si cu scut montat, prin partea din spate exista suficient loc incat pot sa intre pisicile la motor?
  • chelebet

  • Mesaje scrise: 1,234
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2016

  • Mesaj Privat
Confirm intrarea pisicilor prin partea din spate a aceluiasi scut Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR