Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • dani27

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
@pystha la partea de vopsit m-a ajutat un preten care cu asta se ocupa. Cam o saptamana am mers cu tot ce e vopsit, demontat, pt ca am vrut sa se usuce lacul cat de cat deoarece afara era destul de racoare si le-am tinut in casa pe calorifer.
Manerele nu sunt asa moi, sunt un plastic putin putin flexibil, se demonteaza doar "coaja" manerului, nu stiu cum sa-i spun. (apropo manerele nu au stratul ala de mastic/cauciuc pe deasupra si deci nu s-a umflat la aplicarea primerului, asta pt cei ce vor sa se mai apuce de treaba asta)
Am folosit aceeasi vopsea peste tot

@claudiu-cld k,se pare ca nu intelesesem eu exact
Skip ads

  • cristinelu

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salut, vreau sa te intreb care este pretul la o asa operatiune (vopsire manere si consola)? Daca poti sa inttrebi prietenul tau care vopseste de un pret ti as fi recunoscator. (cu tot cu vopsea si ce mai trebui si cu mana de lucru).
  • dani27

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
oki o sa-l sun luni seara sa-l intreb daca se poate si pe la ce bani, ca pana atunci nu am cum sa dau de el ca e plecat si nu are semnal
  • dani27

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
@cristinelu inca nu am dat de nenea asta cu vopsitul, dar cum dau de el te anunt, deci nu am uitat
Skip ads

  • Nuca

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Salut,
Si eu caut sa cumpar o consola.
Mai are cineva?
Multam
  • cristivw

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Shocked cand am avut eu de vanzare la 100ron n-a vrut nimeni, acum vrea toata lumea! Laughing

in fine, pt cei care au nervi de otel. acea consola se poate vopsi, si iese ceva super frumos. dureaza mult de tot pregatirea. eu mi-am facut-o in culoarea masinii. toata consola, pana la plasticul de sub maneta franei de mana. revin cu poze. ps> este f usor de intretinut, si nu veti avea probleme la capitlul curatat. totul este sa fie pregatita bine inainte de vopsit. primer etc etc.
  • cosminmake

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2002 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Salutare!
Recent am devenit si eu proprietar de Astra g din 2001. Ma numesc Cosmin si sunt din Timisoara!
As dori si eu sa imi schimb consola deoarece este crapata (asa am cumparat masina).
  • rmg
  • *
  • 24 mesaje
  • din 02 Nov 2007
  • Astra 2001 Z20LET
  • Bucuresti
  • rmg

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Se da jos greu consola centrala? In manual nu prea este explicat ce se desface. Am vazut 4 suruburi in locasul scrumierei pt partea de jos. Se scot gurile de aerisire centrale si butoanele de la aeroterma. Ce mai e de desfacut?
  • dani27

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
daca nu ma insel era explicat frumos cu poze si tot ce trebuie pe aici pe undeva incearca un search. Din cele 4 suruburi de la scrumiera, 2 sunt pentru consola 2 pt scrumiera, o sa mai gasesti doua la fel dupa ce scoti casetofonul, cam in astea 4 se tine consola. In partea de sus are niste cleme(tragi de ea si iese). La comenzile de la aeroterma la fel are 4 cleme care se ridica usor si permit detasarea blocului ala de comanda cu tot cu butoane(nu tre sa scoti butoanele). Sper sa te ajute ce am spus aici Smile
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
dani uitete in garaj la mine sa vezi cum a iesit si la mine vopsitul,dar nu am reusit sa vopsesc si manerele de la usi,tine cont ca la mine vopseaua este perlata si nu stiu dk se observa in poza dar in realitate este mult mai frumos
  • rmg
  • *
  • 24 mesaje
  • din 02 Nov 2007
  • Astra 2001 Z20LET
  • Bucuresti
  • rmg

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am cautat, nu am reusit sa gasesc postul acela. M-am poticnit la cass, am incercat sa introduc 4 sarme in cele 4 colturi sa dau sigurantele la o parte si nu am reusit. Nu se vad inbusuri, sarma se duce pana in spate dar nu pot trage cass-ul afara. E obligatoriu sa scot gurile centrale de aerisire, nu?
  • dani27

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2006

  • Mesaj Privat
@claudiu-cld - frumos Wink s-o stapanesti sanatos, si atata timp cat tie iti place inseamana ca e o lucrare reusita(ma bate si pe mine un gand cu ramam aia de la ceasuri dar ma mai gandesc)
tu ai cumva volanul imbracat in piele de tine? sau e asa a fost masina?

@rmg incearca o sarma mai groasa poate merge. Gurile de aerisire da trebe scoase, partea care ramane dupa ce scoti grilele se prinde de consola cu niste cleme. Butonul de avarie se scote tragand de el
tutorialul era pe astra-g.de dar nu mai merge siteul daca il mai gasesc pe undeva iti trimit(pe pv ca stricam topicul omului aici)

PS: scuze ca raspund greu dar in ultima vreme am cam fost prins tare cu munca si n-am avut timp
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR