Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • costel2406

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1992 16cnz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2013

  • Mesaj Privat
ok multumesc.am sa urmaresc in viraje sa descoper care este
  • adibaiacos2003

  • Mesaje scrise: 296
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2007 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2009

  • Mesaj Privat
20k - 50k sau 200k - 500k? Eu la 200k am schimbat rulmentul pe stanga fata. Era FAG stiti cumva daca erau din fabrica?
  • RAMsys

  • Mesaje scrise: 127
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c16nz2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jun 2009

  • Mesaj Privat
@MadFrog --daca huruie in viraje e planetara, daca huruie la drum drept e rulmentul
daca doresti sa schimbi rulmentii(ul) mergi pe SKF - undeva la 120 lei am dat eu pe un rulment acum 2 sapt -original
planetara o poti achizitiona de la dezmembrari
sa verifici daca e rulmentul - ridica masina pe cric fara sa dai roata jos apoi tii o mana la ora 12 si una la 6 si misti fata spate sa vezi daca ai joc la rulment

@adibaiacos2003 --- rulmentul me l-am schimbat cam la 50-60 mii km - doar cel de pe dreapta(cel care intra primul in gropi)
  • MDL

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Salutare, eu am avut capul de planetara uzat si trosnea doar la viraje si DOAR in sarcina,altfel nu Smile
acum am un rulment stricat pe stanga,urmeaza sa-l schimb maine la service,am ridicat masina pe cric si se misca roata,nu vorbesc de invartirea rotii,vorbesc de miscari ca si cum nu ar avea prezoanele stranse,astra F c16nz este masina despre care vorbesc.
am vazut ca zicea un coleg mai sus ca se poate regla rulmentul daca are joc,cum se face asta ?eu oricum schimb rulmentul ca deja mi l-am cumparat,cunosc pe cineva care are magazin de piese la super pret,am dat 40 de lei pe el,poate ca nu e cea mai buna firma,dar nici cea mai proasta,daca vreti va dau nr de tel si vorbiti cu baiatu' , dar totusi vroiam sa stiu cum se poate regla daca imi puteti spune Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR