Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • krashy22

  • Mesaje scrise: 1,250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Revenind la colegul care a initiat acest topic, normal si corect ar fi ca dupa ce iti expira perioada de stat pe bara si daca iti vrei permisul inapoi, sa faci cumva dovada achitarii amenzii. Atunci multi ciumeci s.ar potoli
Skip ads

  • alex.panciu

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
ai ceva de castgat ca plateste el amenzile sau eu?
ti-a asfaltat cineva tie vreo strada sau nu traiesti la noi in tara?
nu am nimic cu tine,dar datorita unora ca tine si ca altii care sariti ca arsi cand auziti ca nu isi plateste unul amenzile sau impozitul o ducem atat de *bine*
platiti voi eu nu vreau....din cauza ca stam si inghitim ca fraieri suntem arsi din orice pozitie si nu da nimeni 2 bani pe noi...ca fraierii stau si inghit....
  • krashy22

  • Mesaje scrise: 1,250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Prietene ai calcat pe bec este normal sa platesti, asa este normal. Nu vrei sa imbogagesti statul, mergi frate regulamentar si mai forta semaforul, nu mai circula beat pe 300 de carari, foloseste centura.......etc etc.....si asa o sa ramai cu banii in buzunar .


Ultima modificare facuta de krashy22 la Mar 23 Jul, 2013 9:49 pm
  • alex.panciu

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
platesc daca vreau,nu ma poate obliga nimeni,deocamdata....in romania in momentul de fata trebuie sa faci totul la limita legii ca sa traiesti decent,daca nu,le bagi baietilor smecheri bani in buzunar...iar eu nu am de gand sa fac asta...faceti-o voi....
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Problema la noi in tara este ca avem foarte multi care gandesc ca tine. Oameni care urineaza pe moralitate, normalitate si legi. Oameni care se cred deasupra tuturor si nu dau doi bani pe ceilalti.
La fel gandesc si cei din guvern, senat, parlament: de ce sa dau bani la toti prostii cand pot sa bag la mine in buzunar?
Asa gandesc si patronii la are lucram: de ce sa platesc prostul care munceste pentru mine si sa nu iau eu banii sa imi fac vila, sa imi iau Q7, sau mai rau, sa platesc impozite la stat sa ii bage aia in buzunar.
Asa si tu, ti-ai tras motor de 3 litri stiind ca are taxe mari, dar nu-i problema ca nu platesti.
Ti-ai tras abonament la Vodfone cu telefon scump si smecher banuiesc, da-i dracu, nu platesc abonament.
Si cireasa de pe tort, mai iei si bani din banca si nu-i dai inapoi, aia te anunta ca ai datorii, tu ii injuri de mama, familie, copii, de parca astia ar avea vreo vina.
Vad ca ai ca locatie trecuta la profil Bucuresti si spui ca tie nu ti-a asfaltat nimeni nici o strada. Chiar nu iti este rusine sa spui asa ceva? Chiar a ramas Bucurestiul fara asfalt si nu stim noi?
Penibil nene, chiar nu inteleg cum ai curaj sa scrii asa ceva pe un forum public.
Asta e, de la revolutie incoace, nimic nu ma mai mira in tara asta. Cum spunea un om mare, avem tara frumoasa, bogata, pacat ca e locuita.
Oricum, consecintele faptelor tale se vor vedea in viitor si tu vei fi singurul care va avea de suferit. Deocamdata nu o sa iti ia nimeni nimic cu forta dar datoriile vor ramane acolo si fii sigur ca mai tarziu o sa ai probleme din cauza lor.
  • atsonesti-dragracer

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2012

  • Mesaj Privat
de acord cu alex.panciu in tot ce a spus ...
  • alexandrudumitru

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jul 2013

  • Mesaj Privat
in Tara asta te invata - Ce sa faci.
NU CUM SA FACI (intr-un cuvant dresati de mici.)
  • alex.panciu

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
forbidden27 a scris:Problema la noi in tara este ca avem foarte multi care gandesc ca tine. Oameni care urineaza pe moralitate, normalitate si legi. Oameni care se cred deasupra tuturor si nu dau doi bani pe ceilalti.
La fel gandesc si cei din guvern, senat, parlament: de ce sa dau bani la toti prostii cand pot sa bag la mine in buzunar?
Asa gandesc si patronii la are lucram: de ce sa platesc prostul care munceste pentru mine si sa nu iau eu banii sa imi fac vila, sa imi iau Q7, sau mai rau, sa platesc impozite la stat sa ii bage aia in buzunar.
Asa si tu, ti-ai tras motor de 3 litri stiind ca are taxe mari, dar nu-i problema ca nu platesti.
Ti-ai tras abonament la Vodfone cu telefon scump si smecher banuiesc, da-i dracu, nu platesc abonament.
Si cireasa de pe tort, mai iei si bani din banca si nu-i dai inapoi, aia te anunta ca ai datorii, tu ii injuri de mama, familie, copii, de parca astia ar avea vreo vina.
Vad ca ai ca locatie trecuta la profil Bucuresti si spui ca tie nu ti-a asfaltat nimeni nici o strada. Chiar nu iti este rusine sa spui asa ceva? Chiar a ramas Bucurestiul fara asfalt si nu stim noi?
Penibil nene, chiar nu inteleg cum ai curaj sa scrii asa ceva pe un forum public.
Asta e, de la revolutie incoace, nimic nu ma mai mira in tara asta. Cum spunea un om mare, avem tara frumoasa, bogata, pacat ca e locuita.
Oricum, consecintele faptelor tale se vor vedea in viitor si tu vei fi singurul care va avea de suferit. Deocamdata nu o sa iti ia nimeni nimic cu forta dar datoriile vor ramane acolo si fii sigur ca mai tarziu o sa ai probleme din cauza lor.


prietene am vreo datorie la tine si nu stiu eu?
am sa iti dau vreun ban si nu ti l-am dat?
tipic anumitor categorii de oamenii vorbesti aiurea....ma cunosti cumva de vorbesti despre mine?
hai sa te luminez....am masina cu motor de 3000 cmc pentru ca imi permit,nu am cumparat masina din banii tai....masina este pe numele mamei mele,impozitul este la zi,am platit asigurare pe 6 luni 1100 ron,cea mai ieftina fiind 300 lei de ce?pentru ca ma gandeam la unul ca tine ca in caz ca te lovesc sa nu plangi ca iti dau asigurare carpatica/euroins/astra...asta ca sa vezi ca ma intereseaza de ceilalti,dar nu imi place sa fiu la fel de fraier ca altii....au fost la vot,l-au gadilat pe ponta unde trebuia,ca o sa fie bine ca o sa faca...si acum i-au umplut frigideru cu carne....de bine ce ne este cu el...nu ma intereseaza politica sub nici o forma,nu am fost niciodata la vot,asa ca nu injur pe nimeni imi vad de treaba mea....

mai departe mi-am tras abonament la vodafone si mi-am luat un telefon in care sa tin cartela...problema a fost ca eu am platit abonamentul la zi in 2006-2007 in jur de 150-200 lei pe luna...pana intr-o zi cand m-a sunat un nene la 12 zile de cand se emisese ultima factura sa imi spuna ca am vorbit prea mult in alea 12 zile si ca sa achit ce am vb...poftim?am vreo factura de plata si nu am facut plata?nu,dar ati vorbit in astea 12 zile mai mult ca de obicei.....auzi,pe banii mei vorbesc cat vreau....nu am platit mi-a inchis abonamentul si la revedere din momentul ala nu am mai platit nimic am aruncat cartela,la revedere....nu vreau,nu platesc...asta s-a si intamplat,s-a inchis dosarul definitiv....da,stiu esti ofticat ai fii vrut si tu sa faci asa....sa vorbesti sa nu platesti...

urmatoarea problema cu creditul la banca luat in 2007,a fost foarte ok,am facut credit am platit rata timp de 6 luni,dupa care am fost tot la aceeasi persoana la care am facut creditul si i-am cerut sa imi faca o suplimentare...toate bune si frumoase,dar functionarul de la banca in loc sa imi faca o suplimentare mi-a facut un credit nou,de ce?pentru ca avea un target sa faca un anumit nr de credite....si m-a gasit pe mine fraier...nu mi-am dat seama...i-am spus ca vreau sa platesc o singura rata,intr-un singur cont nu vreau sa ma complic,a spus ca platesc o singura rata in acelasi cont ca si pana in momentul de fata,doar ca este mai mare,ok,nici o problema era ceva normal...
am mai platit ca prostul 6 luni de zile si ma trezesc ca imi vine acasa hartie ca am restanta de plata....ce crezi si vreo 500 lei dobanda....ma duc la banca,functionarul respectiv era in concediu,ajung la altcineva care imi spune adevarul....aveam 2 credite...si eu plateam numai unul...ii cer sa imi faca un singur cont si o singura rata prin care sa le platesc pe amandoua,bineinteles inca 1 credit nu era acelasi lucru cu ce cerusem eu...respectiv suplimentare,adica aveam dobanda si rata mai mare,dar asta era ma arsesem deja.....functionarul m-a asigurat ca s-a rezolvat problema,am platit penalizari degeaba....surpriza dupa 4 luni aceeasi problema,hartie acasa,penalizari...am sunat,i-am anuntat ca nu mai platesc nici un leu din momentul acela si exact asta am facut....
deci vreo problema colegu?te afecteaza pe tine cu ceva?

i-ar vizavi de impozite si taxe,pe mine unul cand dau intr-o groapa ca acum cateva zile in care am strambat o janta si am facut o galma frumoasa....ma ustura si ma doare...daca pe tine te face fericit e problema ta....
si nu imi este rusine sa spun ca strazile nu sunt asfaltate,ai luat tu banii pentru asfaltat si te-am jignit cand am spus ca nu sunt asfaltate?
pe orice drum din tara asta exista cratere,nu ai un singur drum pe 100 km in care sa nu fie 100 gropi.....sau nu ai mai iesit de pe strada ta proaspat asfaltata de mult?
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
1. Nu suntem prieteni, nu ma intereseaza ce faci cu banii tai, ce mananci, ce conduci si unde ai asigurare (poti sa ai si la carpatica sau oriunde, am Casco la ambele masini).
alex.panciu a scris:iulian.....am de plata la impozit 3000 ron inca din anul 2006 si este in crestere....tare sunt curios sa vad pe ce imi pune poprire....pe ciorapi?

Eu nu am zis ca ai datorii, tu ai spus asta mai inainte, apoi dintr-o data esti la zi. Te cam contrazici in afirmatii.
2. Operatorii de telefonie au dreptul, la anumite tipuri de abonamente, sa iti ceara sa platesti valoarea unor convorbiri care au depasit un anumit barem. Este specificat in contract, banuiesc ca l-ai citit, da? Si este o masura destul de buna, daca iti fura sau pierzi telefonul, respectivul vorbeste, ca nu plateste el. Nenorociti, ce sa spun.
3. Cu banca, ai spus tu destule, eu nu mai zic nimic... Puteai sa eviti chestiile astea cu putina inteligenta, dar...
alex.panciu a scris: m-a gasit pe mine fraier...nu mi-am dat seama...

Referitor la datul in gropi, eu nu dau in ele, chiar daca sunt prezente. E si o vorba din batrani legata de chestia asta.
  • alex.panciu

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
spun a 3-a oara ca masinile sunt pe numele mamei mele.....dar tu citesti pe sarite....
am inteles...la tine se ascund gropile cand iesi pe strada....
cand o sa mergi pe o linie de tramvai unde sunt 4 gropi pe metru patrat sa te vad ce ocolesti...mai vino si tu prin bucuresti....si mai mergi si pe alte strazi decat cele principale,cu toate ca si alea sunt pline de gropi,linii de tramvai,canale....dar raman la parerea mea ca se ascund gropile cand esti tu pe strada....
in fine o tinem asa la nesfarsit....oricum nu o sa imi platesc datoriile,pentru ca nu vreau....
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
no, gata
Aici va opriti, amandoi, ca discutia degenereaza
Sper ca nu e nevoie sa va explic cum sa va opriti, da?
  • ionutmarius85

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2012

  • Mesaj Privat
oprire pe salariu se face doar daca isi da acordul firma la care lucrezi..am primit si eu somatie in 2011 si suntem in 2013 si tot nu am platit amenda..deci?
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Nu o sa iti faca nimic.
Dar poate vreodata o sa vrei sa vinzi masina.... o s-o platesti atunci. Plus penalitati.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR