Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Da, coroana din interior prinde joc...misca aiurea, scartaie.
Skip ads

  • likom

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Deci poata sa scartie si sa bata la denivelari mici cand este cald si din cauza capuli de planetara. O sa il schimb si pe asta oricum trebuie sa il schimb. Eu am crezut ca bate si troncane doar la viraje nu si pe drum drept si sa scartie la caldura. Multumesc
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Cand e dus de tot face si pe drum drept.
EInformativ: eu am dat 130 pe bucata acum 2-3 luni
  • likom

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc. Luni merg sa o schimb.
Skip ads

  • Axel007

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Salut am avut si eu aceiasi problema ca tine .Am schimbat flanse ,rulmentii si tot asa facea .La fel ca tine am auzit dif parereri de la "mecanici" priceputi ba flanse ba bielete ba bucse ba ca am oala de la amortizor crapata. Rezolvarea e banala sincer cauta un mecanic sa o urce pe elevator sa incerce sa ridice rota in sus si sa ii dea drumu sa vada de unde se aude exact si sa o unga cu vaselina sau wd 40 pe la flanse pe la bucsa de la bascula.Eu asa am facut si nu se mai aude nimic.Mult noroc.
  • likom

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Si eu sunt satul de asa mecanici. Am auzit tot felu de pareri si tot cu scartaitul si bataia am ramas. Am sa schimb si capul de planetara si mai am bucsele de pe bara stabilizatoare si o sa vad daca mai face. Ca daca ma iau dupa tot ce imi zic mecanici mai am putin si ajung sa schimb masina. In ziua de azi greu gasesti un mecanic priceput. Sunt ca doctori. Te duci cu o durere si pleci
mort.
  • mariustintea

  • Mesaje scrise: 626
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Meriva 2007 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Licom ai verificat bucsele de la bascula ? daca fansa de la amortizor este in regula atunci zgomotele le face si aceste bucsi ...planetara se aude pe viraje..... posibilca sa fie si uzura la caseta de directie dar mai rar si nu scartaie
  • likom

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Bucsele de pe bascula trebuie sa le schimb sunt cam duse la prima vedere. Dar de caseta mi-au zis mecanici ca din ea poate sa scartie si sa bata. Nici eu nu cred ca din caseta scartie si se simte o bataie. Tot din bucsele de la bara este. De obicei din cate stiu si eu caseta nu scartie. Oricum trebuie sa schimb capu de planetara si bucsele de la bara stabilizatoare.
  • frytzz

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2013

  • Mesaj Privat
asa ceva am avut si eu la denivelari si balansari facea ca naiba si simteam in toata masina nu doar in picior.....nu stiu daca mai ajuta cu ceva acum dar la mine a fost simplu verificati daca nu cumva toba din mijloc sau restul ansamblului bate in podul pedalier si schimbati inelele alea de cauciuc ce sustine ansamblul sper ca a ajutat si nu am suparat pe nimeni
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR