Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dady_vale

  • Mesaje scrise: 896
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2007 Z16xp1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
Azi am platiti pe tot anul impozitul la Astra 1.6i 640.000 lei, pt cine vrea sa stie. Smile
Skip ads

  • netstorm

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
ciudat.. desi asa calculasem si eu... 640 d mii pt un motor 1.6, am fost azi si am platit 520 d mii cu o bonificatie de 40 d mii. deci ar fi trebuit sa platesc 560 d mii....
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
eu am primit ac,plicul Twisted Evil
150 ron pe tot anul,,mentionez y2.0dth Wink
  • maramu

  • Mesaje scrise: 304
  • Locatie: Targu Mures
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Da intradevar frumos, la motor de 2000 platesti 150Ron la motor de 2200 platesti 330Ron ca doar esti boier. Totusi nu e cam mare diferenta?
Bafta tuturor!
Skip ads

  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
asa sant gandite legile astea ce c....t in tara roamneasca Mad
si ca atare tre sa ne conformam ca nu o sa schimbam noi sistemul Wink
  • netstorm

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
impozitele ca impozitele k sunt mari dar.. ce mi se pare inimaginabil este sa te puna sa alergi o zi intreaga ca sa le poti da banii. masina mea e recent cumparata in leasing si am fost informat acum cateva zile ca daca nu platesc impozitul repede, ma asteapta amenzi. societatea de leasing e in plop... nu stie nimeni ce trebuie facut dar toti isi dau cu presupusul, ba cu unii chiar trebuie sa te certi ca sa isi faca treaba.
Pe scurt.. trebuie sa imi inmatriculeze masina si sa imi dea talonul, ca sa faca asta trebuie sa platesc impozitul, pt asta trebuie inscrisa la circa financiara, pt asta imi trebuie cartea de identitate a masinii (care normal, e la societatea de leasing). Nu stiu de ce trebuie eu sa fac toate drumurile astea, cand mi se parea normal sa rezolve ei, ca propietari legali, si sa deconteze la mine cheltuielile. Si chiar si asa... nu ar fi fost asa complicat daca stia fiecare ce are de facut. Societatea de leasing nu a vrut sa imi dea cartea de identitate si nici macar o copie zicand ca nu am nevoie de asa ceva.. m-am dus la taxe si impozite unde normal, mi-au cerut copie dupa cartea de identitate... intoarce-te la leasing.. cearta-te cu aia.. imi dau pana la urma copia si inca o copie dupa fisa de inmatriculare, deoarece pe prima pe care mi-au dat-o am 'stricat-o', necunoscatorul din mine neintelegand ca atunci cand un prost zice 'completeaza cu datele personale' inseamna 'du-te la un oficiu de acte si legalizare si pune-i sa ti-o dactilografieze la masina de scris'. Mi se pare chiar lipsit de nerusinare un tip de la societatea de leasing care admite ca nu sunt nici ei lamuriti de intreaga treaba si da vina pe stat, in schimb i se pare de necrezut faptul ca eu nu stiu ca singura metoda de a completa acea hartie este cu masina de scris. Ma opresc aici... asta e Romania si asa mi-am petrecut eu ziua de azi incercand sa platesc 500 d mii statului roman.
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
fratilor e absurd!!!!
pt un aro cu motorul diesel de brasov de peste 3200cm,ar trebui sa se plateasca 1920 ron
  • maramu

  • Mesaje scrise: 304
  • Locatie: Targu Mures
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Mi-am mai spus undeva parerea despre ce se intampla:
https://www.clubopel.com/vie...p?p=115511#115511
Bafta tuturor!
PS. daca am gresit sa-l stergeti Rolling Eyes
  • orinoco

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
netstorm a scris:impozitele ca impozitele k sunt mari dar.. ce mi se pare inimaginabil este sa te puna sa alergi o zi intreaga ca sa le poti da banii. masina mea e recent cumparata in leasing si am fost informat acum cateva zile ca daca nu platesc impozitul repede, ma asteapta amenzi. societatea de leasing e in plop... nu stie nimeni ce trebuie facut dar toti isi dau cu presupusul, ba cu unii chiar trebuie sa te certi ca sa isi faca treaba.


Exagerezi....se stia de la sfirsitul anului trecut....dar in romania ...oameni asteapta ultima zi...si atunci e imbulzeala.... Evil or Very Mad
  • Gutenberg

  • Mesaje scrise: 398
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2006

  • Mesaj Privat
150 lei/an
  • netstorm

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
corect.. se stia de la sfarsitul anului, de catre banci si societati de leasing care sunt direct interesate. eu am fost anuntat acum o saptamana... imi pare rau dar chiar nu am timp sa urmaresc monitorul oficial pentru fiecare schimbare in birocratie. Iar televiziunile au mediatizat evenimentul abia cand a inceput lumea sa se ingramadeasca la cozi, cam atunci am fost si eu contactat sa mi se spuna cum sta treaba. (mai mentionez ca am intrebat la sfarsitul anului trecut pe cei de la societatea de leasing, daca eu sunt afectat de schimbarile care se vor face de la 1 ianuarie, si am fost lamurit ca nu, deoarece am semnat contractul inainte ca ele sa intre in vigoare)
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
auzeam ceva zvonuri ca si firma de leasing, ca proprietar al masinii, plateste impozit.
oricum, ma intreb, e constitutional sa platesti impozit pentru un bun care nu e al tau? ar fi de intrebat un avocat, si daca raspunsul e negativ, ar fi de apelat la avocatul poporului/curtea constitutionala/ alte cai legale
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR