Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Oameni buni , credeti-ma ca ieri stateam la niste cozi interminabile la treceri de pieton si militianu' era langa mine pe jos . Si l-a vazut pe unul ca a oprit pe interzis . Domle' credeti-ma ca i-a incoltit zambetul pe buze cand l-a vazut pe ala , a scos pieptul in fata , si-a dat sapca putin de pe frunte si a plecat fericit sa-l faca ! Laughing
Adica e foarte bine ca sunt pe strada , dar ma uitam la fata lui ..omul era fericit nene . Si-a mangaiat fata putin cu ghiulul ala mare pe deget si s-a dus sa-si faca datoria . Puncte multe tata..
Skip ads

  • eugen

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Bertone, suntem in "violent agreement". In principiu sunt de acord cu tine cu mici nuantari.
Da, politia ar putea sa-si faca treaba mai bine. Si da, ar trebui sa aplice legea fara discriminari. Sa dea dom'le la toata lumea, nu doar la soferi de dacii paradite, ci si la smecheri cu ceafa groasa cu tupeu cat casa poporului. Ma oftic crunt cand vad politistul in intersectie care vede ca x trece pe rosu, dar fiindca are cine stie ce masina sau pentru ca are la gat un lant cum am eu la fantana se face ca nu vede. Pe astia i-as arde fara mila. Pentru ca astfel incurajeaza ilegalitatile.
O data, vara trecuta m-am oprit la un militian din asta si l-am luat la intrebari de ce nu opreste pe cei care depaseau o coloana de 50-60 de masini la semafor. Se uita la mine ca ... Dar ce era mai grav e ca era foarte tanar. Daca si astia tineri sunt invatati asa, e de rau... Speram ca schimbul de generatii sa aiba si beneficii.
Si am patit-o si eu. Un militian (ca politist nu era) a incercat sa-mi dea amenda pentru o fapta inventata. M-am certat cu el ca la usa cortului. A inceput sa negocieze cu mine ce amenda sa-mi dea. Si la sfarsit mi-a recunoscut ca are norma. Ca la cules cartofi. Si ma gasise pe mine tinerel, sofer de tico, prada numai buna. Singura mea scapare a fost sa-i explic despre ce scrie prin codul penal...
  • Cyclops

  • Mesaje scrise: 243
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Manta 1977 16N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2007

  • Mesaj Privat
desi recunosc ca am vazut multe faze najpa cu politia rutiera... va spun si intamplarea mea... poate ajuta la a nu mai generaliza sentimentul pt politisti.

Eram cu oltcitul si tocmai facusem nishte reglaje (carburator pe stand la Carfil Brasov, aprindere reglata cu stroboscopul, etc) si voiam sa-l testez daca s-a imbunatatit mersul... si m-am gasit pe cheiul garlii intre autovit si mihai bravu.. se intunecase deja... si ii dau talpa... ajung la 120 kmh (zona de 60 destul de pustie la ora aia) si cand eram fericit ca se comporta bine un logan rosu face din faruri si un nene fosforescent iese din masina disperat sa ma opreasca... franez violent.. las juma de cauciucuri pe asfalt (deja imi tremurau picioarele... ma si vedeam fara permis) cred ca mi se citea pe fatza disperarea... am indrugat cateva vorbe incoerente..."ca stiti.. m-a sunat sor-mea.. ca mama... a patzit ceva..." si poate nu o sa va vina sa credeti, dar am scapat si cu permisul in buzunar si fara shpaga.. ba chiar politzistu mi-a inchis usa la masina si mi-a recomandat sa nu mai conduc cu viteza...

O fi caz unicat... o fi un miracol.. nu stiu.. cert e ca atunci... am vazut ca exista si latura umana la astia de la circulatie.. si m-am simtit destul de ipocrit dupa.. la fel cu m-as simtii si acuma daca as zice ceva de rau .. la modul general despre politie.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
concluzia este (ca intotdeauna) ca nu putem generaliza. Sunt politisti de treaba, sunt si militieni. Sunt soferi de treaba, sunt si jmekeri. Sunt tiristi de treaba, sunt si pericole publice. Sunta taximetristi de treaba, sunt si talambi. Si lista poate continua. Dar nu e corect sa ii judecam pe toti dintr-o tagma/categorie/etc dupa comportamnetul unora...
Skip ads

  • droso

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 Y 17 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Nu poti generaliza, dar cand in marea lor parte, politisti, taximetristi, tiristi se comporta intr-un fel nu prea iti vine sa faci discriminari. Poate la o traversare de oras un taximetrist iti face cu farurile si te lasa sa iesi dintr-o intersectie, da vin repede sa anuleze efectul alti trei care iti taie fata, schimba directia fara sa semnalizeze, iti franeaza violent in fata, se opresc pe banda ta cu nonsalanta si pun avariile, ca de, ei asteapta clientul si ei is la lucru nu ca tine care te "distrezi" cu masina prin oras.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,463
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
droso, imi pare rau sa te contrazic, dar nu cred ca e vorba de "marea lor parte". Cei de care zici tu sunt exceptii, sau, oricum, reprezinta mai putin de 50%. Problema e ca daca unul dintre ei e civilizat, te lasa sa treci or something, ti se pare absolut normal, si nu bagi de seama. Daca 10 dintre ei te lasa sa treci, si unul iti taie fata, o sa zici ca toti sunt mitocani, pentru ca doar pe acela care ti-a taiat fata o sa il tii minte.
Si cu asta hai sa incetam cu off-topic-ul,ca intrebarea era alta Smile
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Salutare ! Revin cu continuarea povestii pentru cine e interesat ... si ms de sfaturi celor care au incercat sa ma ajute .. ceilalti ..lasati morala .. ca sigur ati patit sau veti pati la fel .. sa va vad atunci .. Sa revenim .. astazi .. in ultima zi de contestat am ajuns si eu la Targoviste .... f interesant sediul Politiei Judetene .. nici macar WC nu avea .. a trebuit sa ma duc de 2 ori la Teatrul de visavis ca sa ma pis .. 2 ghisee mari si late ... unul pt de toate si unul pt caziere .. 100 de oameni care au asteptat 2 ore in plus fata de ora la care au fost chemati pt examinare de permis Very Happy sper sa scap de asta .. In fine .. am depus contestatia .. dupa care am asteptat 4 ore sa vina "sefu " .. asa a spus gaborul de la ghiseu sa semneze dovezile ... Sefu era un un nene simpatic (comisar cu 2 stele ) care suparat ca era o masina parcata in fata sediului a chemat imediat o masina sa le ridice pe toate .. evident ca asa si-a luat si prietenul meu care parcase visavis 39 lei amenda si 2 puncte Very Happy no comment .. dar unde dreaq sa le parchezi ? oricum .. ideea e ca am reusit sa iau dovada pe 30 de zile .. deci adio tramvai .. si acum astept citatia Very Happy

Pentru cei care poate or sa aiba nevoie (desi nu va doresc) o sa postez si Contestatia ca model .. mie mi se pare super tare facuta si tocmai de-aia poate va va folosi ca sursa de inspiratie .. la fel astept si pareri daca vi se pare ceva aiurea ..




DOMNULE COMANDANT



Subsemnatul

bla bla bla în calitate de CONTESTATOR, în termen legal, formulez prezenta

PLÂNGERE

împotriva Procesului Verbal de constatare a contravenþiei Seria bla bla , emis de Ministerul Administraþiei ºi Internelor, IPJ Dâmboviþa, Poliþie Vãleni - Dâmboviþa, în data de bla bla , solicitând anularea Procesului Verbal susmenþionat, cu consecinþa anulãrii mãsurilor sancþionatorii aplicate prin acest act, pentru urmãtoarele

MOTIVE

ÃŽN FAPT

În susþinerea cererii formulate, cu privire la nulitatea absolutã a Procesului Verbal seria PCA nr.BLA , învederãm urmãtoarele aspecte:

1. Constatarea contravenþiei cu neobservarea unor aspecte esenþiale de fapt care conduc la exonerarea de orice rãspundere contravenþionalã.

Procesul verbal PCA nr.bla face vorbire despre faptul cã „auto bla , circulând pe DN 72 A...a depãºit auto bla prin încãlcarea marcajului continuu...”.
Ceea ce organul constatator nu ia în considerare, în nici un fel, este situaþia efectivã, realã, ce a condus la efectuarea manevrei de depãºire în condiþiile enunþate.
Astfel, autoturismul condus de contestator, având nr. bla , rula în acel moment cu o vitezã de aproximativ 40-45 km/h. ÃŽn schimb, autoturismul cu nr. bla se deplasa foarte lent, având în momentul depãºirii o vitezã cu mult mai micã – în jurul a 20-25 km/h, rulând, în plus, foarte aproape de acostamentul drumului ºi prezentând sincope în rulare. ÃŽn aceste condiþii, am considerat cã vehiculul din faþa mea întâmpinã probleme de ordin tehnic ºi pentru a nu stânjeni ºi eu în plus traficul pe acel tronson de drum, am luat hotãrârea de a depãºi.
În consecinþã, m-am asigurat temeinic, dupã care am depãºit acest vehicul, încãlcând doar cu roþile din stânga marcajul continuu.
Menþionez cã în momentul depãºirii nu existau alte autovehicule venind de pe sensul opus, manevra efectuându-se în deplinã siguranþã, la o vitezã de circa 45-50 km/h, vitezã oricum inferioarã limitei maxime admise pe acea porþiune de drum.
În plus, Regulamentul de aplicare al OUG 195/2002 permite, pe cale de excepþie, efectuarea depãºirilor pe segmentele de drum cu marcaj continuu, câtã vreme manevra de depãºire vizeazã vehicule ce se deplaseazã lent.
Aceste considerente, în opinia noastrã esenþiale, nu au fost luate în seamã de cãtre agentul constatator, acesta constatând doar faptul încãlcãrii marcajului continuu, fãrã a evalua cauzele ce au determinat efectuarea manevrei, aplicând astfel o sancþiune oricum excesivã faþã de gravitatea pretinsei fapte contravenþionale.

Motiv pentru care, solicitãm anularea Procesului Verbal susmenþionat, cu consecinþa anulãrii mãsurilor sancþionatorii aplicate prin acest act.

2. Contravenþia a fost constatatã de cãtre un agent de Poliþie ce a refuzat sã facã în vreun fel atât dovada calitãþii, cât ºi a faptului cã se afla în exerciþiul funcþiunii la momentul la care s-a constatat sãvârºirea contravenþiei.

La data de bla în jurul orelor 16.30, am fost oprit de un echipaj al Poliþiei Vãleni – Dâmboviþa – aflat într-un autoturism purtând însemnele POLIÞIEI RURALE ºi nu ale POLIÞIEI RUTIERE – care, pe motivul efectuãrii unei depãºiri cu încãlcarea marcajului continuu, a încheiat Procesul Verbal PCA nr.bla , prin care a aplicat sancþiunea amenzii, cu aplicarea sancþiunii complementare a reþinerii permisului de circulaþie.
La solicitarea mea ca Dl. GABOR sã facã dovada atât a calitãþii, cât ºi a faptului cã se aflã în timpul exercitãrii atribuþiilor de serviciu, precum ºi a competenþei de a constata contravenþii privind regimul circulaþiei pe drumurile publice, în sensul prevederilor art. 15, al. 2 din OG 2/2001, acesta a refuzat orice legitimare.
Considerãm, prin urmare, cã procesul verbal de constatare a contravenþiei ºi de aplicare a sancþiunilor PCA nr.bla este nul, atâta vreme cât a fost întocmit de cãtre o persoanã fãrã competenþã atribuitã în acest scop, în sensul legii.
Pe cale de consecinþã, sancþiunile aplicate printr-un act nul sunt, la rândul lor nule. Motiv pentru care, solicitãm anularea Procesului Verbal susmenþionat, cu consecinþa anulãrii mãsurilor sancþionatorii aplicate prin acest act.

Pentru toate motivele enunþate mai sus, solicitãm Instanþei admiterea plângerii noastre, aºa cum a fost formulatã ºi anularea Procesului Verbal susmenþionat, cu consecinþa anulãrii mãsurilor sancþionatorii aplicate prin acest act.

ÎN DREPT, întemeiem prezenta plângere pe prevederile OG 2/2001, OUG 195/2002, ale Regulamentului de aplicare a acesteia, precum ºi pe dispoziþiile C.p.c.
În susþinerea plângerii formulate, înþelegem sã ne folosim de proba cu martori, înscrisuri, precum ºi de orice alt mijloc de probã ce se va dovedi necesar.
Depunem prezenta în 2 (douã) exemplare, dintre care unul pentru a fi înaintat Instanþei.


CONTESTATOR
EU Very Happy


Cam asta e .. astept si eu o parere daca e ok sau nu .. oricum am depus-o deja .. pt ca nu stiu cine draeq se mai uit si pe forum ca am auzit si de astfel de cazuri am scos numele si numerele de la masina .. sper ca de peste tot .. Very Happy
  • Mandula

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Parerea mea e ca sansele tale sunt minime.

Ref. punctul 1, care sunt totusi motivele de nulitate absoluta ? Nu te referi la niciunul. Mai bine scanezi PV-ul (daca e lizibil Embarassed ) si il postezi aici. Pct 1 se refera la o exceptie cu privire la obligativitatea de a nu depasi linia continua, exceptie cuprinsa in Regulament de care eu aud prima data si nu e reala, asa ca sustinerea asta va fi usor de combatut.

Ref. pct. 2, care sunt probele tale ? Si chiar daca ai proba ca nu s-a legitimat, nu cred sa se anuleze PV-ul pentru asta (probabil ca atributii de rutiera au si ruralii, pe actele lor normative).

Daca scanezi PV-ul, poate primesti sugestii mai bune de a iti completa contestatia la primul termen.
Skip ads

  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
orice politist poate sa te opreasca daca incalci legea circulatiei, indiferent de "ramura" de care se ocupa in mod obisnuit. s-a trimbitat peste tot cind s-a schimbat regulamentul, in 2002. ca de obicei ei nu se baga, e altceva. aici nu ai nici o sansa. nici sa nu visezi.
peste tot echipajele politiei rurale se ocupa si de trafic, nu numai in dimbovita. numai azi am vazut o gramada, fie in patrulare pe sosea fie in puncte fixe in sate. ca smecherii cu audi si bmw (opel, renault etc.) faceau tot ce stiau ei e partea a doua. poate ca se multumeau sa filmeze si sa le trimita amenzile acasa.

legat de chestia cu "exercitiul functiunii", esti hazliu(sper sa nu te superi, nu asta e intentia). daca unul vrea sa te tilhareasca pe strada si trece pe acolo un politist aflat "dupa program", n-ar trebui sa se bage, nu? ca doar nu e in exercitiul functiunii. din nou, politistii pot interveni in cazuri flagrante indiferent ca sint in timpul programului sau nu. ei se afla permanent in exercitiul functiunii.

din toata polologhia aia avocateasca de mai sus, singurul lucru cu care sint de acord este depasirea unui vehicul foarte lent, in conditiile prezentate acolo. mai ramine sa le si dovedesti.

legat de restul ideilor din topic, politia ar putea sa isi faca datoria MULT mai bine, nu doar mai bine. cei care aveti drum prin razoare dimineata, probabil ati vazut cum de pe timisoara vin pe sine 1 sau chiar 2 coloane iar politistul (de ceva vreme politista) de la intrarea in intersectie se face ca ploua.

(ps: am avut permisul suspendat aiurea - toti spun asa, nu? - si nu ii iubesc prea tare pe capetele de creta, dar prefer sa judecam situatiile concrete, nu la modul general|)
  • mishum03

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
nu prea cred ca ai sanse sa iei permisul inapoi. Sper sa nu te superi pe mine, dar daca ai gresit ai gresit. Nu cred ca ai de ce sa fi nervos ca nu prea conteaza cine iti ia carnetul din moment ce au dreptul legal si pe motiv justificat: face it - ai depasit pe linie continua. Asta e. Si nu vreau sa crezi ca tin cu Garcea, si eu ma enervez cand vad cum se circula in Romania in general si cati ar trebui sa ramana fara carnet de vreo cateva ori fiecare sa se mai potoleasca. Coana politia sta pitita sa te prinda cu radaru ca mergi cu un pic mai mult in localitate si aia cu masini cu numere smechere n-au nici o jena, dar asta nu e motiv sa te ambalezi ca ti-au luat carnetul. Repet: fapta e fapta si-ti asumi raspunderea. Ce sa faci daca te-a prins?
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
@apasaciu o fi depasit pe linie continua ...
dar eu am inceput depasirea pe linie discontinua si am finalizat-o pe linie continua iar capul de creta mi-a luat permisup cum ca am depasit pe linie continua, fiind singur a oprit un martor , martor care a spus k nu a vazut nimic , eu am 2 martori care erau in masina si inca 2 care erau in spatele meu (cei depasiti) , vineri ma duc sa fac contestatie si pot sa imi mut dosarul de la calarasi la bucuresti?
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Ca sa revenim, totul tine de martor. Eu sunt intr-un proces similar la Aiud, si dupa 6 citatii l-au adus pe martor (de la Bucuresti) si a declarat ca a fost depasit pe linie continua... asa ca am pierdut procesul, desi eu am solicitat proba foto/video.
Am facut recurs mai mult pentru frecangeala pt. ca eu nu m-am dus niciodata la nici-o infatisare, si am cerut sa probeze, atat agentul cat si martorul, ca nu erau sub influenta alcoolului sau a altor substante halucinogene Laughing .
Am fost si eu in postura de martor, dar cand m-au intrebat politistii, le-am spus ca nu am observat pe nimeni sa ma depaseasca pe linia continua; cel care m-a depasit nu m-a deranjat cu absolut nimic, era vizibilitate, iar eu eram lent (din motive tehnice).
Cat despre actiunile de prevenire... lipsesc cu desavarsire. In Gura-Ocnitei (Dambovita) un copil de 10 - 14 ani conducea o masina (pe drum public) si a trecut pe langa echipajul de la rurala care statea la carciuma. Bine inteles ca nu l-a vazut, sau, mai grav, erau la curent cu situatia.
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
gxg_tm a scris:
dar eu am inceput depasirea pe linie discontinua si am finalizat-o pe linie continua iar capul de creta mi-a luat permisup cum ca am depasit pe linie continua, fiind singur a oprit un martor , martor care a spus k nu a vazut nimic , eu am 2 martori care erau in masina si inca 2 care erau in spatele meu (cei depasiti) , vineri ma duc sa fac contestatie si pot sa imi mut dosarul de la calarasi la bucuresti?


1. A oprit martorul pentru a incheia pv-ul in lipsa.
2. Martorii tai pot confirma ca nu ai depasit.
3. Nu poti muta procesul. Competenta de solutionare apartine instantei pe raza careia s-a savarsit contraventia.
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
un prieten a mutat procesul de la calarasi la oltenitza , ma rog tot in judetul calarasi (asa se poate )
oricum o sa vad cu ochii mei vineri cand ma duc la ei
inca o intrebare : ai voie sa incepi o depasire pe linie discontinua si sa o termini pe linie continua ?
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Si de unde stii ca peste 150-200-300m (sau cat ai nevoie pt depasire) va fi linie continua ?
Ca asta-i pe carosabil si nu pe vreun indicator, sa-l vezi. Dar cel ce l-ai depasit n-a marit si el viteza si nu ai mai putut sa revii in spatiul util? Wink
De regula (din cat am vazut eu), linia continua incepe din dreptul indicatorului de "depasire interzisa" (sau "drum ingustat", sau...).
Si pot sa zic ca mi s-a intamplat si mie de multe ori sa inchei depasirea pe linie continua.
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
eram in localitatea Frumusani ,jud. Calarasi, undeva aproape de popas (pt cine cunoaste) cand am inceput depasirea unde era linie discontinua,
langa popas este o benzinarie ... in dreptul benzinariei incepe linia continua (fara semn fara nimic , deci nu drum ingustat,nu curba, nu nimic ... nu ma risc aiurea ) si depasirea m-a prins dupa linie discontinua pana pe linie continua , nu a marit nimeni vitza , doar era putin vale (aprox 10 grade inclinatie ) cat sa nu vezi marcajul drumului ... trec de multe ori pe drumul asta si niciodata in 4 ani de condus nu am luat nici o amenda pt circulatie dar acum s-a trezit organul aiurea-n gara fara sa ma asculte si pe mine ,sa dea amenda , de nerabdator ce era a uitat si sa spuna de ce m-a oprit , a trebuit sa-l intrebn eu ..
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Da, cunosc zona. Eu insa am facut doar niste sugesii de raspunsuri la proces Embarassed
Dupa "de regula..." sunt observatiile mele de zi cu zi, din trafic.
  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ah ... Embarassed
ok multumesc frumos, sunt bune Wink
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
gxg_tm a scris:un prieten a mutat procesul de la calarasi la oltenitza , ma rog tot in judetul calarasi (asa se poate )

Poate era competenta judecatoria Oltenita si au fost depuse actele din greseala la Calarasi intrucat acolo e capitala de judet mai ales daca era inainte de schimbarea modului de depunere a contestatiilor.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Io stiu ca depasirea trebuie terminata tot pe linie intrerupta. In practica nu prea ai cum sa faci asta din cauza marcajelor de rahat.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR