Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
daca termini cu exagerarile promit ca nu se ia nimeni de tine

shi la intalniri vin shi pustani de 18 ani, asha ca ori zici ca noi shi recunosti ca exagerezi ori o tii pe a ta
Skip ads

  • kodruc

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
[quote="DJ34KLA"]daca termini cu exagerarile promit ca nu se ia nimeni de tine

shi la intalniri vin shi pustani de 18 ani, asha ca ori zici ca noi shi recunosti ca exagerezi ori o tii pe a ta[/quo

de ce ti se pare k exagerez k am zis k am luat aproape 200 cu un motor de 1.4 imi dau seama k ai mai multa experienta si crezi ca vorbesc baliverne dar cred k singura solutie ar fi sa te iau in masina si sa-i dau forje dar nu stiu ce rost ar mai avea pt ca nu vreau sa demonstrez la nimeni ca sunt cine stie ce pui de vitezoman dar cum am zis am luat masina si am vrut sa vad si io ce poate masinutza si u daca ai avea 19 ani si ti-ar face tata cadou o masina poate ai gandi ca mine si ai fi facut la fel Sad
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
io nu ma urc cu tine in mashina asta e clar Smile aprope 200 cu eraore kilometrajului poate fi shi 185 shi asha mai vii de acasa

btw: io am fost la un pas sa fiu pe lumea alalalta din cauza vitezei ... Sad
  • kodruc

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
[quote="DJ34KLA"]io nu ma urc cu tine in mashina asta e clar Smile aprope 200 cu eraore kilometrajului poate fi shi 185 shi asha mai vii de acasa

btw: io am fost la un pas sa fiu pe lumea alalalta din cauza vitezei ... Sad[/quote]



nu stiu sa-ti spun ce eroare are kilometrajul poate ai dreptate dar vad ca nu am cum sa-ti demonstrez ca acul de pe vitezometru indica aproape 200 acum mi-am dat si io seama ce poate sa-ti fac viteza pt ca am patito dupa ce am alergato pe centura

ID recharged_codre
Skip ads

  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Si revenind la topic, sa ma laud si eu. Dar inainte vreau sa spun ca am ras l duma lui @andrei cand a zis ca a prins 234.5. Si virgula tata, deci ce precis este omul!!!
Eu am mers 200, da avand in vedere ca am cauciuri de 195, tind sa cred ca aveam mai putin. Si aveam undeva la 5 mi si ceva de ture, si mai mergea ceva. Motor 1.8i 16v.
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
la motor de 1.8 ar fi fost culmea sa nu ajungi la 200 Smile
  • kodruc

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
[quote="DJ34KLA"]io nu ma urc cu tine in mashina asta e clar Smile aprope 200 cu eraore kilometrajului poate fi shi 185 shi asha mai vii de acasa

btw: io am fost la un pas sa fiu pe lumea alalalta din cauza vitezei ... Sad[/quote]



spune-mi si mie cand e intalnirea aia si unde (locul si ora) ms Razz
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
de regula duminica la ora 14 in parcul puskin(weekendul care urmeaza o sa fim in bucuresti)

https://www.clubopel.com/vie...6235&start=40
sau
http://www.craiovaforum.ro/...31207&page=54
Skip ads

  • kodruc

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
[quote="DJ34KLA"]de regula duminica la ora 14 in parcul puskin(weekendul care urmeaza o sa fim in bucuresti)

https://www.clubopel.com/vie...6235&start=40
sau
http://www.craiovaforum.ro/...p;page=54[/quote]

CAND SUNTETZI IN CRAIOVA MA ANUNTI SI PE MINE TE ROG EU K IO PANA ACUM NU AM FOST LA NICI O NTALNIRE INTRI PE ID DE MES recharged_codre ms
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
nu este nici un fel de problemea .. incearca sa nu mai postezi cu quote .. devine iritant
  • kodruc

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina: Astra Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2007

  • Mesaj Privat
asa e mai bene ?

ok atunci ms
  • TeddyKGB

  • Mesaje scrise: 375
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Nov 2006

  • Mesaj Privat
180km\h, Z14XEP, 2 persoane de 100 kile fiecare, masina noua din septembrie 2006, pe drumul european Buzau-Bucuresti, nu stiu exact pe unde dar eram singur pe sosea. Am ajuns la 180 si se apropia o masina asa ca am lasat-o moale. Pedala era la podea. Probabil daca o mai tineam cateva secunde se mai ridica, sau poate nu. 182km\h scrie in cartea masinii.
A doua tentativa undeva spre Constanta tot 4 benzi si tot 2 persoane, pustiu, singur pe cele 4 benzi, sa dus la 178 apoi a inceput o panta usoara si nu a mai vrut sa urce desi am avut acum timp sa tin pedala la podea.

Benzina Carrera 100 de la OMV.

Motorul asta sigur nu trece de 184.
Sa puneti poza cei care va laudati cu peste 180.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Acu' 3 seri rulam dupa un A6 cu 190 de km/h dupa Mizil spre Buzau . Prinsese o portiune de vreo 5 km fara nici o masina ( era sambata seara ) si ii dadea jar sa scape de mine . In sfarsit ma distram ca-l exasperam pe ala , cand vin doua xenoane din spate TARE DE TOT cam sus fata de nivelul meu ( mi-am dat seama ca e un jeep ) si in 2 sec flash scurt la amndoi si trece pe langa noi . Era un Audi Q7 ..
Ala cu A6 s-a ofticat si-a lasat-o la 120 Laughing
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
bertone a scris:Acu' 3 seri rulam dupa un A6 cu 190 de km/h dupa Mizil spre Buzau . Prinsese o portiune de vreo 5 km fara nici o masina ( era sambata seara ) si ii dadea jar sa scape de mine . In sfarsit ma distram ca-l exasperam pe ala , cand vin doua xenoane din spate TARE DE TOT cam sus fata de nivelul meu ( mi-am dat seama ca e un jeep ) si in 2 sec flash scurt la amndoi si trece pe langa noi . Era un Audi Q7 ..
Ala cu A6 s-a ofticat si-a lasat-o la 120 Laughing


Cred ca A6-le (orice A6 - ma refer ca motorizare) trece lejer de 190km/h iar gip-ul nu era Jeep.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
pascaru_val a scris:Cred ca ...

Cred ca ai un prea dezvoltat spirit al contradictiei
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
maiandrei a scris:
pascaru_val a scris:Cred ca ...

Cred ca ai un prea dezvoltat spirit al contradictiei


Ma deranjeaza sa vad si la telvizor ca se spune gip la Q7, Touareg..etc.
Xerox-area deja nu mai poate fi oprita.
In ce priveste A6-le stiu 2 persoane (2.5 tdi si 3.0 tdi ) care merg prin oras cu 200km/h, e grav ce fac ei, am zis-o doar ca observatie pentru ca pe un forum de masini am niste pretentii.


Ultima modificare facuta de pascaru_val la Mar 27 Mar, 2007 10:30 am
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
pascaru_val a scris:
Cred ca A6-le (orice A6 - ma refer ca motorizare) trece lejer de 190km/h iar gip-ul nu era Jeep.


1.A6 era 2.5 Tdi
2.Sunt mai mult ca sigur ca depaseste 200 , insa n-am zis ca ne faceam la limita . Si a mea depaseste 200
3. La cat de puternice erau xenoanele lui Q7 , n-am putut sa-mi dau seama din oglinda retrovizoare daca era Jeep ( ca marca ) , SUV sau mai stiu eu ce . Asa putea fi bine un X5 , adica un SUV care la fel de rau ne umilea ( pe mine si pe a6).

Cand am zis ca ii dadea jar sa scape de mine , am avut in vedere faptul ca a iesit din Mizil cu 80 si i-a dat continuu pana la 190 . Chiar m-a impresionat demarajul . Eu m-am dus cu a4 a pana la 140 ca sa ma tin dupa el .
N-am vrut sa ma dau rotund , nici n-am cu ce , pur si simplu m-a distrat intamplarea .
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
pascaru_val a scris:
maiandrei a scris:
pascaru_val a scris:Cred ca ...

Cred ca ai un prea dezvoltat spirit al contradictiei


Ma deranjeaza sa vad si la telvizor ca se spune gip la Q7, Touareg..etc.
Xerox-area deja nu mai poate fi oprita.
In ce priveste A6-le stiu 2 persoane (2.5 tdi si 3.0 tdi ) care merg prin oras cu 200km/h, e grav ce fac ei, am zis-o doar ca observatie.


Ai dreptate . Insa citeste explicatiile de mai jos si nu te mai opari ca spun toti gip la Q7 . Din punctul meu de vedere aceste companii care si-au impus numele pt a ilustra o categorie ( vezi Xerox , Jeep , Tampax , etc. ) sunt super jmechere .
  • pascaru_val

  • Mesaje scrise: 1,430
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Cu Astra Bertone, cred ca poti sa te dai rotund Cool
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Cu motor de 1.8 Crying or Very sad
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR