Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • danii20

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Z16Se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Calc era de vina, nu avea impamantarea cum trebuie desi era prins in 4 suruburi. Inca sunt probleme dar nu cum erau.
  • danii20

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Z16Se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Salut, toate erorile erau din cauza ca ECU nu are impamantare facuta cum trebuie din fabrica. NU va mai reperati aiurea calculatoarele, nu au nimic. Erorile apar din cauza ca nu e impantat cum trebuie calculatorul. Mie mi-au disparut toate erorile dupa ce am tras fir si l-am cuplat la calculator. E o eroare de proiectare facuta de cei de la Opel.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,553
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nea @danii20, Prea Ferice de Matale cã ai rezolvat! Și cã ai și postat rezolvarea! Foarte important.
Dar mie mi-ai fãcut și bruma de creeri rãmasã praf: mai lasã-ne, coa”e, cu împãmântarea aia! Cã e ECU, nu para-trãznet! Ai vrea sã spui, mã rog, cu cuvintele lu” tãlicã, cã e vorba de masã, adicã legarea la negativ, (-)...Nu de alta, dar s-o gãsi vreun savant p-acilea sã-și împãmânteze mașina, ECU și ce l-o mai duce tãrtãcuța...faza tare ar fi sã și reușeascã...mai știi, își ia un sac de pãmânt cu el și aia e! Teoretic, cã practic poate dã cu virgulã...
Iar de ortografie, vocabular și elocințã, toate de dânșii inventate, n-are rost sã pomenim...cã ne dã pãmânt. De flori. Da” de-ãla nașpa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR