Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Pentru ca acesta se doreste a fi un topic de analiza literara si ati luat-o rau de tot pe aratura, am mutat toata offtopicaraia AICI

In acest topic veti continua cu analiza LITERARA. De exemplu, puteti analiza ce am scris eu mai sus Wink
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Vin cu un exemplu de analiza, probabil cel mai haios de pe acest forum Laughing :
https://www.clubopel.com/vie...p?p=137463#137463
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
gagi_manus a scris:Ce pot sa spun despre cele 2 cutii, treaba sta cam asa e super masina cu cutie automata sa zicem tiptronic de ce pentru ca am condus zeci de masini de la tico pana la x5 si asta pana mam urcat intrun Toareg de 3 L V6 cutie Tiptronic in 6 rapoarte ,fratilor e super are o forta si merge asa misto ca nu ai mai vrea sa te dai jos din ea ,cei ce au condus astfel de masina stiu la ce ma refer schimba la turatii in functie de apasare pe acceleratie si in depasiri nu-ti sta nimeni in cale si ca idee mai am si un Mercedes de 2,2 l 122 cp tot cu cutie Tiptronic si asta e super am reusit sa scartii rotile de pe loc iar la drum intins ma uimit cat a putut sa consume un astfel de motor cu cutie automata ,a consumat mai puti decat OPELUL meu si anume am plecat in VALCEA dus-intors si am bagat de 70 ron cu o medie de mers de circa 130 km si cateva sprinturi de 160 km demaraje fortate pe dealu negru si cu toate astea am bagat de 70 ron in Buc. sa mentionez ca am aceste masini in raspunderea mea si am ales sa plec cu Mercedesu insa este putin mai pretentioasa in sensu ca trebuie sa-i schimbi uleiul la cutie la 60 de mii altfel risti sa o strici dar e super acum cine vrea sadisfactie si in afara bucurestiului ar trebui sa opteze pentru o motorizare de la 2,2 l in sus si atunci nu iti mai faci probleme ca nu se tureaza sau nu poti depasi ,eu personal imi place manuala dar in bucurestiul asta plin de masini e super cutia automata fara suparare dar cei ce spun ca aceste masini sunt de handicapati sa incerce si ei o astfel de masina ma refer la un Mercedes de 2,2 l si dupa aia mai vorbim. Asta e parerea mea. Razz

Cea mai cursiva...fraza.Nici o treaba cu gramatica. Mad Baiatule,lasa limbajul de mirc.Esti pe un forum serios,cu oameni seriosi.Iti recomand pentru inceput topicuri de genul unde ti-am postat...capodopera.Asta e parerea mea. Wink
I-am dat un inadecvat postului meu de mai sus,problema de provider net.
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Deci, care este ... "sadisfactie" garantata .
Mama ei de romana.
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Pana acum,m-am cam ferit sa pun vreun post pe unul din cele doua topicuri descoperite de mine,ce au legatura cu limba romana,insa omul asta...cu care n-am nimic de "impartit"(nu suntem angrenati in vreun conflict),ne-a luat-o inainte la toti.Asta ptr.ca admit ca nici eu nu sunt perfect la capitolul gramatica a limbii romane...In rest,sa citim...numai de bine! Wink Si il rog pe maiandrei sa mute si posturile mele in celalalt topic. Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR