Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • botedno

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2008

  • Mesaj Privat
mai mult ca sigur sunt segmentii .dar e numai o parere consulta si pe altii.pot fi mai multe probleme acolode iti baga ulei pe admisie
Skip ads

  • 35sagetator

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1995 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Ulei pe admisie am si eu am motor x17dtl,sigur sunt semeringurile de pe coada supapei?Si la acest tip de motor se pot schimba semeringurile pe sus?
  • 35sagetator

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 1995 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Vreau sa aud sugestile voastre,de ce am ulei in galeria de admisie si imi curge pe teava care merge la intercooler,care sa fie cauza?Imi manaca cam 1L la 700-800 km,folosesc ulei Elf 10w-40,motorul este X17DTl.Astept raspunsurile voastre.
  • Alex 25

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
De cate ori schimb pe la 3000 rpm si ma uit apoi pe la motor gasesc ulei intre galeria de admisie si motor. Imi intra ulei ff mult, deoarece is nevoit sa pun o carpa unde intra furtunul dinspre intercooler in admisie ca de nu se prelinge pe el. Masina merge f bine trage ok nu am probleme cu ea. Are 220mii km... ce lucrari de intretinere ar trebui sa fac ca sa nu mai "scuipe" ulei ?
Skip ads

  • catalinemil

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2009

  • Mesaj Privat
ai rez problema cu scurgerea uleiului?la fal patesc si eu.am ulei 5w30.o fi prea subtire?
  • cogi

  • Mesaje scrise: 662
  • Locatie: Arad
  • Masina: Kadett 1981
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eu am patit ca in 5 km am parcat masina iar cand m-am intors la ea am vazut sub masina balta de ulei care iesea pe la filtru de aer asa ca am demontat motorul si am gasit segmentii varza adica dupa demontare de pe piston la verificare cadeau prin camasa si semeringurile de la supape nu aveau decat o luna da la inlocuireasa ca doar segmentii au putut fi cauza
  • Alex 25

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
catalinemil a scris:ai rez problema cu scurgerea uleiului?la fal patesc si eu.am ulei 5w30.o fi prea subtire?


uleiul recomandat pentru motorul meu la kilometrii lui (saracu' Smile ) e 10w40. Nu stiu cati km are al tau Smile
  • catalinemil

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2009

  • Mesaj Privat
al meu are 93700.ca o fi avand mai mult,naiba stie.mai stau putin si bag motul 5w40 sau ravenol
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR