Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Niku

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Smile) sa nu exageram totusi..xcuseme buna idee Wink in locul tau nu o ziceam Very Happy
Skip ads

  • sam_mntn

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Sper ca nu este impotriva regulilor forumului sa postezi doar ca sa zici -> Laughing Laughing Foarte tare xcuseme!
Revenind, nu am postat numai de asta, vroiam/voiam sa zic ca pretul e super ok, si ca prima poza zici ca e luata din catalog opel! Shocked
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Atentie pt cei care se incalzesc mai tare decat este necesar!
Terminati cu insultele si cu replicile acide unul la adresa celuilalt daca nu vreti sa fiti penalizati. Discutati la subiect si nu va contrati. In cazul in care nu va potoliti se trece la penalizari. OK?
  • sam_mntn

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Sper ca postul tau nu se referea la mine, de cand sunt pe forum am facut tot posibilul sa nu deranjez pe nimeni, daca am deranjat pe cineva imi cer scuze Rolling Eyes Sry de off-topic, btw Wink
Skip ads

  • rraayy_11

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Adjud/VN
  • Masina: Vectra 1993 1.8i
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2006

  • Mesaj Privat
hai mah..chiar asa..trebuia sa rad?
vb vine k la 200.000 dar din dicutii cu mecanici..de la anumite service-uri mari..ei km asa ziceau..
aku am intrebat si yo pe forum..dar vad ca lumea mai mult se da rotunda decat sa iti raspunda la o intrebare poate nu chiar atat de logica pe cat se vrea a parea...
  • sam_mntn

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
@rraayy_11
Problema era ca tu ai postat unpic off topic;) oricum, gluma a fost draguta, dar trebuie sa intelegi ca nu sunt foarte multi pe forum care au trecut de 200.000km, deci raspunsul va urma sa vina, dar nu atat de usor cum te astepti. Nu trebuie sa te simti jignit, deoarece lumea este aici sa se ajute reciproc. Propun sa deschizi un topic nou pe care sa pui intrebarea, daca aceasta nu a mai fost pusa pe forum, (ceea ce nu cred), si sa ai putina rabdare, lumea nu ti-a raspuns inca pentru ca nu a intalnit problema. Oricum, putin probabil sa existe o piesa care sa cedeze dupa un numar fix de km, o astfel de problema nu poate fi prevazuta. Probabil ca mecanicii care ti-au dat de inteles asta, au vazut doua masini de peste 200.000km cu probleme la pompa de injectie si au facut dintr-o coincidenta o certitudine. Repet ca o problema de genul acesta nu poate fi prevazuta, asa ca trebuie mers pe principiul "om trai si om vedea", acum nu putem sa ne vindem masinile din frica momentului cand ceva grav se va strica la ele.

Imi cer inca o data mii de scuze pentru Off-topicuri, propun ca aceste mesaje sa fie sterse in curand sau mutate pe un topic nou Rolling Eyes


Ultima modificare facuta de sam_mntn la Vin 03 Aug, 2007 1:28 am, modificat de 3 ori in total
  • sam_mntn

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1996 C12NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2007

  • Mesaj Privat
@ Niku, piata stabileste pretul final pentru masina, eu propun, daca nu este urgenta vanzarea masinii, sa ii pui un pret mai mare decat crezi tu ca valoreaza, si sa scazi progresiv, pentru ca, cine stie, poate ai noroc si vrea cineva sa o cumpere la o suma de bani care sa fie in avantajul tau. Si oricum, de obicei, daca te decizi sa o dai pe 7500 de exemplu, in anunt de obicei se adauga 200 de euro in pret, ca atunci cand potentialul cumparator incepe si comenteaza ca, sa zicem, vede o mica zgarietura, sa ai de unde scade astfel incat nici tu sa nu iesi in pierdere fata de pretul initial pe care ti-l-ai propus.

Este masina ta, si nu scrie nici unde ca este ilegal sa ii pui un pret mai mare decat valoarea ei adevarata.

Eu cred ca masina valoreaza 7200-7400euro, din cauza km parcursi,"parerea mea"
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
sam_mntn a scris:Problema era ca tu ai postat unpic off topic;) oricum, gluma a fost draguta, dar trebuie sa intelegi ca nu sunt multi pe forum care au trecut de 200.000km, deci raspunsul va urma sa vina, dar nu atat de usor cum te astepti. Rolling Eyes


ba sunt mai multi decat crezi Wink
si ca sa fiu si on topic fac si eu o observatie - pretul mi se pare bun pentru o masina care din 2000 nu a facut decat 140 de mii km Laughing
  • Erazz

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
parerea mea e sa te duci pe la dealeri sa intrii pe autovit si sa te uiti de preturi si sa compari masina ta cu ce vand aia Smile
  • randomm

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Eu pe a mea am dat 6400, gata inmatriculata. Ca dotari.... AC, ABS pe toate 4 rotile, scaune incalzite, oglinzi electrice/incalzite, scaun reglabil pe inaltime, jante aluminiu opel pe 15", nu am tempomat, BC and stuff. Masina este in 2 portiere, motor 1.7 DTI din 2000, am luato la 104.000 kilometri. Dat fiind ca a ta are tempomat, jante de 17, si cel mai important motorul de 2.0, cred ca e relativ OK pretul. Data fiind saturatia pietei cu Opel, nu stiu daca chiar o sa iei 7500 pe ea.... dar poti incerca.
  • Niku

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2006

  • Mesaj Privat
eu sper sa i-au un pret final 7200E(jante si muzica) 6700(fara muzica si jante).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR