Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • Portocala99

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Dambovita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Astazi am fost la ei.M-au programat luni pentru revopsire!Deci daca vreti sa vopsiti elementele de 2 ori pe an MERGETI LA RAIMAN!
Skip ads

  • ologute

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1996 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
ce e de semnalat akolo ca au 2 feluri de a face treaba .. pt aia cu banii jos lucreaza meseriasii "mai buni" ; pentru aia cu asigurari meseriasii "mai....putini buni:D"
am avut un accident cand am luat masina ..la inceput , am zis sa o fac la ei..pe asigurare..schimbat versou motor..cu totu...bascule noi ..bielete antirului..biel directie ..aripi fatza - mai multe- si mecanica si tinichigerie..la tinichigerie a iesit binisor..la mecanica WOWOWOW..au "uitat" sa-mi stranga o bieleta directie -era intr-o juma' de filet..asa ca cealalta de pe partea apusa nu mergea "reeglata - pe directir ..asa ca au MAI TAIAT OLEACA cu flexu din ea LOL ... dupa ce au strans-o si dupa 100 km facuti de mine simteam ceva in "neregula" la directie..dupa a 3 infatisare pe testeru de directie au descoerit ca nu era stransa .. sa continui ? nu cred ca are rost .scriu un roman cu aventurile mele cu ASIGURARILE care au incercat sa ma friga si cu service-ul care sia batut joc de mine.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Intradevar, din ce am observat cu asigurarile, mai bine o fac in regie proprie la vre-un service mai de cartier.

Din ce observ, serviceurile mari sunt pentru oamenii prosti si cu bani.. E inadmisibil sa cumperi 4 cauciucuri de iarna si sa stai cu ele in portbagaj pana ai programare la nuj ce mare service si apoi, dupa montaj sa bata rotile.
  • 17_adi

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2001 Y2.0dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2010

  • Mesaj Privat
a fost odata un service bun,la inceput probabil, pana a castigat increderea a mai multor persoane din oras si din afara orasului,dar acum,sincer isi cam bate joc de majoritatea persoanelor si ofera servicii de proasta calitate,ce lasa de dorit!si lucrul acesta nu l-am observat decat eu,ci majoritatea celor care au trecut prin Raiman in ultima perioada si care acum fug de acest service.sa nu mai spun ca preturile pieselor la ei si la manopera sunt exagerate,asa ca,eu zic inainte de a alege la un service bun trebuie sa ne documentam cat de cat cu privire la acest lucru.
Skip ads

  • vicos999

  • Mesaje scrise: 52
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Eu am schimbat distributia la ei, precum si garnitura de chiuloasa (pierdeam antigel) si am fost multumit. Nu m-a uscat la bani, a fost mult mai ieftin decat la reprezentanta, dar asta nu inseamna ca mi-a facut treaba de mantuiala.
Faza cu "mi-a cerut talonul si cheia si mi-a zis s-o las acolo" e valabila si la reprezentanta, asta nu inseamna neaparat ca nu iti schimba piesele sau iti face vreo manevra la masina. Mie la sfarsit mi-a pus piesele vechi in portbagaj (fara sa-i cer eu asta).
Acum, cred ca e o chestiune si de noroc. Eu am avut noroc cu un mecanic mai in varsta, mai vechi in meserie si cu bun simt, nu stiu cum sunt ceilalti.
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Eu inca am un fix. Daca ma duc sa-mi schimbe uleiul un astfel de service, sigur nu vor schimba filtrul sau uleiul sau amandoua. Sau daca vor schimba, voi merge 500 metri si voi observa ca nu au strans filtrul.
Despre Raiman se auzeau inainte lucruri bune, pentru ca o gramada de snobi reparau la ei, li se parea ca fac o lucrare de calitate pentru ca aveau tester, desi lucrurile stateau altfel.
  • yacco69al

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Daca tot faci 85 km pana la targoviste de ce nu faci 100 pana in moreni este acolo intr-o parcare langa sensul giratoriu un service auto care se ocupa de vulcanizare si intretinere auto care au preturile din magazinul raiman dar cu schimbul gratuit Si nu merg pe baza de programare merg pe primul venit primul servit.
  • geopel

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Corsa 2003 z1.2xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2012

  • Mesaj Privat
am fost si eu la raiman.schimbat distributia e 2 ori au un pret afisat pentru manopera,cand platesti este altceva,schimbat kit ambreiaj,4800ron,manopera mica,piesele foarte scumpe,dupa montaj problema cu geometria,binenteles nerecunoscuta
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Vine X la mine, schimba nene si mie o bujie de Y20DTH. Eu nu, nu si nu ca nu am chei la indemana, e friga afara, lene si tot asa.
Du-te nene la Raiman sau Ex(cro)car, ca aia sunt Bosch sau Opel si te rezolva. A ajuns la Raiman. Nu numai ca nu au reusit sa le schimbe, ci si au rupt, atentie, nu una, doua. Pai normal, daca omul s-a dus cu motorul cald trebuia sa le spuna la mecanici ca nu-i bine sa le schimbe imediat. Dupa cate am inteles, pentru performanta de a rupe 2 bujii, au incasat niste banuti frumosi.

In cele din urma, problema cu bujiile s-a rezolvat la un mic atelier de langa Targoviste, pe o suma derizorie.
  • cataro1970

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2007

  • Mesaj Privat
DB77AAA a scris:Vine X la mine, schimba nene si mie o bujie de Y20DTH. Eu nu, nu si nu ca nu am chei la indemana, e friga afara, lene si tot asa.
Du-te nene la Raiman sau Ex(cro)car, ca aia sunt Bosch sau Opel si te rezolva. A ajuns la Raiman. Nu numai ca nu au reusit sa le schimbe, ci si au rupt, atentie, nu una, doua. Pai normal, daca omul s-a dus cu motorul cald trebuia sa le spuna la mecanici ca nu-i bine sa le schimbe imediat. Dupa cate am inteles, pentru performanta de a rupe 2 bujii, au incasat niste banuti frumosi.

In cele din urma, problema cu bujiile s-a rezolvat la un mic atelier de langa Targoviste, pe o suma derizorie.


A rezolvat si extragerea bujiilor rupte ?
Daca da, da-mi si mie coordonatele atelierului.
Eu incepand cu luna aprilie trec saptamanal prin Tg. Am o casa la Vulcana Bai si rude in Cazaci asa ca ............
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Da. Atelierul respectiv a demontat chiuloasa, deoarece nu a reusit cu tarod de invers.
Ai PM.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR