Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
man .. pai daca zici ca era cu o astra bertone .. poate le vroia pentru el .. i-au placut .. si a zis sa le ia ..
o sa ma uit la toate bertonele de pe strada...poate poate ..
chestia asta cu ciorile nu e noua .. stiu un caz acuma cativa ani .. in crangasi .. cand au venit cateva ciori dastea .. cu o masina cu platforma .. la 2 noaptea .. incercau sa ridice un 4x4 pe platforma sa il ia .. ! cunosc proprietarul .. din fericire nu au reusit sa o ia ..! oricum .. scuze de offtopic .. aici e alta problema .. dar v-am zis sa vedeti pana unde poate sa ajunga mintea lor.
io sunt cu ochii in 4 dupa spoilere si bertone cu numere rosii si cioroi in ea .. ! doamne ajuta sa le gasim ..!
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ai verificat autovitul si autosupermarketul ? Pt ca masina a fost adusa de afara daca are nr. rosii . La masini cumparate din tara nu se mai dau nr. provizorii .
S-ar putea sa fie adusa , cosmetizata pentru o vanzare . Ca ciorile prefera audi-bmw-mercedes .
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Poate iti e de folos daca vrei altele la fel.
http://piese-auto.anunturi-...astra-111265.html
  • ElSpa

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2006

  • Mesaj Privat
merci de link, am comandat altele noi, cam acelasi pret, dar fara praguri...macar sunt noi...
Skip ads

  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
pacat! sper sa ii gasiti cat mai repede si sa le recuperezi.
  • ciubiwrx

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Omega 2000 X25TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
e interesant cum nimeni nu vede nimic.E ciudat ca nu au fost martori. Imi pare rau pentru intamplarea ta
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Fratilor, astea au fost luate la comanda si nu vor fi gasite. Cine le-a "imprumutat" stia foarte bine ca nu vor fi intregi( fara sisteme de prindere) si nu l-a deranjat asta pt ca ii trebuiau pentru altceva decat a le pune pe masina( a se intelege matrita). Ai grija si la praguri caci pachetul e incomplet Sad . Eu as merge cu ceva fotografii ale kitului asta pe la cei care lucreaza in fibra si sa ii intrebi daca pot sa-ti faca asa ceva. Care zice ca da ala e magarul care a dat comanda.
Daca tot ti-ai comandat altele macar fa-ti asigurare casco si pe ele sau parcheaz-o undeva unde poti sa iti montezi o camera de supraveghere.
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
pai elspa avea casco, nu erau trecute barile astea in polita casco

i se deconteaza barile originale (pretul lor )
Skip ads

  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Atunci ebine caci cele originale tot pe la 600 euro ajung.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
popescu iulian a scris:Fratilor, astea au fost luate la comanda si nu vor fi gasite. Cine le-a "imprumutat" stia foarte bine ca nu vor fi intregi( fara sisteme de prindere) si nu l-a deranjat asta pt ca ii trebuiau pentru altceva decat a le pune pe masina( a se intelege matrita). Ai grija si la praguri caci pachetul e incomplet Sad . Eu as merge cu ceva fotografii ale kitului asta pe la cei care lucreaza in fibra si sa ii intrebi daca pot sa-ti faca asa ceva. Care zice ca da ala e magarul care a dat comanda.
Daca tot ti-ai comandat altele macar fa-ti asigurare casco si pe ele sau parcheaz-o undeva unde poti sa iti montezi o camera de supraveghere.


Pentru binele lui @ElSpa sper sa ai dreptate dar barile au mai fost produse si montate pe alte masini, nu neaparat bertone.
Esti OFF TOPIC avand in vedere poza de mai jos, poate te razgandesi la chestia cu reno.


  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ai perfecta dreptate, dar sincer nu cred ca spoilerul de bertone se potriveste pe Laguna Smile .
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
am vazut si pe un citroen xsara spoiler identic...
Skip ads

  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ala e wai, de ce nu l-ai oprit Robitza? Very Happy Tuuu, shi faaaashiii?
  • ElSpa

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2006

  • Mesaj Privat
nu merg spoilerele decat pe bertone...nici macar pe astra g hatchback nu merg...e mai lunga bara din spate...
  • bebe2284

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut! Am vazut azi un Seat Leon in zona Mihai Bravu langa lukoil-ul de la intersectia cu calea Vitan! Nu stiu daca omu ti-a luat spoilerele dar cand am inceput sa fac poze (de la distanta ) s-au luat "romanii dupa mine" M-am uitat cu atentie si e vb de acelasi model de spoiler (am vazut doar din fata ) poza e un pic cam mica pt ca e facuta cu zoom de la distanta dar sper sa te ajute. nr de inmatriculare e B 71 EDL.

  • bebe2284

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2007

  • Mesaj Privat
P.S. Poate omu' cu Seat-ul e cinstit si o fi dat bani pe ele...nimeni nu a zis ca el le-o fi luat,dar merita sa iei legatura cu el daca poti si sa afli de unde le-a luat Very Happy poate asa ajungi la ala cu matrita ! bafta multa! Smile
  • vectraph

  • Mesaje scrise: 133
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2006

  • Mesaj Privat
e incredibil pana unde ajunge hotia in tara asta! daca vad ceva si eu iti dau de veste! poate reusesti pana la urma sa ii remodelezi capu` lu ala care ti le-a "imprumutat pe termen nelimitat"
  • bebe2284

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut! vin cu o rectificare: azi am vazut iar masina de ieri si este vb de Seat Toledo si nu de Leon. Am reusit sa vad si bara din spate un pic si cam seamana (nu am mai facut poze ca se luau iar aia dupa mine Confused . Bafta !
  • vyo81_speed

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Vectra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salut, imi pare rau pt.ce ti-sa intimplat, si regret ca nu am citit topicul cu ceva timp in urma pt. ca miercuri16.01 in tirgul auto la focsani era un astra bertone alb de vinzare cu barii exact ca in poza pusa de ALL BAND dar avea si pragurii si nr.provizorii de B. dar era adusa din afara nu avea taxa platita pt ca avea si numerele de germania pe bord,miine o sa ma duc din nou in tirg si daca o mai vad o sa iau nr. de tel citeva detalii unde si-a facut kitul respectiv o sa par putin interesat de masina ca si cum as vrea sa o cumpar sa vad si de unde e omu.
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Singurele sanse de a da de urma lor ar fi sa fie pe vreun Bertone .
Oricum, banuiesc ca vreun atelier de tuning care se respecta, nu se cobora la gainarii de genul, poate doar daca sunt unii la inceput, cu finante reduse , sa le fure ptr a le utiliza ulterior ca matrite .
Acest tip de spoilere mai este intalnit si pe alte modele , nu va mai alarmati .
@bebe2284 - Spoilerele pe Seat sunt realizate inainte sa-i dispara lui ElSpa de pe masina .










Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR