Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Asta cam asa e multi isi iau masina ca sa-i vada altii si nu-si pun problema nevoilor personale. Dar oricum gusturile nu se discuta. Eu am luat-o asa pentru ca asa era pe stoc ca sa nu mai astept nu stiu cate luni altfel as fi pus pe ea ceva mai multe....incalzire in scaune.... Wink
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Apropos de neamul de Tuaregari: am vazut unul era expus in MALL, frate, avea o garda la sol atat de mare, ca puteai intra pe sub ea si iesi pe partea cealalta...ditai namila de masina...

Scuze pt OFfTopic...
  • Zaoane

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
blandeat deja ai si luat-o? Vroiam sa-ti dau o idee, dar daca ai luat-o acum, deja e prea tarziu.
Eu am luat o rabla ieftina, am trecut-o pe mine si am predat-o la Remat si am primit reducerea de la reprezentanta de 3000 lei. Ei, din toata afacerea am castigat 2500 lei.
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Daca ar fi fost sa astept ceva timp dupa ea era o chestie dar asa maine sau poimaine merg dupa ea depinde daca au aia de la reprezentanta numere rosii. La banca s-a rezolvat... asa ca o sa revin cu poze... Razz Razz Very Happy
Skip ads

  • Zaoane

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Luni am cumparat masina, marti am inscris-o, miercuri am predat-o la Remat, joi am radiat-o si vineri am cumparat masina de la Autohuber. Merge repede
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am revenit cu poze








E mai murdara pt ca e inca frig,.. Confused
  • razvan.ac

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Multumim blandeat pentru poze. Ia spune-ne, cum merge? Ceva de reprosat? Cum se comporta in curbe, la drum intins? Sunt destui cei 90 de calutzi? Multumesc.
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Merge super bine la drum si e si f stabila si in curbe datorita suspensiei un pic mai tari dar in primul rand cauciucurilor 205/65/16 care fac toti banii. Am cu ea 3000km. Pentru o persoana nu foarte pretentioasa asa cum sunt eu sunt destui cei 90CP. Nu trebuie un motor mai puternic avand in vedere ca 80% din drumuri le am in oras sau in apropiere. La drum intins condus normal spre sportiv am parcurs saptamana trecuta 560km pana la Felix si inapoi si ceva km prin Oradea si am avut un consum mediu de 4.8% asa ca eu ma declar foarte multumit. Ce sa mai spun de faptul ca toti imi spun ca deabia dupa 10000km "isi da drumu motoru". De reprosat am un singur lucru deocamdata un clinchet care cred ca vine de la crucea cardanica de pe coloana de directie atunci cand merg de exemplu pe piatra cubica. Sper sa se rezolve la prima revizie in service.
Skip ads

  • razvan.ac

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
A ramas 1.7CDTI, Astra Classic II. Nu au ajuns banii. Smile
Multumesc pentru ajutor.
  • robertt_rct

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: 4426'N 2606'E
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2005

  • Mesaj Privat
si-a achizitionat cineva sedan cu motor de 1800 cmc, benzina?
  • razvan.ac

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Am reusit, am luat-o, e superba.......












  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Felicitari! S-o stapanesti sanatos fara evenimente neplacute! Cat a costat? Culoarea e fff frumoasa!
Skip ads

  • razvan.ac

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc, la fel! 12.600E (din stoc: Family+Electric+Beauty+Scut+Alarma)

Ieri am ridicat-o, am umblat dupa toate actele, seara aveam deja 100km RazzRazz (20 i-am facut pe A2, am dat o tura....); dimineata am platit taxa(1515.21 lei), apoi depus dosarul; la ora 12:30 am ridicat placutzele (in total 12.600E+420lei RCA+3000lei FullCASCO-Generali+220lei primul plin Razz+ 13lei Securizare CIV+ 52lei taxa inmatriculare+ 59lei Impozit+ 30lei Taxa talon+ 1515lei Taxa prima inmatriculare+ 85lei Numere preferentiale)

Consum, dupa ochi, cam 7, 7 shi ceva (deh, Bucuresti.....)
  • razvan.ac

  • Mesaje scrise: 29
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
de bine ce i-am pus shoricei, azi, cand am ajuns la munca, m-am trezit putzin desumflat, si am scos un ciob din cauciuc, pe lateral.... ce-a urmat: fassssssssssss, apoi schimbat, apoi petic Razz

in rest, am parcat seara, acasa, la 444.4KM; merge super, sunt in continuare fffffff incantat; consumul tot pe-acolo, nici un zgomot suspect....

revin cu poze dupa ce o spal, ca ploile din Bucuresti murdaresc masinile.....
  • vyktor1980

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
sfat cumparare auto NoU din GErmania
  • Larydoc

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am achizitionat si eu de curand Noua Astra Sedan fara alarma. Acum ma bate gandul sa ii montez una. Am nevoie de un sfat de la voi in legatura cu acest subiect. Cea mai buna este si cea mai scumpa? Exista o marca preferata sau mai fiabila? Va multumesc
  • razvanioan

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salutare,

de curand m-am hotarat sa imi schimb si eu masina (un Cielo Korean din '95, fara A/C ... va dati seama pe vremea asta Rolling Eyes ) cu ceva ... NOU !

am fost si pe alte marci, dar de cand am fost la Opel sa vad la ce "scoruri" se invarte Classic-ul II, si am vazut noul Sedan, m-am "imbolnavit", nici nu am mai bagat in seama Classic-ul Smile . Imi place la nebunie. Este destul de mare, de familie, pentru ca in curand imi voi intemeia si asa ceva si am gandit pe termen lung.

Nu am vandut inca masina veche (se apropie concediul si nu as fi vrut sa raman fara) dar am comandat un astra sedan pentru a nu pierde reducerea de 1.000 € care era in promotie doar pana pe 30 iunie.

Sunt nelinistit pana soseste (aproximativ 14 saptamani).
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Felicitari pentru alegere. N-o sa fii dezamagit nici dupa achizitionare!
  • razvanioan

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc,

singura problema e ca nu stiu cum merge motorul ales de mine, benzina de 1.6 (115 CP).
Test driver-ul l-am facut pe 1.3 motorina. Mi-ar fi placut sa fie si motorizarea de 1.9 pe motorina, poate as fi optat pentru aceea.

Am citit pareri impartite referitor la consumul motorului de 1.6 benzina, asa ca nu voi stii niciodata pana nu voi vedea cu ochiul meu.
  • blandeat

  • Mesaje scrise: 508
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 2008 y13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Teoretic trebuie sa fie mai sportiva decat cea de 1.3CDTI dar sa stii ca cifrele de care vorbesc ei cel putin in primii10000km nu prea se adeveresc. (cam cu 0.5 l/100km mai mult)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR