Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • is-04-lcg

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1993 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2008

  • Mesaj Privat
io am o vectra din 93 a avut o un mosulet in germania si singurul! am inmatr in 2001 ...cu ultimul tren...avea 78.000 km atunci acum am cu ea in jur de 230.000. la km astia daca ai grija de consumabile (inclusiv uleiul si filtrul)io zic ca n o sa ai pb cu ea inca multi km de acum in colo!am mai avut si alte masini ...dar vectra are o tinuta buna de drum e comfortabila,consumul e bun(daca n ai talpa groasa),intretinere ieftina...iar cel mai important nu m a lasat niciodata in drum!avand in vedere ca din 2001 am facut peste 150 mii....numai ai grija sa o verifici....''la sange'' cum zicea mai sus un coleg!
iti urez multi km cu ea fara evenimente neplacute!
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Chestia asta cu "vai de mine, are 200.000 km, inseamna ca e praf" e INCA un basm inventat de bisnitari in care foarte multi mai cred. Imi vine sa'mi dau palme cand vad bisnitarul cu masina combi, diesel adusa din germania sau, mai rau... franta, kilometrajul reglat la 130.000 km sau chiar mai jos si o lauda la client: "io m'is om serios, nu umblu cu de'astea... io aduc numa' masini bune... asculta la mine" Shocked Nu inteleg cum pot fi atatia oameni care INCA mai pun botul la vrajeli de astea ieftine.
Am vazut passat cu 450.000 km care mergea perfect, am vazut opel cu 300.000 km, am detinut ford cu ~500.000 km si in afara de distributie si consumabile nu am schimbat nimic.
Am vazut fabia cu caseta directie dusa dupa 100 km, am vazut audi cu distributia rupta la 40.000 km. Rolling Eyes
O masina merge mult peste 200.000 km, drept dovada toate TDI'urile de pe strazile noastre al caror proprietari se uita mandru la bord ca vede un numar de 6 cifre care incepe cu 1.
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Corect elegance, foarte corect ce spui. Problema este ca foarte multa lume nici nu vrea sa auda de o masina cu 220.000 km la bord chiar daca masina e perfecta, nu consuma ulei...etc, prefera una aranjata cu doar 118.000 si povestea cu un mos sau o femeie care folosea masina doar duminica sa mearga la supermarket. Nu regret deloc alegerea facuta, va spun cu mana pe inima ca am avut ocazia sa o dau ptr una din 98 si nu am vrut. Tocmai ptr ca nu stiam ce pbl poate avea acea masina.
  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
hehe

http://www.youtube.com/watc...p;feature=related

si inca merge !
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Octav, cati km are masina acum?
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
In jur de 240.000 km. Nu consuma deloc ulei, fac schimbul totdeauna pana in 10.000 km (aral 10 w40), ajunge usor la 180-200 km/h, aerul conditionat functioneaza perfect, de fapt functioneaza absolut totul pe ea. Si in plus are suspensie sport (amortizoare reglabile pe duritate Koni si arcuri H&R). Uite o poza mai recenta:


  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Ai facut o alegere buna. Si eu am avut o Vectra A CDX motor C20NE timp de 6 ani, am luat-o in 2000 la 92.000 km si am vandut-o in 2006 la 150.000 (aprox) si o laud inca si in ziua de azi. Sa fii atent la bucse, capeti de bara, etc., caseta de directie, astea erau mai sensibile la mine. Si putin off-topic: in Grecia in concediu am luat un taxi intr-un oras si am inmarmurit: 897.000 km, imi pare rau ca nu i-am pozat bordul. M-am uitat de mai multe ori si i-am rugat si pe cei ce erau cu mine sa se uite. Era Octavia din prima generatie.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
daca e un motor intretinut pentru mine 200.000 sunt km. bunisori.
Zafira mea la 269.800 Jar haleste. e din 2004 ca sa te mai linistesc oleaca.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR