Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cashu21

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 1.7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
ma apuca toti dracii si tremur de nervi la cata nesimtire zare in soferita aia, cum incearca sa se scoata din gaura...mai bine se ducea dracu langa victima si o incuraja, vorbea cu ea, oricum sa-i pese catusi de putin de ea....."nu stiu daca l-am omorat....60-70 mai mult nu poti sa ai"...in dreptul trecerii de pietoni, pe un asa trafic si tu mergi cu viteza asta
bag mana in foc ca femeia aia, inafara de permisu suspendat cateva luni(asta in cazul bun) nu va pati nimic altceva
despre politie si gura casca,nu am ce sa comentez, nu era datoria lor sa intervina, poate mai rau ii faceau
oricum, Dumnezeu sa te ierte,pacat sa mori asa din vina unei dudui care merge nebuneste prin oras
Skip ads

  • Mircea KDT

  • Mesaje scrise: 336
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2005

  • Mesaj Privat
tot ce pot sa spun este "MARE ATENTIE LA CONDUS". un simplu drum la serviciu se poate sfarsi cu o tragedie.

Condoleante!
  • Octav

  • Mesaje scrise: 245
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ce vorbiti voi aici?
auzi!ce sa faca politia?
Pai cum ce sa faca? Sa insiste sa vina mai repede ambulanta. Mai ales ca erau si spitale in apropiere.Cu totii stim cum se misca cei de la ambulante. Intr-un caz asemanator, eu am sunat 45 de minute ca sa vina o ambulanta pe un traseu de maxim 10 minute.Una e sa dau eu telefon, utupan, si alta e cand da tel organu'.
Si mai e o chestie. Vad ca va pricepeti la consemne,politie, etc.Voi nu stiti ca mai sunt si cursuri de prim ajutor, d-alea cu pozitia ranitului? At de ce semneaza la protectia muncii ca au fost prelucrati in aces sens?
  • mitluc

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Sep 2006

  • Mesaj Privat
sunt de acord ca nu puteau parasi postul, DAR ERAU 3, chiar nu putea merge macar unul langa ea, asta este lucrul cel care revolta pe toata lumea pe buna dreptate
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Octav a scris:Voi nu stiti ca mai sunt si cursuri de prim ajutor, d-alea cu pozitia ranitului?

Stim Wink tocmai de aia nu au intervenit. Hai sa presupunem ca erai la locul faptei si te apucai matale de o respiratie gura la gura. Victima ajunge in cele din urma la spital unde primeste ingrijirile specializate de care are nevoie, isi revine dar surpriza: ramane paralizata de la gat in jos. De ce? Pt ca un Nea' Vasile a miscat o persoana care evident avea leziuni interne. Is curios ce facea presa cu acel nea' vasile mai ales daca avea uniforma. Oare?
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
presa ca presa, trece cind gaseste alt subiect, dar sa vezi ce face dupa aia justitia cu acel vasilica. sa vezi despagubiri care trebuie platite.
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
cred ca totul se reduce la 2 aspecte strict umane: NIMENI nu trebuie sa moara asa, singur, aruncat pe marginea unui drum, cu gura casca de jur imprejur dar cu nimeni langa sa il/o tina de mana si sa ii spuna ca va fi bine. Al doilea aspect e legat de vita aia care nu dovedea pic de compasiune sau regret, cu atat mai mult cu cat treaba a fost pe trecerea de pietoni. Cred ca banul si functia dezumanizeaza oamenii.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
nimeni nu zice p-aci ca de fapt ambulantaa intarziat pentru ca a trecut tocai atunci pe acolo o coloana oficiala cu tariceanu...
putin le pasa lor ca ambulanta poate salva o viata: trebuia sa treaca coloana!
Skip ads

  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Eu m-am cam saturat de toata lumea MARE din Romania, ca si toti presupun.Toti sunt indiferenti, pe toti ii doare fix undeva. Aia era cu Audi, cn stie sotia cui mai era, politia dadea din maini si fluiera ca doar trebuia sa treaca jegu de Tariceanu pe acolo, iar in cazul primului ajutor..ar fi putut sa faca cineva ceva, imposibil ca organele de ordine, pe care ar trebui sa ne bazam sa nu stie primul ajutor....aaa ma scuzati..traim in Romania...orice e posibil...
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Aici sunt ceva mai multe informatii despre soferita.


Eu cred ca si pietonul lovit a fost de tip kamikaze. Te mai uiti un pic si pe carosabil si nu sari in fata masinii care vine cu viteza, chiar daca esti pe trecerea de pietoni.
  • SorinXP

  • Mesaje scrise: 595
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
De ce oare a scris tipul ala ditai articolu? Cam multe informatii ....
Iscander_88, de acord cu primele idei, dar au trecut vremurile cand toata lumea se pricepea la toate (poate la femei si la fotbal toata lumea se pricepe).
Problemele pleaca de la sistem, de asta se reformeaza tot de 18 ani incoace. Institutiile statului sunt rigide, nu isi permit flexibilitatea celor private pentru ca nu isi asuma nimeni riscuri
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
@biela-manivela: posibil sa fie si pietonul putin kamikaze, dar era pe trecerea de pietoni. Codul rutier spune ca trebuie sa incetinesti autovehiculul cand te apropii de trecerea de pietoni.
In felul cum abordeaza pietonii trecerea strazii am vazut deosebiri intre orase: la mine in Petrosani se uita lumea si te lasa sa treci cu masina, apoi trec ei. In Deva de exemplu, sunt mai "indrazneti", sar pe trecere si merg fara prea multe griji.
Poate ca in secolul vitezei, in orasul vitezei!?, uitatul stanga dreapta e uneori optional. Dar asta nu scuza cu nimic pe nesimtita aia.
Skip ads

  • lorand19

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:La cine te referi?

La autoritatile care se misca foarte greu , salvare, politie, descarcerare , etc
  • lorand19

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Harghita
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2008

  • Mesaj Privat
vladutzz a scris:@biela-manivela.leonard nu stie nici el..

Sa nu te superi, numele meu este lorand nu leonard. Acum ma si botezi Laughing
  • sorin03aib

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Signum 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Dar nu stiu cum se face ca ajunge televiziunea inaintea la salvare!
Vorbesc in general nu neaparat de acest caz.
In legatura cu politisti chiar nu aveau ce sa faca.


Ultima modificare facuta de sorin03aib la Dum 30 Mar, 2008 1:55 pm
  • SorinXP

  • Mesaje scrise: 595
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
A explicat cineva, mai cauta...
  • NATS

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Octav a scris:At de ce semneaza la protectia muncii ca au fost prelucrati in aces sens?

Protectia muncii nu are nimic de-a face cu primul ajutor. Iar salvarea a ajuns in 7 minute (dupa unii) sau 20 (dupa altii) tocmai pt ca nu s-a format blocaj. Daca se facea blocaj, pe unde mai venea, pe trotuar? Politistii au dat prin statie apel dupa salvare. SMURD-ul a venit la apelul lor, ambulanta a venit dirijata de 112 de la alt caz. Poate ca singurul lucru pe care-l puteau sa-l faca politistii era sa asiste victima, sa o incurajeze, etc. Dar cred ca doar atat. Oricum, e pacat de ce s-a intamplat, mai ales ca in locul respectiv se intampla des accidente (e trecerea de pietoni dinspre Agronomie) iar bulevardul e f. larg si se circula cam tare. Pacat.
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
De vina e soferita, cica "60-70 km/h" pai era pe trecere unde se reduce viteza, ea trebuia sa sune la ambulanta, era spre binele ei, al soferitei, scapa mai usor daca victima traia.
  • cashu21

  • Mesaje scrise: 231
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2005 1.7 dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Florin M a scris:De vina e soferita, cica "60-70 km/h" pai era pe trecere unde se reduce viteza, ea trebuia sa sune la ambulanta, era spre binele ei, al soferitei, scapa mai usor daca victima traia.

stai tu linistit ca un director general la o firma cum e aceea, are destule relatii si nu vad sa i se intample ceva, pt ca asa e in romania...sunt zeci de cazuri de-a lungul anilor in care oameni de afaceri sau oameni "importani" ai Romaniei au accidentat mortal, si...nimic, cazul s-a inchis cu cine stie ce verdict
sfatul meu e sa cascam bine ochii cand traversam strada, indiferent daca e pe trecere sau nu
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ai dreptate, dar pilele nu mai conteaza in momentul in care cineva vrea sa se razbune(sa-si faca dreptate singur).
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR