Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Andrei_gsi

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 1.8 136 HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu nu-i suport pe asa zisii "smecheri", eu zic sa ne unim si cand e vre-o problema ii capacim .. simplu si la obiect, si mai si filmam si ii dam la politie... scriem aici numerele de inmatriculare a persoanelor in cauza, iar dupa aceea gasim solutii
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Parerea mea este ca trebuia sa vorbesti si tu la telefon la cacialma asa si in timpul ala sa te uiti insistent la nr lui de inmatriculare .
Apuca-te de tras de fiare sau ia-ti o Vectra in 6 cilindri si scapi de handicapatii astia Laughing
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Caciulati se numesc Very Happy , sunt usor de recunoscut, au treninguri de firma + caciuli sau sepci de asemenea de firma, aduse din spania, italia domle. De obicei accesoriul indispensabil e BMW, diesel 320 sau 520, praf masinile de obicei, si cu o vectra c20ne ii faci lejer.

Cel mai bine e sa incerci sa-i eviti, sau daca sunteti mai multi baieti sa va dati jos la ei Very Happy Glumesc, evitati, el pentru faptele lui primeste decat o amenda penala, care oricum o mai are de alta data, in schimb voi va alegeti cu avarii la masini sau mai rau...... la viiata personala.
In astfel de situatii, ncercati sa-i evitati, daca nu merge, opriti intr-o benzinarie si de acolo sunati la politie. De politie se feresc, pentru ca ori nu au permis(a fost suspendat), ori masinile sunt furate, ori au numere expirate, intotdeauna au ceva ascuns.
  • Bogeyman

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Ascona 1985
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
costi, parerea mea e ca ar fi trebuit sa opresti de la inceput sa-l intrebi ce doreste, nu sa va alergati cateva zeci de km. Nu pot crede ca v-ati fi luat pur si simplu la bataie. Dupa aia tipul s-a enervat mai rau si tot asa...Daca aveai si tu masina apropiata de a lui ca putere, cred ca erati amandoi acum in spital sau mai rau, Doamne fereste. E neplacut, desigur, ce ti s-a intamplat. Si eu sfatuiesc pe cei implicati in astfel de evenimente sa sune la politie si sa dea cat mai multe informatii. E imposibil sa nu reactioneze. Incearca sa treci peste asta, stiu ca nu e usor, dar trebuie sa ne obisnuim cu nebunii care traiesc liberi printre noi, si nu-s putini deloc...
Skip ads

  • kapp

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Bogeyman a scris:costi, parerea mea e ca ar fi trebuit sa opresti de la inceput sa-l intrebi ce doreste, nu sa va alergati cateva zeci de km. Nu pot crede ca v-ati fi luat pur si simplu la bataie. .

eu nu as fi asa sigur ca nu se lasa...e clar ca nu il oprea pe costi sa il intrebe ce consum are masina lui...
Intr o lume cu oameni cat de cat normali, nici nu ar trebui sa ne gandim ca dintr o chestie de asta poate iesi cu bataie... dar asta e viata actuala...
  • costi petrescu

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Cum spuneam mai devreme, nu am oprit din considerente de securitate personala. Daca iesea cu puscociul, puteai sa fii Bruce Lee ca nu aveai ce face.
Ca multi dintre noi, ma limitez sa-l injur pe ala care imi taie fata sau mai stiu eu ce face, si plec mai departe. Efectiv te descarci pe el injurandul chiar daca nu te aude si-ti vezi de drum. Baiatul cred ca a vrut sa-i arate tipei ce dur este, si ce masina are. Cap de pluta.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Am trait o faza asemanatoare cu trei culturisti ( a se citi baieti din aia mari cu geaca de piele ) cu mine in masina pe langa casa poporului . La 60 cu banda libera , a iesit din curtea institutiei de mai sus un jeep cu niste spp-isti , ne-au taiat fata la mustata evitand sa nu-i facem praf , intrand pe contrasens .
Urmarea a fost asa : culturistii Laughing au inceput sa-i alerge pe aia ca sa-i incinga prin tot centrul . Aia au oprit si cand au vazut trei animale mari ca alergau spre masina lor au calcat-o Laughing pe rosu .

Una peste alta in Bucuresti mai nou este jungla si aveti grija ca idiotii de genul asta mai au si pistoale cu gaze si diverse alte metode de intimidare . Si ce-i mai imporatant : majoritatea sunt retarzi .
  • t-daniel

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Se poate si mai rau.

http://bmwzone.ro/forums/in...hp?showtopic=2537
Skip ads

  • costi petrescu

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
el a patit-o anul trecut. De atunci probabilitatea ca astia sa se inmulteasca ca potarnichile este mare. Si cate astfel de cazuri de care nu se stie mai sunt!? Cred ca zilnic.
  • Dragster

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Mi s-au intamplat si mie faze asemanatoare, desi nu atat de grave, recunosc (s-au limitat la injurii reciproce). Dar mi-am jurat ca nu voi clipi macar daca intalnesc vreun nebun ca asta... daca o sa consider ca nu o sa ma pot apara "vitejeste" si o sa-mi fie frica sa ma dau jos din masina la el... am doua solutii:
1. filmez cat pot din faza cu un telefon mobil si, in functie de situatie, ori intru in el daca pune frana brusc si incerc sa dovedesc prin filmul respectiv comportamentul si atitudinea lui.. ori il ating lateral (preferata imaginatiei mele bolnave) si il intorc pe carosabil, poate chiar il rastorn.
2. filmez faza ca la primul punct si alerg la prima sectie de politie cu gura mare. Daca nu ma baga in seama, fac plangere si aluia de pe drum, si politistului si cui mai pot..doar doar s-o urni ceva.

Oricum ar fi, nu am nici cea mai mica problema in a-mi accidenta masina, daca stiu ca-i fac si aluia macar un pic rau. Casco sa traiasca !
  • Six

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie:
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2005

  • Mesaj Privat
zafirul a scris:
vladf a scris: un spray paralizant de calitate.
....

de unde?


Din IDM Herastrau, sau de la Hunter VIP.
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Sunt deacord cu Dragster
Eu personal as fi facut unul din 2 lucruri:
-as fi sunat la politie , sa fim interceptati
-daca vedeam ca idotu o cauta atata cu lumanarea deci daca chiar chiar e pus pe "fapte", cand eram in fata lui, o frana violent, sa intre in mine(vorbesc foarte serios), sa isi distruga bijuteria de bmw,eu suportand eventualele consecinte (bataie , service-uri etc) toate astea cu zambetu pe buze gandindu-ma ca in final eu i-am traso, el imi dadea asigurarea, el era dat in judecata pt vatamare corporala etc... si iti zic eu ca el nu mai face asa ceva in viata lui sau se gandea de 2 ori inainte sa procedeze asa.

Imi pare rau pt. intamplarea ta, cu toate ca nu am fost pus in situatie (inca) stiu cum e sentimentul...
Nu stiu ce e in capul aluia cu BMW sau ce a vrut sa demonstreze.
Am boala pe ratati dinastia(smecheri prosti in general), si eu ma mai dau in figuri la cate o cucoana sau vreun taximetrist tupeist, dar toate in limita bunului simt.
Skip ads

  • oanaaa

  • Mesaje scrise: 142
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2007

  • Mesaj Privat
din nefericire traim in Romania.... Sad ......daca voua vi s-a intamplat,nu va mai spun ca si mie....si sunt fata!......nu numai astia cu bmw-urile fac asa ceva.mie mi s-a intamplat cu un audi de prin 2004-2005..2 baietasi de bucuresti..ce telefon la 112,ce numar de inmatriculare....nu va dorim sa vi se intample asa ceva..in momentele alea nu mai stii nimic...mai ales daca esti singur in masina.......la mine bine ca s-a intamplat in bucuresti,eu am scapat de ei dupa cativa km buni,dar am scapat(e bun "GPS-ul"de la purtator Laughing )....
  • costi petrescu

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
baieti, luni mi-am luat o camera foto BENQ pt a imortaliza/filma orice alt eveniment viitor. Telefonul pe care-l am este simplu, fara camera.

ieri, cand am plecat de la firma am dat peste un BMW care semana cu cel care ma urmarea.






cine stie ce model, an, putere, etc, este? macar sa-mi fac o parere despre ce masina avea ala.
  • starter666

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LEx
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salut man, trebuie sa iti iei o arma .. in tara asta nu mai stii la ce sa te astepti.
Ce ai pozat tu acolo este un BMW seria 7 .. ca tip de motor poate sa fie orice .. de la 730 pana la 760..

cel mai bine iti iei o arma pe aer comprimat si stai mai linistit, gaborii nu te ajuta in multe din cazuri ..

ai grija.. sal
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu cam stiu toate service-urile din Iasi. Pot sa va spun clar ca in curte la BMW este plin de masini lovite sau rasturnate. In mod normal un service are 2-3 masini lovite dar la asta constant sunt macar 25!
costi petrescu tu stai linistit ca ala are copacul lui, singura problema e ca inca nu s-au intilnit.
  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
revin la vechea mea gandire!ce bine e de multe ori sa te aflii la volanul unei RABE de 16t.e o senzatie unica credeti-ma!se duce treaba cu totii idiotii care isi bat joc de tine pt faptul ca a lui e mai tare,mai noua,mai....
  • costi petrescu

  • Mesaje scrise: 380
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
@naniacostin sa stii ca ar fi fost buna o RABA si atunci ala ar fi fost acum intr-unul din service-urile de care spune @dan. Sa ma ierte Dumnezeu , insa nu doresc nimanui un accident, dar in cazul meu, ma mai gandesc.
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
offtopic: @dancuciureanu sti cate masini sunt la tinichigerie la opel dibas ? sunt lejer 20 de masini ... aproape in permanenta Smile
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
andrei006 a scris:

tot off topic: In general pentru avrii minore, nu rasturnate. Si daca avem in vedere faptul ca opel este mai des decat bmw, ajungem la concluzia ca posesorii de opel sunt mai prudenti la volan Very Happy

Cum spunea un alt coleg, posesorii de bmw in general isi au copacul lor, numai ca e o chestiune de timp pana se intalnesc. Cel mai bine e sa-i evitam.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR