Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ador sa vorbesc, dar aici totul se rezuma la scris.

si da...boala pe nfs-isti o am...pentru ca majoritatea sunt niste inconstienti pentru care paradoxal daca patesc ceva plange jumate de tara, si apar petitii idoate cu hai sa mutam copacii pe luna sau mai stiu eu ce.

nu mai bine am face o petitie ca examenul auto sa fie unul real si nu o plimbare printre strazi?
prea mult infs-isti de weekend dom'le.

chiar nu am avut nimic de suferit din urma nimanui in trafic, doar nu ii suport. multi nu stiu sa tina volanul in mana.
vedeti ca aveti si un sfat la nfs. (take the racing on track)
pentru astia rai, scoli de pilotaj.
Skip ads

  • zapartanioan86

  • Mesaje scrise: 298
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001 ecotec
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2007

  • Mesaj Privat
sunt bune dar sa nu fie prea inalte... in B-ta spre exemplu cele puse mai de mult sunt k te incetinesc la trecerile de pietoni... dar, au montat unele mai noi care sunt ff inalte esti ff atent la ele sa nu lovesti cumva masina si nu prea esti atent la pietoni... s-a discutat si intr-o emisiune tv pe un post local acesta problema si au sunat multi nemultumiti de ultimele "obstacole" montate dar.. pana acum nimik
  • KlubbHead

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1998 MARE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Vlad ca tot zici de copaci ca stau bine pe marginea drumului, pe atat de mult cat nu imi doresc sa ai experiente nici tu nici vreun prieten sau vreun apropiat pe atat de mult ar trebui scoase vibratoarele si lasate doar cele din jurul scolilor... sunt destule consecinte soferului care loveste pietonul pe zebra incat acesta sa nu respecte prioritatea lor, dintre toti cunoscutii mei, si rude si prieteni unul nu am vazut sa faca figuri cand e vorba de trecerea de pietoni!
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
pai stii care e problema? nu neaparat ca circuli tare dar de multe ori se intampla ca tocmai in fata trecerii de pietoni sa parcheze cate-un dobitoc cu tir-camion-autobus-duba.
tin minte ca acum doi ani cand eram la un cabinet stomatologic (pe strada boliay care stiu accidentul) un autocar al unei firme de transport international a parcat chiar in fata trecerii, sub ochii oamenilor a fost spulberat un trecator.
macar daca erau vibratoare omul nu oprea doar ca se gandea ca iasa cineva ci oprea sa nu-si strice masina.

si inca un +..
cata lume mai face liniute in zone cu vibratore? putini nu? evita zonele.
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
KlubbHead a scris:Sunt din Timisoara, nu stiu cum e pe la voi prin orase dar aici s-au tampit politistii si primaria, orasul este de-a dreptul impanzit cu aceste vibratoare fie ele in locuri unde is au rolul (in jurul scolilor) fie unde pur si simplu nu le pot vedea intrebuintarea.
Oare sa fie atatia "turbati" in orasul meu (si eu nu stiu) de e nevoie de dispozitivele acestea sa ii calmeze?

Se pare ca sunt destui "turbati" in orasul tau!
KlubbHead a scris:Acum cateva seri (ora3:30AM) mergeam prin oras, adevarul ca aveam 30km/h peste viteza legala, pe un drum pe care nu il cnosteam prea bine, eram pe banda 1, in ultimul moment vad un crater de groapa, il ocolesc, ma uit in onglinda 1 secunda, nu imi venea sa cred peste ce groapa era sa dau, sunt satisfacut ca am ocolito, imi pun ochii pe drum, la cca 8 metrii vad un dita mai vibrator, apas puternic frana timp de 0.5 sec, ii dau drunu pt ca nu mai aveam cum sa opresc inaintea lui si m-am gandit sa ii las cursa telescopului ca daca il salt in timp ce sunt cu frana la podea imi sar telescoapele prin capota (vorba vine), si trec peste el cu vreo 65km/h.... credeti-ma va rog, mi-a zburat mp3-ul(cassul cu tot) din bord....


Noroc ca unii dintre "turbatii" astia se chinuie sa intre la bulau!
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Interesant topic ai `` reinviat `` cumetre.
ce la mai au unii cu ....`cautatu` nu fi de ochi . Exclamation
  • valycraciun

  • Mesaje scrise: 605
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2009

  • Mesaj Privat
am votat ca sunt multumit... la cat de needucati sunt foarte multi soferi , consider necesare aceste obstacole

dar sa nu credeti ca tin cu pietonii care multi fac ce ii taie capul Evil or Very Mad si se cred stapani si pe sosea nu doar pe trotuar


Ultima modificare facuta de valycraciun la Lun 14 Dec, 2009 11:24 pm
  • Cassino

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Biela, in Ialomita carutele cu ce viteza trec peste opritoare? Frineaza inainte de a trece peste ele? Twisted Evil
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Cassino a scris:Biela, in Ialomita carutele cu ce viteza trec peste opritoare? Frineaza inainte de a trece peste ele? Twisted Evil


informativ , colegu , te anunt ca in judetul Ialomita si mai ales Fetesti[ Evil or Very Mad Twisted Evil ] sunt foarte multe carute cu `tuciurii` care trec peste aceste `obstacole`.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Gresit! Tuciurii au zburat prin tarile calde si acum au masini. Cred ca l-au mituit din nou pe sefu' circulatiei si de vreo saptamana au disparut vibratoarele.
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
deci:
`tuciurii ` au plecat.
`fetitele ` la fel.[ matale mi-ai spus , cand am dorit sa viu special pentru asa ceva]
`vibratoare` nexam.
cine o mai fi ramas pe-acolo oare. Question Question
cine ghiceste are o lada de bere de la mine.
sa nu va luati de offtopic de mine ca am facut referire si la vibratoare.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Cine sa mai ramana, bre? Io! Stai sa sting lumina! Laughing

Din pacate zburatoarele s-au intors motorizate si fara permis. Sad Da' m-am apucat de tratative cu baietii de pe aerodorm sa faca niste antrenamente de atac la sol pe cuiburile de zburatacitoare. Baietii mi-au spus ca nu au decat munitie reala, dar trebuie neaparat sa se antreneze. Cool
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
din pacate nu trebuia sa raspunzi TU.
oricum lada de bere n-o vezi de la mine.
si cred ca tu ai sutit si vibratoarele.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Bre, daca erau din fier le duceam la fier vechi. Da' cu plasticele alea ce sa fac?
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:Bre, daca erau din fier le duceam la fier vechi. Da' cu plasticele alea ce sa fac?


Bre , acuma sa-mi fie cu iertare ca zic aici dar:
am auzit ca matale ` subtilizezi` orice , de la fier vechi , la plastice si altele.
sper sa nu ma fi mintit persoana respectiva.[ de altfel sursa sigura 100%].
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Daca sursa e gabor sa stii ca are dreptate!
  • mihai0308

  • Mesaje scrise: 812
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Mie imi place numele topicului Laughing Laughing
Eu stiu ca li se zice "cocoase" adik e un nume mai explicit la ce se refera colegul
Initial am crezut ca se refera la acele benzi care daca treci peste ele "te trezesc din somn"
In iasi pana acum o saptamana gaseai mai peste tot astfel de "cocoase" in ultima vreme le`o scos in proportie de 95%
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
pai vine iarna, oricum raman cratere serioase in asfalt pe unde circula traficul greu.
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Eu le vad foarte utile. Mi se pare cea mai buna metoda de a face conducatorul sa reduca viteza. DE multe ori nu observi o scoala pe langa care treci, unde sunt foarte multi copii care pot sarii in fata masinii. Asa cu 2 relantoare puse inainte de trecere, incetinesti fara sa vrei. Am votat varianta 1, cu toate ca ma incadrez si la varianta 4 partial. Le ocolesc cu viteza mica.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
La toti astia care credeti utile asemenea imbecilitati, va urez sa treceti peste cele mai noi "vibratoare" montate pe strada 1 decembrie, cluj napoca cu viteza legala. Sper ca aveti veste de salvare, ca somesul e paralel cu strada. Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Benefice?
Da, sunt foarte multumit de aceste dispozitive 15%
La mine in oras nu sunt vibratoare 5%
Nu imi pasa , am masina de firma 0%
Le ocolesc daca pot 31%
Injur... si injur... ma simt off road 30%
Chiar nu ma deranjeaza 18%
116 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR