Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • marius_2999

  • Mesaje scrise: 246
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2006

  • Mesaj Privat
am sa-mi spun si eu parerile Smile
+: -designul, sunt subiectiv, stiu (intodeauna mi-au placut Corsele)
-usor de manevrat in oras/parcare etc
-e mai spatioasa decat s-ar crede de afara


-: -butoanele de la geamuri fatza- nu sunt amplasate tocmai ergonomic
-bara spate, datorita formei tzine apa cu tot ce curge de pe luneta. apa se scurge dar partea superioara a "barei" ramane mereu murdara Sad
Skip ads

  • Forbes

  • Mesaje scrise: 188
  • Locatie: BUCALE
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Arthurro e si ptr faza cu inghetzatul usilor o solutie, dar nu stiu daca gasesti in BC. Eu nu am aceasta problema ptr ca ma duc la o spalaorie manuala care dupa spalre imi 'sufla' efectiv toate chederele, usile si alte coltisoare cu aparatul de aer comprimat care e folosit la spalare si numai ramane nici un pic de apa...Asa ca mai cauta pe acolo poate gasesti asa ceva...
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
poate in bv k nu mai stau in bacau. Stau in racadau aproape de locul ala unde veneau ursii Smile)

4EST ce zici tata pe unde gasesc asa o minune de spalatorie in bv? Smile)
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Ce imi place:
TOT Very Happy
Ce nu imi place:
nu e BMW Sad

lasand gluma e o masina reusita [ Vectra A ] parearea mea nu ma lasat niciodata in drum merge foarte bine o am din luna mai [ cam 20 k cu ea ] si nu am bagat nici un ban in ea decat in consumabile si arata bine fata de unele modele mai noi de masini Ex. Logan Laughing


PS
i-am sticat planetarele din vina mea ca nu i-am schimbat la timp burdufele
Skip ads

  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
In general imi place masina, comparand cu ce am avut inainte (Oltcit;Dacia;Mercedes cobra;Trabant;Tico). Nu-mi place, desi nu sunt extraordinar de deranjat de asta, ca nu am actionare electrica pentru geamurile din fata, de fapt doar pentru cel din dreapta mi-ar trebui. Inca un lucru care ma cam deranjeaza (am tinut cont de "sfaturile prietenilor"), ca pretul la piese este destul de mare (ex.un stop sh nu am reusit sa gasesc sub 1.5 milioane, iar nou sub 3 milioane, setul de filtre ~2-2.5 milioane). E drept ca este o masina totusi de generatie mai noua (eu fac comparatie cu piese pt Tico), dar inainte de a ma hotara ce sa cumpar am rugat "prietenii" sa-mi spuna ce pot sa-mi iau in limita a 6-7000 euro cu intretinere cat mai putin costisitoare. Sper sa nu am probleme grave si sa nu necesite costuri mari. Ar mai fi la capitotul nemultumiri si consumul cam mare in oras (undeva in jur de 10%) in sezonul rece. Cu acelasi stil de mers, dar cu motorul mai mare (3000 cmc), la Mercedes nu saream de 10% in oras. Ma asteptam ca la Astra sa ma situez undeva pe la 8-8.5 cel mai mult. Dar una peste alta multumirile sunt mai numeroase decat nemultumirile. Este o masina destul de puternica, manevrabila, spatioasa, confortabila. Nu regret ca am cumparato, doar ca, poate daca numa grabeam, puteam gasi una ceva mai utilata. Am deja 20.000 km din aprilie 2005 si nu am avut decat o problema cu furtunele de retur de la injectoare. Problema a fost rezolvata bine si acum merge foarte bine. Deocamdata raman fan Opel Astra.
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
imi place ca-i destul de ieftin de intretinut. cel putin pana acum...:Smile))
spatiu mult si consum super...
  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
la acelasi motor am avut un consm de 7,8%, acum pe gerul asta, recunosc cu este un consum prin zone cu circulatie medie si desul de mult afara din oras....insa avand in vedere temperaturile din Sb comparativ cu Buc. sunt foarte multumit.
  • rapiduletul

  • Mesaje scrise: 141
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Ok, am sters postul referitor la consum, nu-i era aici locul.


Ultima modificare facuta de rapiduletul la Dum 15 Jan, 2006 5:56 pm
  • arthurro

  • Mesaje scrise: 832
  • Locatie: Miami Florida
  • Masina: Omega 1996 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Baieti cred ca ati gresit. Topicul pentru... "cat consuma masina ta" este altul Wink
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Mie imi place ca fugeeee.... Smile

Inainte aveam o solenza cu care am dat in pod la 130 la ora, nu se compara cu astra asta. Sper sa nu se mai repete din nou povestea.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR