Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • todo_tdo

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
si eu am desfacuto din nou si am pus silicon de chiuloasa.. e tare acuma nu mai suna plafonul ..... dar mai sunt cativa greierasi pe ici pe colo oricum nu sunt masini noi asa ca ..
  • Dragos05

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2002 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Fratilor am un vectra B din 96 ..cum dau jos plafonul ? am inteles la parasolare ca sunt suruburi ...dar cum dau jos manerele don dreptul fiecarei portiere ? si platicul ala de la stalpi si luneta spate ca acolo nu mai sunt suruburi . Crying or Very sad . pls help
  • paulici89

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1996 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2011

  • Mesaj Privat
La parasolare sunt doua suruburi, la manere (is acoperite, trebuit sa tragi cu o surubelnita dreapta si vezi surubul) plasticurile de la centuri (is in cleme), cele 3 cleme din spate si 2 sau 4 suruburi cu torx, daca te uiti atent sigur iti dai seama. Recent l-am schimbat si eu in caz ca nu te descurci te pot ajuta si telefonic.
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Dragos05 a scris:Fratilor am un vectra B din 96 ..cum dau jos plafonul ? am inteles la parasolare ca sunt suruburi ...dar cum dau jos manerele don dreptul fiecarei portiere ? si platicul ala de la stalpi si luneta spate ca acolo nu mai sunt suruburi . Crying or Very sad . pls help


Salutare.
Studiaza mai intai regulamentul acestui forum.
Foloseste functia ''Cauta'', face minuni...
Dar este mai bine sa ti se dea mura'n'gura. https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=63388
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR