Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
ai avut noroc ca a mers cu o curatare. oricum sa te astepti sa te lase in viitorul apropiat
Skip ads

  • girbatavi

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1995 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2010

  • Mesaj Privat
iulius a scris:ai avut noroc ca a mers cu o curatare. oricum sa te astepti sa te lase in viitorul apropiat


Bine,eu m-am prins ca e de la debitmetru pt ca am vazut fara sa vreau ca,conducta care vine de la filtru de aer in debimetru era fisurata si logic ca a tras saraca masina praf si alte alea p-acolo.o sa pun bani deoparte sa iau unu nou...da pana atunci merg asa....


si iulius,pt ca vad ca ai fost promt....poate iti poti da cu parerea la o alta problema pe care o am.
daca merg cu masina sa zicem un drum de 20 de km sau chiar 10...ma rog nu conteaza distanta si dupa opresc masina si pt 2 minute,cand vreau sa ii dau cheie nu o ia din prima nici sa o omor,din a 2-a cheie mi-o ia la sfert.Ceva sugestii?
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
cind este rece afara sau cind este cald? motorul este rece sau cald? mai intra in functiune rezistenta de incalzit bujii?
sau ai o problema cu dezamorsarea pompei de motorina.
  • girbatavi

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1995 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2010

  • Mesaj Privat
iulius a scris:cind este rece afara sau cind este cald? motorul este rece sau cald? mai intra in functiune rezistenta de incalzit bujii?
sau ai o problema cu dezamorsarea pompei de motorina.



am masina din decembrie,nu stiu daca face asa si cand e cald afara,si e motor x20xev benzina.cum verific daca intra in functiune rezistenta de care spui?
Skip ads

  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Daca este x20xev verifica si tu bujiile eventual schimba-le,baga niste benzina super si fa o tura pe autostrada sa cureti injectoarele(4-5-6000 de ture vreo 10 minute) apoi mai vezi daca mai face.
  • girbatavi

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1995 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2010

  • Mesaj Privat
merci mult de sfaturi
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR