Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • bbmt

  • Mesaje scrise: 516
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2007

  • Mesaj Privat
gabiopel a scris:frana de mana se foloseste indiferent de anotimp , daca ai cablul bun . restul sunt baliverne ,gen nu folositi frana de mana iarna sau iarna nu se trage frana de mana .


Asa este. Pana acum doua ierni am folosit-o si eu cu incredere si nu s-a intamplat nimic, indiferent de
temperatura de afara, sau de ce era pe drumuri (apa, zapada...). Iarna asta in schimb
am patit-o dupa ce "meseriasul" din service mi-a schimbat amortizoarele pe spate si mi-a aranjat
burduful de la cablu pe partea dreapta.
  • BUF

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ekkemu a scris:Da, s-o incalzit afara si nu mai ramane blocata, deci singura concluzie pe care o trag este ca o intrat apa. Cost 130 RON tot sistemul, in afara de maneta din masina, deci nu-i mult de schimbat. Dar eu am ajuns la concluzia ca nu o trag iarna, iar daca e musai si se blocheaza, se poate trage si cu mana, nu-i musai patent, de cabluri, si isi revine.

salut, aceeasi problema o am si eu. am ramas blocat in predeal in mare panta , in mare inchesuiala.sa vedeti drift la coborare:)
in fine am ajuns in buc si am sunat la un magazin de piese opel si mi au cerut in jur de 4 milioane, asa ca daca ai de unde sa imi cumperi la bani astia(130 ron) , poate facem o afacere:)
multumesc
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
prea mult 400 lei ,pe mine ma costat 160 lei numai cablul si 30-40 lei montatul.
@BUF parerea mea este sa dai intai jos cablul ,il masori si apoi te duci sa-l cumperi sau cel mai bine te duci direct cu cablul la magazinsi il masori de fata cu ei sa nu ai surprize, (eu am patit-o ,mi-au adus cablu mai mic si a tb sa astept vreo 3 zile sa-mi aduca unul pe masura ).succes
  • BUF

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2008

  • Mesaj Privat
pai asa ma gandeam sa fac si eu numai ca ma cam speriat un pic pretul.
o sa mai incerc si la alte magazine sa vedem ce spun.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
gabiopel a scris:prea mult 400 lei ,pe mine ma costat 160 lei numai cablul si 30-40 lei montatul.
@BUF parerea mea este sa dai intai jos cablul ,il masori si apoi te duci sa-l cumperi sau cel mai bine te duci direct cu cablul la magazinsi il masori de fata cu ei sa nu ai surprize, (eu am patit-o ,mi-au adus cablu mai mic si a tb sa astept vreo 3 zile sa-mi aduca unul pe masura ).succes


sa vezi ce fata am facut eu cand am aflat ca ma ajunge cablul 540 lei Smile)
la baietii de pe forum (enterprise mg si agilul) - 120 lei si la UnixAuto - 100 lei ...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR