Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • nicemike

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 Y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Si eu am tot un y17dt dar...nu va lasati pacaliti de manuale, ma refer la subiectul schimbatului curelei, ca nu se potriveste cu..peisajul patriei noastre Smile. nici la 60000 km dar nici la 150000 km ca e riscant. este foarte simplu ca dupa parcurgerea a 50000 sa desfaci din cand in cand la cateva mii de km capacul distributiei si sa aspectezi cureaua. modul cum arata iti da cea mai buna informatie despre necesitatea de a fi schimbata sau nu.
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Tu crezi ca nemtii astia sunt prosti? Scuze pentru limbaj dar sa stii ca daca spune 150000 km atunci la atat se schimba, atat garanteaza ei, dar cureaua merge chiar mai mult. Tu ai vazut vreo curea de distributie dupa 150000km? Eu am vazut si pot sa-ti spun ca aproape nu se vede nici o urma de uzura pe ea, e aproape ca noua. Noi romanii ne-am crezut tot timpul mai destepti decat altii, si credem ca stim tot. Trebuie sa invatam sa urmam specificatiile producatorului( indiferent cine o fi acesta, si indiferent pt ce produs). De aia noi ne miram de ce la nemti serviceul se face la 30000km si la noi nu, dar la ei revizie inseamna mult mai mult decat schimbat ulei si filtre.
  • 69MED

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Siret
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2006

  • Mesaj Privat
Parerile sunt impartite . Eu am schimbat distibutia la 84.000 km , cind am cumparat-o ca nu eram sigur citi km reali are .
Am schimbat-o la VICTORIA Tg Mures(dealer OPEL) si me-au recomomandat tot la 60.000 km . Acum sincer sa fiu am
cureaua veche si nu se vede nici o uzura pe ea , si avea la bord 84.000 km. Mai sigur am sa fac o inspectie la 140.000 de km
si daca se vad urme de uzura , o schimb. Am facut o singura data greseala si am pus ulei ARAL dupa care a trecut iar pe ulei
OPEL (de reprezentanta) il iau si il schimb singur .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR