Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • Xperiment

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Functia Cautare face minuni. Este o discutie veche si se regaseste in mai multe threaduri.
http://www.blauetachos.de/doc/opel/index.htm
Sa va ajute!
Skip ads

  • balan sorin octavian

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Poate sa ma ajute cinev ,am scos o siguranta si a aparut ecranu de la casetofon (SAFE) Ce sa fac ?
  • McKussic

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Sep 2008

  • Mesaj Privat
vlad2005 a scris:Si acum o poza cu butoanele din bord, cele din partea superioara. Urmeaza si restul pe masura ce ma lamuresc cum se scot butoanele. La climatronic, tre sa vad exact cum se scoate. Nu de alta dar tin la masina, si nu vreau sa pocnesc vreun plastic aiurea.





la clima in spate tine de desfacerea scrumierei.. care e prinsa cu 2 suruburi dupa plasticurile de langa dar nu aia e problema.. in spate la climatronic e un plastic care il invartzi 90 de grade in directia desfacerii robinetului.. iar acolo ai bec.. insa dupa afishaju electronic e o hartie alba sau galbena sau in functie de ce culoare doresti sa capete afishaju mai mult.. success. 1 leu te costa becurile .. depinde de culoarea dorita
  • andras212

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
balan sorin octavian a scris:Poate sa ma ajute cinev ,am scos o siguranta si a aparut ecranu de la casetofon (SAFE) Ce sa fac ?


daca nu ai rezolvat deja pana acum. cu siguranta care ai scos-o ai intrerupt si alimentarea pe unit. radio. deci acum iti cere codul din 4 cifre ,daca imi mai amintesc bine, trebuie sa tii apasat on 2sec si in timpul asta pui contactul. ar trebui sa apara pe display "- - - - " si cu tastele de pe frontal radio formezi cod ,cu prima tasta de statiune radio formezi prima cifra de ex. apesi de 4ori pentru 4 .la mine cand am terminat de scris toate 4 cifre s-a aprins imediat,dar am facut demult operatia asta si nu-mi mai amintesc f bine.
Skip ads

  • David K8

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
eu am o mica problema.
nu reusesc sa dau jos plasticul de pe soclu fara sa-l sparg.Sad
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Ca sa evitati pe viitor scurcircuitele accidentale si sa fiti siguri ca ce ati facut in timp nu risca atingeri si scurturi, inainte de a cositorii lipiturile in pozitie finala introduceti pe fiecare piciorus camasi termocontractabile. Sunt absolut fenomenale si montate putin mai lungi, pot acoperii si lipitura propriuzisa, conferind si rigiditate.
  • David K8

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2009

  • Mesaj Privat
si nu-mi spune si mie cineva cum sa scot plasticul de pe soclu fara sa-l sparg? Very Happy
  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
si pana la urma cum facem sa scapam de prisma aia galbena din butoane?
Si mai ales cu ce o inlocuim?
Skip ads

  • emilperijoc

  • Mesaje scrise: 578
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
hai baieti nu are nimeni nici o idee ... flores nu ai nici un pont pentru noi?
  • oKrime

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salut !daca iau tipul asta deLED mai trebuie razistenta ca sa nu se arda zice ca are rezistenta integrata Exclamation . E pt butoanele din consola centrala . Respect !
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Daca achizitionezi acel tip de led nu iti mai trebuie nici un fel de rezistenta deoarece el functioneaza direct la 12 V, de acelea am montat si eu in butoanele de AC,Recirculare etc.
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
al3xtrana a scris:Daca achizitionezi acel tip de led nu iti mai trebuie nici un fel de rezistenta deoarece el functioneaza direct la 12 V, de acelea am montat si eu in butoanele de AC,Recirculare etc.


Galbene nu au? Sau mai precis alb galbui care sa semene cu lumina celorlalte butoane.
Skip ads

  • oKrime

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc al3xtrana Respect !
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
mariano a scris:
al3xtrana a scris:Daca achizitionezi acel tip de led nu iti mai trebuie nici un fel de rezistenta deoarece el functioneaza direct la 12 V, de acelea am montat si eu in butoanele de AC,Recirculare etc.


Galbene nu au? Sau mai precis alb galbui care sa semene cu lumina celorlalte butoane.
Nu cred ca o sa gasesti led care sa semene cu lumina celorlalte da de ce nu pui bec normal de care a fost si inainte (banuiesc ca il ai ars de intrebi).
  • andras212

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2009

  • Mesaj Privat
eu nu as folosi led cu rezist interna facut sa fie alimentat la 12v. pe masina avem tensiunea mai mare ;14,5-15v max si nu ar rezista mult timp. ex. eu am folosit la butoane leduri albe 3v si 20ma cu rezistor de 680ohm sau 1kohm.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR