Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Mai este o Meriva OPC in Pitesti.
Skip ads

  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
De mult tot doresc sa deschid acest topic din curiozitate. Vad din ce in ce mai multi posesori de Opel OPC si nu prea vad pe forum discutii despre aceste OPC-uri si e pacat, este totusi gama de top a Opelului. Invit deci, toti posesorii de OPC sa impartasasca cu noi frumusetea acestor masini.
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Complet dezamagit de noul topic, nu mai vreau nici un OPC.
Daca as avea atatia bani de dat pe-o masina... mai bine as lua un C32 AMG second.
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
am votat NU-pret mare,tractiune fata...
eu am o alternativa,asta in cazul in care vom avea in romania drumuri si eu as avea mai multi gargauni..aaa si bani!


Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Am votat DA, dar numai pentru Insignia OPC: 4x4 adaptiv, 2.8T 320CP sau 2.9CDTI 250CP (daca se va introduce dieselul).
  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Haideti domnilor, chiar nu este nimeni cu OPC ? Shocked
Se respunde si la chestionar, dar posesorii pot sa dezvolte despre ale lor OPC-uri Very Happy
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Principalul motiv pentru achizitionarea unui OPC este, zic eu, faptul ca nu vezi la toata lumea, fiind ceva mai special(i-mi vin acum in minte astra opc 240 cp si zafira opc 200 cp). Din citite si auzite par destul de fiabile, lucru important dealtfel la romani, insa nu sunt chiar potrivite pentru raceri doar decat cu modificari, si da, se preteaza la modificari substantiale insa si fiabilitatea va avea de suferit.
In general opelul este o masina corecta ca pret / performante, nu vad de ce ar fi tratate versiunile sportive altfel, dam exemplu aici vectra opc, adica ce masina din aceiasi clasa cu asemenea putere si performante poti lua cu un pic peste 25.000 euro. Insa bineteles la pretul asta are si unele neajunsuri, cum ar fi lipsa aderentei la tractiune,(lipsa 4*4) calitatea materialelor folosite la finisaje nu este premium dar nici dedicata sportivitati, si lista ar putea continua. Dar per total este o masina corecta.

Personal nu as vrea asa ceva doar in cazul in care as avea suficienti bani si drumuri de calitate. Sunt in cautarea confortului, costului accesibil de intretinere, consumului rezonabil, asa ca opc-ul nu mi se pare foarte tentant.
  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ia sa vedem mai e cineva interesat de acest subiect ?
Skip ads

  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ceva noutati in legatura cu posesorii de OPC-uri ?
  • mad man

  • Mesaje scrise: 384
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Are cineva o Corsa OPC aproape de str. Ramnicu Sarat in Bucuresti!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
DA si NU
DA - pentru ca este cea mai sofisticata masina de la Opel (Vectra C OPC - flebetea mea)
NU - pentru ca trebuie sa ai portofelul plin de bani pentru benzina + piese de schimb, intretinere, de asemenea pret foarte mare de achizitie.

CristianTM.
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Eu imi doresc un Vectra OPC, dar din cauza costurilor de intretinere si veniturile de roman salariat, ma multumesc cu ce am. Spre exemplu, sunt 2 Vectra OPC albastre la vanzare in Oradea pe care le urmaresc de peste un an si inca nu sunt vandute, una de 255 CP din prima generatie si una de 280 CP.
Skip ads

  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Eu vad mereu o Corsa C pe calea Buzesti colt cu Victorie, chiar m-am bagat in seama intr-o zi cu proprietarul dandui un autocolant ClubOpel !
  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Eu consider ca daca ai banii cu care sa cumperi un OPC cu siguranta vei avea si pentru intretinere, eu unul mi-asi dori Insignia OPC care a detronat Vectra OPC in opinia mea !
  • adilos

  • Mesaje scrise: 663
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010 A16LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Cu siguranta Insignia OPC,pentru ca are cam tot ce iti doresti de la o masina,trecand peste consum,bla bla bla.
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
jojo a scris:Eu consider ca daca ai banii cu care sa cumperi un OPC cu siguranta vei avea si pentru intretinere, eu unul mi-asi dori Insignia OPC care a detronat Vectra OPC in opinia mea !



A detronat-o de vreo 2 ori si la pret... Laughing .Nu cred ca exista cineva in tara asta care sa dea peste 5x.xxx E pe un Opel,fata de orice alte marci sport consacrate gen Mercedes,Audi,BMW,etc (cu toate ca,poate o sa apara vreo exceptie,un adevarat fan Opel)
Vectra OPC e mult mai accesibila (vorbim doar de second-hand bineinteles,iar designul e la fel de unicat ca si cel al Insigniei.)
Sincer...mi-as mai lua un Astra TT turbo pe benzina,prea putini sunt cei care stiu cu adevarat ce-i ala un OPC.
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
exact din acest motiv daca mi-as permite mi-as achizitiona un vectra opc
  • jojo

  • Mesaje scrise: 950
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Da @Y-GreK, asa este, a detronat-o, dar totusi...., priveste latura cealalta, tehnologie noua, linie noua, comfort, clasa, stil, iar pretul, desigur, pe masura.
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Insignia OPC cred ca ar fi ultima alegere. Foarte scumpa la achizitionare, intretinere de asemenea foarte scumpa, putere mare pe care o cam platesti degeaba ca nu prea ai aici unde sa o folosesti. De revanzare nici nu mai vorbesc.... Cu o masina din clasa premium ai iesi mult mai bine.
  • B-30-ADU

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2006

  • Mesaj Privat
am votat NU

Explicatie: sunt posesor de bertone 2.0 T (240Cp), am mers cu un opc dus la 270 Cp si primul lucru care nu mi-a placut a fost ca atunci cand incercam sa plec de pe loc se invarteau rotile prea mult fiind tractiune fata......al 2 lea lucru care nu mi-a placut este pretul care mi se pare exagerat de mare pentru ce iti ofera masina.
Dupa atata carcoteala sa spun si ce mi-a placut: scaunele mi se pare foarte confortabile Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Vreti un OPC
DA - argumentati de ce. 61%
NU - argumentati de ce. 17%
Ma lasa rece ! 21%
103 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR