Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • MC2
  • *
  • 7 mesaje
  • din 22 Jul 2009
  • Insignia 2009
  • Bucuresti
  • MC2

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2009

  • Mesaj Privat
fytzzzyshor a scris:intra pe drpciv e site'ul lor acolo trebuie sa gasesti .


Laughing Salut! Cred ca a aflat intre timp, pt ca postase acum 1 an si jumatate...
Cu toate astea yeti inca e actual Very Happy
Skip ads

  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Cu toate ca discutia e veche, postez si eu aici, intrucat am comis-o. 103 km/h in dreptul indicatorului de iesire din localitate (se terminasere "casele" si desi am mers cu pana in 60 in localitate am accelerat pe final). 540 lei amenda si permis suspendat pe 90 de zile. Desi cred ca as avea sanse si la o contestatie (tinand cont de erorile aparatului radar) nu vreau sa ma complic intrucat contraventia s-a intamplat si a fost penalizata in Ialomita si in parte sunt vinovat. Am achitat deja si jumatate dina menda. Prefer varianta cu reducerea pedepsei la 30 de zile. Intrebarile mele sunt urmatoarele:
- daca se mai da tot la Udriste sau s-au mutat si astea in Pipera?
- daca am domiciliul stabil in Buzau dar permisul este emis de Bucuresti, si aici lucrez, pot merge la Bucuresti?

Multumesc anticipat!
  • MC2
  • *
  • 7 mesaje
  • din 22 Jul 2009
  • Insignia 2009
  • Bucuresti
  • MC2

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut!
Da, se da la Udriste, intre 8 si 9.30 prima serie si apoi, daca nu ma insel, de la 10 la 11.30 seria 2. Zilnic, L-V!
Eu cred ca poti da aici testul, dar trebuie inainte de asta sa te incadrezi in urmatoarele criterii:
1. sa ai minim un an de sofat
2. sa ai minim 2 ani de la ultima suspendare a permisului, daca a fost cazul
3. sa nu mai fi benefiaciat in ultimii 3 ani de aceasta reducere.
Ca sa fi sigur, mergi si intereseaza-te la Udriste la biroul de relatii cu publicul, unde verifica dupa buletin eligibilitatea ta cu aceasta reducere a pedepsei.
Multa bafta!

PS: Testul e relativ usor, parcurge inainte cartea aia speciala 13/15, care costa 20 de lei la chioscuri.
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Am fost si am dat examentul si l-am luat. Intr-adevar testul este simplu.
Atentie! Testul se poate da doar in judetul in care ti-a fost emis permisul (a fost pentru examen si un tip din Buzau pe care nu l-au primit si l-au trimis sa dea acolo, e adevarat ca si eu tot din Buzau sunt si am domiciliul stabil acolo, dar permisul meu este emis de Bucuresti).
Am fost si la IPJ Ialomita sa fac cererea si mi-au zis de acolo ca se reduce pedeapsa la o luna. As mai avea vreo 3 saptamani de stat.
Ce nu stiu este daca dupa terminarea perioadei de suspendare ridic permisul tot de la Udriste sau din Pipera... Rog pe cei care l-au mai avut luat si sunt din Bucuresti sa-mi spuna si mie de unde l-au ridicat. Multumesc!
Skip ads

  • MC2
  • *
  • 7 mesaje
  • din 22 Jul 2009
  • Insignia 2009
  • Bucuresti
  • MC2

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Salut! Numeri 30 de zile pe calendar de cand ti l-a suspendat, iar in 31-a mergi la udriste, la ghiseul 2! Bafta!
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
De-abia am numarat pana la 10 Smile Mersi mult pentru info! Nu pot lipsi prea mult de la serviciu si nici sa imi iau concediu o zi pentru asta nu as fi vrut, de-asta era asa important sa stiu unde trebuie sa ma duc.
  • BuBuFaM

  • Mesaje scrise: 970
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Daca iti da dovada cu drept de circulatie nu se numara zilele de cand expira dovada?
  • raducrisstian

  • Mesaje scrise: 500
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Ba da, dar cred ca la asta s-a referit MC2. Zilele cat ai dovada nu se pun. Ce bine era sa se puna si alea...din 3 luni mai ramaneam cu 2 saptamani.
  • MC2
  • *
  • 7 mesaje
  • din 22 Jul 2009
  • Insignia 2009
  • Bucuresti
  • MC2

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2009

  • Mesaj Privat
M-am exprimat gresit, dar asa e: se numara de cand expira dovada. Cel mai rau moment e cand faci 31 de zile de cand ai fost oprit Very Happy Te gandesti ca daca nu iti dadeau acea dovada, puteai sa ai deja permis Cool Dar te consolezi repede cand te gandesti cum ar fi fost daca stateai nu 30, ci 90 de zile! Oare?
Bafta!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR