Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu am in Ro un amic (medic...) care a lucrat acum cativ ani in UK, iar la venire si-a schimbat Mercedesul cu volanul "englezesc" cu cel al unui englez cu volan "continental"...
Nu cunosc detalii, a dat la Mica Publicitate pe acolo...
Poate ca ar fi mai bine sau/si mai ieftin sa faci la fel sau... sa o vinzi... Vectra B se gaseste... la kilogram... Twisted Evil
Skip ads

  • englezu

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
chevy a scris:Pentru (englezu)si pentru (pana16)! Ce euro aveti la masina?aici imi spun ca are euro 3 dar nu s/au uitat la ea,doar pe acte,ca sunt programat pe saptamana viitoare si am zis sa nu am vreo surpriza.a mea este din luna 8-2003 CO2 156g/km serie motor 20be9415.Aici mai scrie caracter inregistrare de validare z/3.
Multumesc.

eu am inmatriculat-o acum o saptamana si la rar mi-a iesit euro 4, daca ai motor Z18XE ca al meu e tot euro 4, e o discutie pe forum despre cum iti dai seama ce euro e masina...C=E1, X=E2, Y=E3, Z=E4...cat despre faruri eu nu le-am schimbat dar am luat din anglia niste chestii care se lipesc pe far si nu tre sa le mai schimbi in cazul asta, nush daca gasesti asa ceva in Ro si nu le-am pus pe faruri si am trecut de rar fara nicio problema, in schimb azi a venit la rar un britanic si l-a pus sa lipeasca alea pe faruri,depinde si de noroc. Oricum multa bafta la rar si asteptam un raspuns favorabil
  • pana16

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
chevy a scris:Pentru (englezu)si pentru (pana16)! Ce euro aveti la masina?aici imi spun ca are euro 3 dar nu s/au uitat la ea,doar pe acte,ca sunt programat pe saptamana viitoare si am zis sa nu am vreo surpriza.a mea este din luna 8-2003 CO2 156g/km serie motor 20be9415.Aici mai scrie caracter inregistrare de validare z/3.
Multumesc.

e euro4.a mea a avut 184g/km.
  • englezu

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
si eu am vazut scrie in carte 183 g/km si e tot euro 4. nu-ti face griji Chevy, fruntea sus o sa-ti iasa tot euro 4. bafta
Skip ads

  • englezu

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
azi am facut rarul la un vauxhall vectrab b 2001 Z18XE i-a schimbat volanul pe stanga si a iesit tot euro 4
  • chevy

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Salut! In sfarsit am reusit sa inmatriculez masina!Euro 4.mersi pentru tot.
  • alexcs_diesel

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1999 x18xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
[quote="maffiozo"]detin in marea britanie un vauxhall vectra, 2001, motor ecotec 1,6 benzina. vreau sa aduc masina in tara dar nu stiu la ce norma euro se incadreaza pt ca englezii nu folosesc normele de poluare europene. are cineva idee ma car aproximativ daca poate fi euro 3? masina arata impecabil si as vrea sa o pastrez cu toate ca am in romania un opel astra clasic 2006 ,cdti.[/quot
Daca e x16xe e Euro 2 100%
  • pancu

  • Mesaje scrise: 279
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2009

  • Mesaj Privat
salut.se merita mai mmult un vauxhall din 2006 sau aveo nou?
Skip ads

  • iositu

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2004 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2009

  • Mesaj Privat
G_S_C a scris:Chiar sunt curios daca o persoana achizitioneaza o masina din romania sau germania si o duce in anglia, cei din anglia i-o inmatriculeaza cu volanul pe stanga.

afla ca nu toate masinile se pot fabrica cu volanul pe dreapta, sunt foarte multe modele care au volanul numai pe partea stanga. am vazut in anglia multe masini cu volanul pe stanga, ca nu le cumpara locuitorii angliei/irlandei asta este alta problema.
  • iositu

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2004 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2009

  • Mesaj Privat
pancu a scris:salut.se merita mai mmult un vauxhall din 2006 sau aveo nou?


nu stiu foarte multe de aveo dar am auzit numai pareri de rau, in schimb detin un vauxhall 2004 care se prezinta foarte bine. iar in legatura cu volanul pe dreapta intreaba pe cineva care detine o astfel de masina (eu) sa-ti explice cat de usor poate fi acest 'cosmar' al unora care nu au o asemenea masina.
  • mike_mocy

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2009

  • Mesaj Privat
salut!doresc si eu sa achizitionez un autoturism din anglia si as dori si eu care sunt toate exact toate actele pentru a o inmatricula in romania fara a ma trezi aici ca imi mai trebuie nush ce hartoage.as dori sa stiu cat mai costa asigurarea temorara si taxele de drum.multumesc si va salut
  • chircu_bogdan

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2010

  • Mesaj Privat
salut! vreau sa cumpar si eu o vectra c cu volan pe drapta si nu stiu ce acte trebuie sa imi de-a cel ce imi vinde masina ca sa o pot inscrie la noi. ca sa nu am surprize pe la inscriere . va multumesc
Skip ads

  • iositu

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2004 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2009

  • Mesaj Privat
chircu_bogdan a scris:salut! vreau sa cumpar si eu o vectra c cu volan pe drapta si nu stiu ce acte trebuie sa imi de-a cel ce imi vinde masina ca sa o pot inscrie la noi. ca sa nu am surprize pe la inscriere . va multumesc

de curiozitate cat cere pe ea?am si eu o vectra c cu volan pe dreapta inmatriculat si sunt curios cu cat se mai vand aceste masini?
  • chircu_bogdan

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2010

  • Mesaj Privat
inca nu am gasit masina sa cumpar dar luna asta vreau sa cumpar una. mai mult de 2000 euro nu dau pe ea ca sa ajung undeva la 3000 euro cu tot cu imatriculat
  • englezu

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
ACTELE care iti trebuiesc la o masina din anglia sunt certificatul de export permanent cartea sau talonul (cum vrei sa ii zici - este o foaie dubla a4) certificatul MOT si cam atat. daca mai ai nelamuriri nu ezita.bafta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR