Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • florinel2000

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
poi in 2 ani ce probleme pot aparea?
mie mie frica la astra g ca am auzit ca dupa un anumit nr de km se duce pompa de injectie Crying or Very sad
Skip ads

  • MarianPlop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Kmc0smin a scris:sczama dar vectra am luato pt ca stiam ce masina e. si nu regret nicio secunda k am dat 26k p o vectra de 5 ani generatie. in insignia stai stai ca intr-o cutie nu ca intr-o nava Smile) . ceea ce a salvat opel au fost colaborarile. CDTI cu fiat....acu multi ani cu BMW. si referitor la materiale sunt de tot kktu... am mers cu toate Passat CC ..Mazda6..Honda Acord..nu se pot compara:)


Ce vrei tu sa spui de fapt (imi dau seama daca citesc mai multe postari de-ale tale) e ca Opel e o masina nasoala prin comparatie cu oricare alta marca: cu Mazda, VW sau Honda. De BMW spui ca e masina pe care ti-o doresti de fapt. Daaar, cu toate astea, nu regreti ca ai dat 26000 pe Vectra si dupa aceea a aparut Insignia care e mai ieftina, e model de ultima generatie, arata mai bine, merge mai bine, are un habitaclu si bord incomparabile cu cele de la Vectra C samd. Ok... Eu cred ca ai uitat sa precizezi ceva sau ai probleme la formularile logice Smile
  • MarianPlop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
florinel2000 a scris:poi in 2 ani ce probleme pot aparea?
mie mie frica la astra g ca am auzit ca dupa un anumit nr de km se duce pompa de injectie Crying or Very sad


Sfatul meu e sa nu te iei dupa toate zvonurile... Daca te pui sa citesti pe formuri si daca asculti parerea tuturor, o sa te iei cu mainile de cap si o sa vrei sa vinzi masina si sa nu-ti mai iei alta niciodata! Laughing

In general, sunt enervanti oamenii care au patit o singura data o defectiune la masina - li s-a stricat pompa de injectie de exemplu - si se apuca sa spuna la toata lumea ca pompele de la un anumit tip de masina sunt proaste si "sa nu va cumparaaaati, ca masina e nasoala si se devalorizeaza si nu se compara cu alta masina, care e mult mai bunaaaaa" si ce rau le pare lor ca nu si-au luat o masina cu 5000 de eur mai scumpa cu care nu ar fi avut probleme samd samd... Suna cunoscut? Very Happy
  • florinel2000

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
MarianPlop ............daca compari o vectra si o insignia cu aceleas dotari insignia e mai scumpa
si varianta insignia sport tourer ajunge peste 50000 full ce sa mai vb dupa ce apare varianta OPC Evil or Very Mad
Skip ads

  • florinel2000

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
MarianPlop a scris:
florinel2000 a scris:poi in 2 ani ce probleme pot aparea?
mie mie frica la astra g ca am auzit ca dupa un anumit nr de km se duce pompa de injectie Crying or Very sad


Sfatul meu e sa nu te iei dupa toate zvonurile... Daca te pui sa citesti pe formuri si daca asculti parerea tuturor, o sa te iei cu mainile de cap si o sa vrei sa vinzi masina si sa nu-ti mai iei alta niciodata! Laughing

In general, sunt enervanti oamenii care au patit o singura data o defectiune la masina - li s-a stricat pompa de injectie de exemplu - si se apuca sa spuna la toata lumea ca pompele de la un anumit tip de masina sunt proaste si "sa nu va cumparaaaati, ca masina e nasoala si se devalorizeaza si nu se compara cu alta masina, care e mult mai bunaaaaa" si ce rau le pare lor ca nu si-au luat o masina cu 5000 de eur mai scumpa cu care nu ar fi avut probleme samd samd... Suna cunoscut? Very Happy

cred ca ai dreptate
ms mult;)
  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
@florinel stai linisit ca nu o sa se intample..depinde de moul de exploatare a masini.
si insignia sport tourer nu va ajunge nici la 40k..si cu mama OPC-ului pe el.
@marian crezi ca yo am posturile astea sute..puse asa de dragu de a pune...te asigur ca stiu mai multe despre masini si opel decat stii tu. in niciun caz nu vorbin de sofat ci de cultura generala automobilistica.
  • florinel2000

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
acesta e undeva la 47 de mi Twisted Evil
si nu e chiar full

http://suchen.mobile.de/fah...amp;pageNumber=77
  • MarianPlop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Kmc0smin a scris:@florinel stai linisit ca nu o sa se intample..depinde de moul de exploatare a masini.
si insignia sport tourer nu va ajunge nici la 40k..si cu mama OPC-ului pe el.
@marian crezi ca yo am posturile astea sute..puse asa de dragu de a pune...te asigur ca stiu mai multe despre masini si opel decat stii tu. in niciun caz nu vorbin de sofat ci de cultura generala automobilistica.


@florinel: Pai stai putin, ca nu vorbesc de masini cu motoare cu 6 cilindri in V. Normal ca daca te straduiesti, o sa iti faci un Insignia la 50000... Si inca o chestie: masinile astea in Romania sunt mai ieftine decat in Germania. Ma apuc sa cer oferta de pret pentru un Insignia si un Vectra C cu dotari si motoare identice? Pot sa fac chestia asta....
@Kmc... : Vad ce cultura automobilistica ai... Cel mai bine vad cand spui ca habitaclul Insigniei e mai naspa decat cel al Hondei Accord... Deci... hai s-o lasam asa... Am fost si eu cu Honda Accord... Oricat de partinitor ai fi, chiar nu ai cum sa spui ca e mai ok Honda decat Insignia...
Skip ads

  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
florinel2000 a scris:poi in 2 ani ce probleme pot aparea?
mie mie frica la astra g ca am auzit ca dupa un anumit nr de km se duce pompa de injectie Crying or Very sad


Be afraid, be very afraid...
Cifra de care se vorbeste ar fi 200.000km.
Dar nu te speria prea devreme, rezolvarea este aici pe forum si suna in felul urmator: Citez " Cand ajungi la 199.999km dai in fata la 200.001km" astfel toate problemele legate de fiabilitate pot fi pacalite.

@MarianPlop 50.000e zici? Eu cel mai nesimtit pret l-am gasit undeva la 45.000euro, infine... nu asta conteaza.
Sunt curios de ce ar da cineva o asemenea suma pe un Opel.
  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
sincer nu as da atatia bani pe un opel...si in general pe o masina
  • MarianPlop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
@vladf: Nici eu nu as da niciodata atatia bani pe un Opel, si pe nicio masina, dar se spunea mai sus ce scumpa e Insignia. Eu spuneam ca normal ca e scumpa daca iti pui motor de sute de cai si nu mai stiu ce accesorii pe ea... Eu vorbeam de pretul unei masini pentru un pamantean, nu pentru extraterestri...
  • 09mihai

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2008

  • Mesaj Privat
In Arad, l-am vazut pe unul cu numere rosii acum cateva zile, si ieri l-am vazut cu numerele gata, nu mai tin minte ce numar avea dar era ceva cu AR 34 ... cam asa ceva, daca il mai vad postez exact numarul lui. P.S: Nu-i masina de la reprezentanta!
Skip ads

  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
conform apia ian2009-37 insignii in toata tara
  • MarianPlop

  • Mesaje scrise: 83
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2008 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2009

  • Mesaj Privat
subtire...
  • florinel2000

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
34KLA a scris:conform apia ian2009-37 insignii in toata tara

ce as vrea sa ma numar si eu printre posesori Crying or Very sad Twisted Evil
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
MarianPlop a scris:subtire...

doar luna ianuarie, in conditii de criza ...
  • mihalceanu_marian

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
de unde ai scos 50000 euro nu stiu
Iata prima poza REALA cu Insignia OPC

  • florinel2000

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
seamana foarte mult cu conceptul GTC si jentile sunt identice cu cele de pe GTC
din cate stiu OPC dezvolta 320 cp dar am auzit ca vor fi si alte motorizari mai puternice Twisted Evil
  • florinel2000

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat

  • mihalceanu_marian

  • Mesaje scrise: 334
  • Locatie: Vrancea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
alooo unde e poza mea
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR