Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Amortizoarele sunt proaste. Am pus Sachs acum 7 luni si am vreo 15 mii de km cu ele. Pot sa spun ca daca dupa ce le-am pus eram superfericit, acum a inceput din nou sa faca ca barca. Ori strazile din Romania is de doi lei, ori calitatea amortizoarelor este indoielnica...
Skip ads

  • G-power

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Aug 2004

  • Mesaj Privat
cred ca mai mult varianta a doua..in 15 mii nu trebuie sa fac asa.N-ai garantie la ele? Cred ca sunt made in turcia
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Poate sa fie si partea "silentbloc" de la amortizor ( "urechile" ), o spalare prealabila cu jet sub presiune si un spray siliconic dupa aceea poate ajuta...
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
G-power a scris:cred ca mai mult varianta a doua..in 15 mii nu trebuie sa fac asa.N-ai garantie la ele? Cred ca sunt made in turcia


Or fi din Turcia, am dat 2,5 milioane pe unul. Am garantie, dar mai intai trebuie sa ma duc la un banc de teste. Si apoi cand ma gandesc la faptul ca o sa-mi stea masina nu stiu cate zile in service, nu prea mai lasa inima sa cer garantia.
Skip ads

  • PHILIP'S

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: calafat
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jul 2005

  • Mesaj Privat
As vrea sa schimb arcurile pe spate la masina din semnatura (arcuri pe care le consider - si eu si altii care si-au dat cu parerea) obosite... Unii imi spun ca sunt prea subtiri (la sarma), dar eu le-am masurat si diametru sarmei este de 10,5mm, diametru pe care l-am regasit si in cataloage...
Oare daca le schimb cu unele noi, tot asa se vor lovi tampoanele unul de altul la denivelari (si nu foarte mari)?
Deja am ajuns sa-mi fie frica sa trec peste o gropita sau delusor Sad ca zgomotul facut da impresia ca se rupe masina!...
Pot sa pun arcuri mai groase (sarma)? De unde?
Multumesc pentru raspunsuri!
  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Poti pune mai groase, se potrivesc de la tipurile opel mai vechi, insa nu stiu daca asta este o solutie, normal cele originale nu ar trebui sa faca un asemena balans incat sa loveasca in caroserie. Gasesti la second hand-uri.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR