Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
petre astra roket a scris:stati linistiti ca nu e becali usa de biserica,ori a suparat el pe cineva mare,ori a fost turnat,sau de ce nu poate sa fie adevarat ce acuzatii i se aduc,si pot sa va spun eu am lucrat ceva timp la popoviciu,i-am cunoscut si familia,si nu e chiar asa cum zic unii,ca e hot si etc.. e om cu familie dar povestea asta e mai veche,si acum s-au hotarat sa-i faca felu.
de ce?pentru ca nu a vrut sa intre in politica asta e primul motiv,nu a-ti observat ca toti care nu intra sau nu vor in politica li se cauta nod in papura?


Eu stau foarte linistit, aici nu aparam si nici nu invinuim pe cineva, blamam doar sistemul care e de kk si de care se folosesc unii ptr a iesi din rahatul in care au cazut. Mr. Green
Si apropo, daca ai lucrat la popoviciu, care are si familie, ai impresia ca stii toate dedesupturile invartelilor lui? nu, pe alea nu le stiu nici aia din familie, nici salariatii, doar nu crezi ca trambiteaza in gura mare ah ce tun am tras si azi.
Din partea mea chiar le urez si le doresc sa se manance intre ei ca cainii, toti aia de sus.
Skip ads

  • petre astra roket

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 16i 74kw 101cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2008

  • Mesaj Privat
G_S_C a scris:
petre astra roket a scris:stati linistiti ca nu e becali usa de biserica,ori a suparat el pe cineva mare,ori a fost turnat,sau de ce nu poate sa fie adevarat ce acuzatii i se aduc,si pot sa va spun eu am lucrat ceva timp la popoviciu,i-am cunoscut si familia,si nu e chiar asa cum zic unii,ca e hot si etc.. e om cu familie dar povestea asta e mai veche,si acum s-au hotarat sa-i faca felu.
de ce?pentru ca nu a vrut sa intre in politica asta e primul motiv,nu a-ti observat ca toti care nu intra sau nu vor in politica li se cauta nod in papura?


Eu stau foarte linistit, aici nu aparam si nici nu invinuim pe cineva, blamam doar sistemul care e de kk si de care se folosesc unii ptr a iesi din rahatul in care au cazut. Mr. Green
Si apropo, daca ai lucrat la popoviciu, care are si familie, ai impresia ca stii toate dedesupturile invartelilor lui? nu, pe alea nu le stiu nici aia din familie, nici salariatii, doar nu crezi ca trambiteaza in gura mare ah ce tun am tras si azi.
Din partea mea chiar le urez si le doresc sa se manance intre ei ca cainii, toti aia de sus.




corect ai spus,si din partea mea sa se omoare intre ei,oricum nu imi da mie becali sau popoviciu de mancare,sistemul este de rahat oricum ,traim in romanica si asta ne ocupa tot timpul Laughing ,si ps ai zis bine ca nici familia nu stie de afacerile lor,eu ce am auzit si stiu e ca ...sa spunem ca intru-n fel am fost mana lui dreapta(administratie)personal
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
........ce bine ma simt. Politia romana a rezolvat cazul de la brasov in care au fost impuscati oameni, au dezlegat misterul Elodiei, au terminat ancheta si in cazul cadavrului gasit in piciorul podului la Iasi.........ce mai ramane..............ce ar mai fi....................aaaaa, da. Gigi Becali. Pe el.
.........Mi-e sila de sistemul asta.

(p.s. : nu sunt fan Becali, nu sunt nici macar stelist, nu sunt implicat in niciun fel de politica, fac politica omului simplu in lupta cu facturile lunare dar mi se pare aberant ce se intampla in romania.)
  • viorel2123

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Constantin Iancu, om politic din partea PD-L care este invinuit de lipsire de libertate (de catre presa) e liber si Becali dupa ce aduce acuzatii lui Popoviciu si Basescu e luat pe sus cu mascatii pt. niste declaratii ale unor hoti de masini.
Halal justitie si clasa politica.
Chiar asa de prosti ne cred guvernantii?
Skip ads

  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
La stiri au zis ca Becali l-a turnat pe Popoviciu, si ca acum , astea ar fii urmarile... Oricum daca se afla ceva, Basescu are de pierdut foarte mult.
Iar daca lui Becali i se intampla asa ceva, ce sa mai vorbesc de oamenii obisnuiti. Criticam toti politistii, dar si procurorii sunt mai rau.
  • Dariescu Claudiu

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Mi-e rusine ca traiesc asemenea vremuri si mai ales ca am absolvit Facultatea de Drept. Cred ca sunt citiva profesori, mari somitati (Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!), care se bucura ca nu mai traiesc sau se rasucesc in mormint vazind ce ,,epigoni" au ajuns in sistemul de justitie si politie(care mai nou sunt si ei licentiati in drept).
De aceea ma gindesc din ce in ce mai serios sa plec din tara oriunde vad cu ochii. Daca vedeti ca nu mai scriu nimc pe site, sa stiti ca am plecat. Bafta si va astept si pe voi afara si sa-i lasam pe ,,EI" sa-si imparta singuri posturile si dreptatea.
Sa ne auzim sanatosi si liberi!
P.S. Atentie ce scriti sau ce vorbiti la telefon, ca suntem legal monitorizati!
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
intrebare:
cum pot sa emigrez definitiv din tara intr-o tara africana? Hei, nu glumesc!
Vreau ca impreuna cu sotia, sa emigrez intr-o tara subdezvoltata (alta decat romania) unde sa imi traiesc viata pana la capat ca cetatean al acelei tari.
  • Dariescu Claudiu

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Fa o cerere de emigrare la ambasada tarii respective si sigur reusesti. Plecarea garantata in maxim 3 luni!
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
OK, am sa va tin la curent.
  • Daniel

  • Mesaje scrise: 2,832
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Dupa cum vedeti, avem voie sa spunem orice ( ca e democratie) dar, daca deranjam pe cineva, se intampla lucruri mai urate decat pe vremea comunistilor. Aia te luau noaptea de nu stia nimeni. Acum te ridica cu alai TV. Mi-e din ce in ce mai sila ca traiesc in romania. Lumea se impusca pe strada si nu e nimeni arestat.
La Gigi e alta treaba.Ori a deranjat pe cineva ( si toata lumea stie pe cine), ori vor sa distraga atentia de la ceva( iarasi stie toata lumea de la ce). Eu tind sa cred mai mult in varianta 2.

In ambele cazuri, avem o justitie... . Toti danseaza dupa cum canta marinarul.

PS: nu sunt fan GIGI
sunt apolitic.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
invest20042001 a scris:intrebare:
cum pot sa emigrez definitiv din tara intr-o tara africana? Hei, nu glumesc!
Vreau ca impreuna cu sotia, sa emigrez intr-o tara subdezvoltata (alta decat romania) unde sa imi traiesc viata pana la capat ca cetatean al acelei tari.



si eu as fi foarte interesat.ma gandesc ca intr-o tara din asta traiesti bine merci cu banii din ro Very Happy
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mergem impreuna!
Skip ads

  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Si mai zice lumea ca America e tara tuturor posibilitatilor......nu fratilor, aici e tara tuturor posibilitatilor.
Apropo de plecat, eu am inceput sa ma interesez de emigrarea in Australia.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@invest ma bate gandul...
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Poate n-am inteles eu bine (recunosc ca n-am urmarit in detaliu ce i se intampla lui Berbecali) dar din ce stiu eu nu a facut nimeni plangere la politie.
Nici Becali ca i-a disparut masina, nici hotii ca au fost sechestrati. Arestarea s-ar baza pe un apel la 112 al unui individ care o observat operatiunea de taie-le fata/scoate-i din masina/baga-i in portbagaj/intinde-o in Baneasa, executata de Zmardoiescu&CO.
Sa zicem ca m-a suparat cineva. Oricine . Daca sun la 112 sa le zic ca l-a batut pe unu pe strada vin mascatii?
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Sa zicem ca m-a suparat cineva. Oricine . Daca sun la 112 sa le zic ca l-a batut pe unu pe strada vin mascatii?[/quote]

Sa zicem ca Doamne fereste cineva iti sparge masina, iar in interval de 30 minute dai de el si il iei la pumni clar. Recuperezi ce e al tau, dar il timp ce ii carai pumni lu ala ca ti-a facut curat in masina te vede cineva si suna la 112. Si cazi tu in locul lui, cum ti-ai permis sa bati un infractor? CUM AI INDRAZNIT SA FACI ASA CEVA?
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
daca asta se duce la puscarie pt ca i s-a furat masina si singurul mod in care o mai putea vreodata era sas si-o gasesca singur, ganditi-va ce am putea pati noi, oameni normali care nu avem media si toata presa de partea noastra, luam inchisoare pe viata?
  • viorel2123

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ar trebui sa faca ceva tara asta, nu doar sa se comenteze pe la televiziuni, forumuri si colt de strada.
Macar cateva demontratii de solitaritate cu acest caz ca se le vina mintea la cap celor alesi de noi.
Nu-l simpatizez pe Becali dar au ales prost motivul pt. a-i inchide gura.
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
pai hai pe strazi! Very Happy
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Nu zice de 2 ori, ca ar veni lumea.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR