Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • raul_alexandru

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
masina este identica cu aceasta din poza...numai ca volanul este normal pe stanga Smile

Skip ads

  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
De unde esti?ce astra ai,din ce an,ce bani....ai reparat-o?Cat despre buburuza daca vrei sa spui ca merge ct. cu 190 nu te cred sau...poate daca mai adaugi ceva pistoane celor trei ale tale si renunti la bucata de fier din portbagaj ce contrabalanseaza bateria ar fi ceva sanse. Nu cred ca le poti compara ca motoare,chiar daca e audi .
  • petre astra roket

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 16i 74kw 101cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Fara suparare dar cand pui si tu poze sa vedem si noi cu ce te lauzi?suntem tare curiosi Laughing
  • ARAL

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mai 2009

  • Mesaj Privat
raul_alexandru...sa ai noroc de noua ta masina si sa ai parte de multi km fara probleme...totusi trebuie sa te gandesti la momentul cand trebuie sa-ti pui sotia in fata langa tine si vreo doi copii zglobii in spate...atunci vei revenii la opel..sunt sigur...eu, dupa excursii pe la vw, mercedes si audi a4, am revenit la prima dragoste..opelul...acum am o vectra c sw - 2006 1.9 150 cp...ti-o recomand pentru mometul cand nu vei mai fi singur in masina...
Skip ads

  • alexandrab

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
:p Aici vroiam sa ajung!
  • raul_alexandru

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Alexandra, hai sa iti spun o chestie. Sunt total de acord cu tine ca nu este la fel de comfortabila ca un opel astra g caravan 2000cm. Este o masinuta mica si fiabila pt. oras. Opelul il mai am inca, dar nu stiu inca ce vreau sa fac cu el. Sincer sa spun m-am c-am saturat de Opel. Imi doream de anul trecut sa trec la un A4, si inca visez la el. Cit despre puterea acestei masinute si dupa cite am vazut le cunosti, inseamna ca sti ca are numai 800 de kg, faptul pe care o face atit de rapida. Am citit undeva un articol unde s-a facut un test cu modelul de 1.4 benzina si un c 200 cdi care nu putea scapa de ea. Nu stiu daca atinge 190 cum ai spus tu si nici nu ma intereseaza, pt sotia mea o sa fie super. Deja este foarte incantata si abia asteapta sa io aduc, Bafta.
  • alexandrab

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am spus eu ca atinge 190? Cine? :O M-ai bulversat...
A fost o remarca rautacioasa asta cu fotografia cu motorul... imi pare rau daca te-ai suparat.
Si mie imi plac masinile scoase de Audi.. A2 in schimb a dezamagit un pic, zic eu, la design.. Oricum, tot Audi ramane..
Cat despre puterea masinii.. ce sa spun.. si masina mea este foarte usoara, si cu deosebit de putini ponei.. asa ca la capitolul asta, chiar nu as fi indreptatita sa fac remarci rautacioase.
Dar asta cu fuge mai tare decat opelul cu motor 2.0 diesel... sincer, nu prea o cred Smile.
Apropos de A4... de ce nu incerci mai degraba un A3?
  • raul_alexandru

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Da scuze, nu tu ai spus faza cu 190...altineva a zis ca daca zic ca atinge 190 nush ce.
In fine, este o masina draguta care mi-a placut la prima vedere si cum merge.
Are km putini arata bine si la banutii care am luato era si pacat.
Curand si un A4 si sunt implinit Very Happy ciao.
  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Bravos, te felicit! E o masina foarte draguta, si sa recunoastem ca e un Audi, nu se compara cu Opel. Asta e!
Altele finisajele, alta calitatea materialelor....
  • ovidiutm

  • Mesaje scrise: 3,502
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Acum am vazut si eu topicul asta... si eu sunt in aceeasi situatie ca si colegul dar parca m-as arunca la un Astra G cabrio (Bertone)... Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR