Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • B.O.R

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1997 x20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2008

  • Mesaj Privat
eu lucrez in distributie pe un mercedes sprinter si merg foarte des pe la cluj si mures dar placerea este doar cand sunt in masina mea personala
Skip ads

  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Acum o saptamana si ceva.
Nu am avut somn,m-am trezit pe la 4 si am plecat la Brasov sa vad rasaritul de la Belvedere.
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Din totdeauna mi-a placut sa fac ce-mi place.
Daca in miez de noapte sau in miez de zi m-a traznit cheful sa conduc masina, atunci ma imbrac, iau actele, ceva marunti, ma urc la volan si plec fara o þintã precisã. De când suntem doi, facem treaba asta împreunã, amândurora ne place sã plimbãrim strãzile.
Când am chef doar de condus, este foarte important nici sã nu-mi creez vreun scop plecãrii sau deplasãrii. Plec, dacã vreau virez dreapta, dacã vreau stânga, dacã nu vreau merg pana la capatul strazii sau bulevardului.

Ideal este, in momentele astea, sa conduc incet, calm. Ultimele dãþi am luat cu mine gps-ul ºi ii dadeam coordonatele de "Home" dar cu cateva "via..." astfel incat plimbam tot orasul destul de haotic, mai schimbam si eu traseul, cã-mi permit.

Neo-zeelandezii numesc asta: just cruisin'... Cool
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Cea mai mare placere a fost cand am fost dupa masina si m-am intors din Belgia...2300 km Very Happy Opririle au fost doar in peco-uri de cate 10-15 minute si la intrarea in ungaria o oprire de 2 ore dupa un blocaj de 4 ore la care inaintam un metru la 2 minute.N-am putut dormi din cauza ca eram singur si nu aveam stare , parcarea nu prea era luminata Very Happy A fost atata placere incat am venit singur de acolo cu o masina sh ieftina Smile)
Skip ads

  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu tot timpul conduc din placere. Am noroc cu perechea ca si ei ii plac plimbarile fara un scop anume cu masina. Ce mai , sunt norocos. Cool
  • alexandrab

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Prima data cand mi-am cumparat masina, cand eram si incepatoare in ale soferiei... ieseam mereu seara si ma plimbam de nebuna cu masina... noaptea, cu precadere. Faceam cate 50-60 de km, ma intorceam acasa.
Acum parca nu ma mai trage inima, probabil si pentru ca nu-mi mai permit cu atata lejeritate sa fac asta (financiar).

Oricum, ati inteles ideea intrebarii mele si va multumesc ca ati raspuns atat de prompt. Smile
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
cam asa e si la mine.timpul si finantele.inainte bantuiam judetul numai din placere.acum mai rar.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:dodo_13 cum conduci tu din placere ? Pai la ce drumuri sunt la noi, Iasul e parca dupa razboi si iti clantane dintii in gura pe "asfalt", e o aglomeratie mai rau ca in Bucuresti...asta e placere ? Poate e placere pentru mecanici ca se umplu de bani cu schimbat bucse, bielete, flanse, amortizoare...


Pai tocmai asta e farmecul, altfel ar fi plictistor, exact ca pentru cei care fac distributie. Mai ocolesti o groapa, mai incerci alte trasee, mai crosetezi in trafic. E drept, eu sunt si norocos, imi permit sa plec la 9 fara un sfert de acasa si sa vin pe la 6, deci ocolesc traficul greu. Ca na, romanul se trezeste tarziu si se inghesuie impreuna cu altii ca el pe strazi, trezindu-se ca mai au 5 minute pana la ora de incepere a programului de lucru. Eu prefer sa fiu in intersectiile mari la ora 9, nici nu iti inchipui cat de lejer este dupa ora aia. Si la fel dupa ora 6.
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Stiu ca e mai lejer la 9 ca eu tot atunci incep munca Laughing
  • alexandrab

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Hehehe fratilor, sunteti privilegiati. Eu incep la 8, chiar 8 fara... noroc ca locuiesc foarte aproape de serviciu si nu prind mare aglomeratie, nici la dus, nici la intors.
Va invidiez, ca dormiti mai mult dimineata Razz
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ieri Smile
  • Silviu C

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2008

  • Mesaj Privat
De fiecare data cand ma urc la volan e o placere. Daca ar fi combustibilul mai ieftin(mult mai ieftin) nu m-as mai da jos din masina:))
Skip ads

  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
chiar daca mai trebuie sa merg si in locuri unde nu imi face placere (la servici cateodata, de exemplu) sau ma deplasez pe drumuri infecte, de fiecare data ma relaxez pentru ca, pentru mine, sofatul este o placere si o relaxare. Astra e facuta sa te indragostesti de ea, asa clasica cum este ea...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR