Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • bar0n

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2005

  • Mesaj Privat
eu am schimbat la a mea la 60 000 km flansele si amortizoarele.

am consumat >1 litru de ulei castrol txt softec in 5000 km, adevaru e ca merg cam ca nebunu si am facut autostrada cap coada blana, forje cat cuprinde. acu am bagat castrol RS daca si asta e la fel de varza, trec pe d-ala de 150 mii ca nu are rost.

mi se aprinde becul de la sistemul de racire in bord cand merg cu aerul conditionat uneori.

-toba intermediara si finala tre' sa le schimb ca a inceput sa cada din ele cu bucatile , din cauza ruginii . Iar nu e normal.

si din a mea cad bucati. asa o las ca deocamdata nu se aude urat si nu bag banii aiurea in ea.
  • Ovidiu75

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu am o Astra 1,6-16 V din 1995. Cred ca era anul cand s-a introdus motorul asta. Masina are 350 000 km si zboara (chiar daca e putin obosita)...nu consuma ulei....e teribila. Totusi consumul imi pare cam mare.Uneori ajung la 11-12 l in oras. Asta e motivul pentru care vreau sa trec pe un diesel .....
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Schimba sonda lambda... Wink
  • andrei006

  • Mesaje scrise: 897
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2006

  • Mesaj Privat
o problema la astra in general e cu plasticele care scartaie ... si cu chederele.
toba finala ... eu o am schimbata cam de un an cu una borla si pot sa zic ca s-a inegrit destul si asta ... deci s-ar putea sa fie de la masina ... nu de la toba
  • fristei

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2005

  • Mesaj Privat
.. faza scurta si valva EGR (in sfarsit schimbata la mine ) .. sunt problemele cele mai des intalnite (din cate am auzit) la Z16XE
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR