Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
da ce ai Signum.....:>
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Embarassed Rolling Eyes
  • deleted-21402

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Ce faci @lucio? iar te cetuiesti pe aici? apropo masina poate fi populara (in sensul de cunoscuta, vazuta peste tot) nu populata, (ca de, o dam in altele de gen populata de bacterii, de micoze, de copaci de oameni etc) ... Doamne, dar Elena Basescu este de 1.000 de ori mai coerenta in exprimare decat tine... tu ai citit/recitit ce ai scris mai sus? E probema ta... tu iesi in lume in halul asta...

Poate un moderator va sterge mesajele care nu au nici o legatura cu subiectul.
  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Eram si eu curios sa vad cine mai are Signum prin forum dar se pare ca nu am dreptul la asta in ultima vreme formul asta a devenit.....nu comentez
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Daca te uiti la codul motorului din semnatura , e clar ca am Signum , nu ? Mai ales ca mi-am dat cu parerea despre plusurile si minusurile acestei masini . Daca as fi avut Vectra , as fi spus despre Vectra
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Bre bertone, din semnatura nu stiu de ce traiam cu impresia ca ai SAAB. Very Happy
Parca totusi, signum a avut 175 cp pe 2.0 turbo.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Saab e alta poveste
Acum Signumul are aprox. 222 cp , conform softului ... Nu conteaza numarul , cert e ca-s destui Laughing
  • danutz22

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa ofensez pe nimeni, dar am impresia ca sunt pers care isi dau cu parerea de Signum, dar niciodata nu au mers cu asa ceva (poate ca nici nu am vazut interiorul macar). Dupa cum spunea si tonytm, nu degeaba Signum a fost cea mai calitativa masina germana in anul 2005 conform J.D. Power nu?
Eu unul am travel assistant-ul si am zis ca nu il voi da jos niciodata pt ca masina e facuta si gandita pt 4 pers sa stea ca intr-o limuzina.
Asa ca, in cazul inca care nu stiti, pe foarte multe site-uri, cand se face descrierea masinii, se spune ca face parte din clasa... "Signum".
De ce sa nu ai ceva ce au putini, sa iesi in evidenta pt ca pana la urma masina te reprezinta nu? Si sa nu mai vorbim de dotari si calitatea materialelor, care e net superioara Vectrei.

@Bertone, sa stapanesti sanatos herghelia de sub capota si sa le arati la cat mai multi tevile de esapament, ca sa poata citi si ei "ce masina e asta..."
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Multumesc danutz .

Repet : am avut tot felul de Opeluri si mi se cam taiase maioneza cu aceasta marca . Inainte sa iau acest Signum , am avut de ales intre el si o Vectra V6cdti .... deci nu vreo saracie . Am mers cu amandoua , Signumul cu 100.000 de km peste Vectra . Am ales Signumul .
Nu mi-am dat seama de masina asta decat dupa vreo 2 zile , cand m-am obisnuit cu ea si spun ca este o masina care nu are in comun cu Opelul decat sigla din urmatoarele motive , exceptand motorul asta care e mult mai rafinat fata de turbo de pe astra :
- Dupa 700 de km facuti intr-o zi
- dupa 3 ore de stat in coloana pe Valea Prahovei
- dupa ce mergeam pe Paraul Rece - Rasnov si m-am taiat cand am vazut ca aveam 100 km / h pe gropile alea
- dupa ce am vazut ca intr-o masina din 2003 si cu multi km la bord , pe orice drum , nu troncane nimic , nu are soricei , nu sare cd-ul ... e liniste...
- dupa ce am plecat 4 persoane vreo 2 zile de mers non stop cu masina si nimeni nu s-a plans de : sufocat , lipsa de spatiu , dureri de spate , de cap Smile si asa mai departe .
Si ultima e subiectiva : dupa ce vezi fata posesorilor de ml 420 ca nu stiu ce natie de salvare-smurd o mai fi si masina asta Smile


Fara misto nu am crezut ca Opelul mai face masini , de cand am vandut Calibra . E o masina de bun simt
  • Mafi0tul

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ai dreptate, nici eu nu credeam ca Opel mai face masini de cand am avut Kadet-ul lu` tata din 84.Si ca sa nu deviez de la topic si sa ma ghidez tot dupa vorba aia : "sa-mi laud singur masina,ca daca nu o laud eu atunci cine dreq sa o laude",parerea mea sincera este ca Signum-ul este o corcitura de Vectra mult mai urata ca design, asta daca nu esti "fan caravan", plus ca odata cumparata cam ramai cu ea ca nu ti-o mai cumpara nici dreq, se vand foarte greu....in 11 litere : URATE MASINI !
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Laughing Hai ca ai fost simpatic

Nu-mi laud masina , ci doar m-au surpins niste aspecte pentru banii care costa .. Ce draq sa lauzi la o masina de banii astia , ca nu mi-am lauat GL doar
Insa corcitura sau nu cred ca ar trebui sa vorbeasca cei care au mers cu amandoua . Mie sincer amandoua mi se pare niste masini urate amandoua ...
  • danutz22

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Dar ce inseamna la voi masini frumoase/urate? Iar ideea de masina "break" e o boala a romanilor, pt ca in rest toti europenii isi iau si se si mandresc cu masinile hatchback/break.
In fine, fiecare cu preferintele sale, dar nu cred ca putem numi Signumul urat, mai ales daca stii sa ti-o personalizezi.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mie imi plac break-urile . De ex. Laguna 2 e dezgustatoare , insa breakul e f. frumos .
Urat zic eu daca o compar cu bertonele , my first love sau cu Calibra ( defapt asta e my first ) sau cu Saab 9-3 ... Sunt niste linii clasice , curgatoare , frumoase .
Vectra si Signumul ( in partea frontala ) mi se par putin inspirate de peste Ocean de la suratele de grup GM si nu-i genul meu de design

Insa useri ca Mafiotul o iau cate un topic foarte personal , de parca ar fi desenat ei modelul ala de masina . Eu nu am facut decat sa-mi dau parerea despre Signum , nu si despre Vectra , pt ca nu stiu decat modelul A sau B . De-aia am si scris ca e cazul sa arunce cu piatra ala care a mers cu amandoua , aceeasi varianta de echipare eventual
  • mariani

  • Mesaje scrise: 769
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Mokka 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Mai baieti! eu nu vad o mare diferenta lntre vectra si signum.. amlndoua fiind facute pe aceeasi platforma..
interiorul aproape identic.. cu exceptia confortului superior a ocupantilor din spate..
  • Y-GreK

  • Mesaje scrise: 1,280
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Eu sincer n-am inteles care-s "dotarile" alea in plus care le are Signum.Travel Assistant am vazut si pe Vectra C,mai are ceva in plus?.O fi ea calitativ cea mai buna si intr-adevar am vazut ca are diferite ornamente care ii scot in evidenta aspectul mai sportiv,dar nu a avut succes in clasa sa clientii orientandu-se spre Vectra fiind mai ieftina;Foarte putini stiu sa faca diferenta intre un Signum si o Vectra,nu stiu daca ati observat dar inclusiv cei care aduc astfel de masini de afara le numesc "Vectra Caravan".Referitor la design,ca aici vroiam sa ajung,mie imi place foarte mult spatele la Vectra C si dupa cum ati vazut,cei de la Opel nu au modificat partea asta a caroseriei fiindca nu aveau de ce. Very Happy


Ultima modificare facuta de Y-GreK la Vin 05 Jun, 2009 7:37 pm
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Sunt posesor de Vectra,dar inclin balanta catre Signum...E superioara Vectrei fara nici un dubiu. Rolling Eyes
  • Mafi0tul

  • Mesaje scrise: 165
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2007

  • Mesaj Privat
URAGAN a scris:Sunt posesor de Vectra,dar inclin balanta catre Signum...E superioara Vectrei fara nici un dubiu. Rolling Eyes

Pai tu ai Vectra B ma Smile))
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Si? Ai condus Signum...? Shocked
  • danutz22

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Cea mai buna masina e aia pe care o ai... INTOTDEAUNA! Cool Numai ca mi-ar placea (si asa ar fi normal) sa isi exprime parerea cei care au condus ambele masini, in cazul asta, ca asa... din ce scrie pe un site si altul, se pot spune multe. E... noi sa fim sanatosi, cu toate avantajele pe care le are Signumul Twisted Evil si pe care nu prea le are, Smile precum si cei cu Vectra!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR