Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • mariodani

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Salve, intai sa ma prezint, sunt un proaspat posesor de astra H 1.4 din sept 2005, cumparata de la Gtt. In decembrie o gases lovita in parcare in politehnica Sad , ceva cat de cat minor, usa dreapta spate infundata usor. Ma duc a doua zi la GTT, sa ii intreb ce tre sa fac, cu ce acte tre sa ma prezint la ei, i-mi insira cel de acolo.. ca vrea copii dupa talon, permis, factura, adeverinta de la politie, constatarea de la asigurare. Bun si facut, plec, ma duc iau hartia de la politie, in ziua aia, si las partea cu asigurarea pt anu asta, in final am luat si hartia de la asigurare, si i-mi recomanda un amic, opelist si el Laughing , nu te duce frate la Gtt ca.. astepti de i-ti vine rau... pana o faci.., si prin urmare m-a dus la Di-Bass, pe Turnatorilor, cu toata droaia de acte, acolo, tipu, i-mi ia numa hartia de la asigurare, si ma programeaza, pe 28 febr, ce-i drept, si i-mi spune ca asta e tot, n-are nevoie de toate prostiile. Si stau eu acu si ma intreb... cum naibii unii au nevoie de o gramada de acte... si altii nu?!
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
simplu, necunostinta / ignoranta.
La service iti trebuie:
1 dovada de la politie (nu-ti repara fara asta);
2 certificatul de inmatriculare (le trebuie lor in caz de inspectie);
3 Daca e pe casco constatarea agentului de asigurari.

Poate mai e ceva. Rolling Eyes
  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
salut mariodani si bine ai venit printre noi, apropo de ce ziceai tu este vorba de oameni si cand oamenii au ramas tot comunisti si inchisi la minte nu trebuie sa interactionezi cu ei decat daca este absolut necesar... eu am patit invers adica la di-bas pe fundeni sa nu stie ce sa faca la masina iar la gtt mi-au zis ce are dupa ce i-am povestit simptomele. Deci cum spuneam oamenii sfintesc locul..... sau nu.
  • Roger

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Apropo de GTT.Nu am cumparat de la ei decat un scut de noroi(ala din pasajul rotii).In rest m-am programat doar pentru manopera pentru ca piesele sunt foarte scumpe.Initial au zis ca ma taxeaza cu 20% in plus daca vin cu piesele mele dar ultima data "m-au iertat".Una peste alta sunt multumit de lucrarile(minore)facute de baieti.Urmeaza distributia.

In concluzie.Daca se poate evitati cumparatul pieselor de la ei.Sunt mult mai scumpe si iata-vin si pe jos din Germania Very Happy
Piese,chiar si originale au multi dealeri.Avantajul clar este ca la data la care ai programare mergi si o rezolvi.
Binenteles ca nu se aplica la asigurari,desi si aici ai putea sa procuri cu acte piesele mai repede din alte surse dar sigur ti-ar spune ca nu-ti mai dau garantie sau iti dau o garantie mai mica.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca acest subiect ar trebui pus la Discutii generale despre dealerii Opel.

Eu am avut o problema cu " Gold & Platin " si daca nu aveam un pic de sange in instalatie ma alegeam cu o teapa de 6000 de eur aproape . Pt ca ei sunt invatati sa lucreze ca in Romania , sub orice critica adica .
Am fost nevoit sa-i dau in judecata , pt ca amenintarile nu au avut efect si am fost nevoit sa scriu la sediul GMSE Buc. Si sa trimit si la toti dealerii din tara ca sa-i fac de kkt . Si asta dupa ce era sa mor cu bomba de lucrare facuta la masina la 160 .
Niste incompetenti .
Si asta de la GM se purta de parca i-as fi dat lui bani pt.repaeratii si nu dealerului Opel .
Nu zic faze din astea de comand distributie de 11 mil si ma ia o handicapata la p..a de-i angajata receptionera la ei ca mai am pretentii si pt nu stiu ce zi cand n-avea ea chef sa ma programeze .
Am avut momente cand am zis ca ma duc sa-i bat pt ca altceva n-aveai ce sa le faci . Adica n-am mai fost luat de prost pe banii mei niciodata .

Si eram dispus sa ma duc cu ei de gat pana in germania ca sa-i fac sa plateasca ultimul ban . Niste nesimtiti in concluzie
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR