Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Florin c

  • Mesaje scrise: 235
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Salut! Eu am un I-Fm care il introduc la bricheta si in el imi pun I-Pod-ul care are 20 Gb si cam va dati singuri seama cate melodii intra... Frecventa o pot alege de la 88 MHz pana la 108 MHz cu zecimala in functie de zona in care ma aflu. De auzit se aude aproape perfect, depinde de frecventa aleasa(sanu fie bruiaje), singurul neajuns fiind acela ca trebuie sa te uiti ce melodii vrei sa asculti dar daca ai pe cineva in dreapta este perfect. Partea placuta este ca intimp ce ascult muzica imi incarca si acumulatorul. Dispozitivul l-am cumparat de peste ocean si a costat in jur de 33 USD. Bafta! Wink
Skip ads

  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Sunt la al treilea:

1. http://www.okazii.ro/catalo...lator-Stereo.html
Mergea perfect, chiar pana la ~30m. Are doar 4 frecvente selectabile, dar sunt intre 105 - 108 Mhz, ceea ce e ok. Se alimenteaza cu 2 baterii AAA. Din pacate l-am prajit, bou fiind Mr. Green

2. http://www.okazii.ro/catalo...Oferta-35lei.html
Worst ever. Are incarcare pe usb, se alimenteaza de la bricheta, dar emisia e nasola rau. Se aude in tziuit ingrozitor de enervant. Frecventele sunt exact ca la 1.

3. http://www.okazii.ro/catalo...MINIDISC-ETC.html
Merge perfect, dar pana la ~10m. Noroc ca masina mea n-are 10 metri lungime Wink Frecventa selectabila manual, intre 88 si 108 Mhz. Cand nu emite, afiseaza ora si temperatura. Nasol ca nu retine ora atunci cand ii schimb bateriile. In rest nota 10. Se alimenteaza cu 2 baterii AAA.
  • andreim4

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2007

  • Mesaj Privat
operabilus poti sa imi zici firma si modelul ca sa mai caut pe okazii exact acelasi? vad ca s-a epuizat stocu lu terranova. mersi
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
andreim4 a scris:operabilus poti sa imi zici firma si modelul ca sa mai caut pe okazii exact acelasi? vad ca s-a epuizat stocu lu terranova. mersi
Mai multe detalii decat cele din linkurile de mai sus nu stiu. Nu scrie vreo firma anume pe ele, sunt chinezarii.
Skip ads

  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut...sper sa readuc la viata acest topic cu o intrebare.am gasit pe un site un modulator FM cu bluetooth.iata cateva caracteristici:
ecran LCD, peste 200 de frecvente de emisie, selectare folder, functie SHUFFLE, telecomanda multifunctionala, telecomanda pentru volan, slot USB, slot SD/MMC
Functii:
Bluetooth: BlueCore 3, raza de actiune: max 10m.
Support MP3/WMA, play USB & SD/MMC
Bluetooth A2DP (Advance Audio Distribution Profile) pt transmiterea muzicii; re-conectare automata pt bluetooth.
DSP - Calitate superioara a sunetului, prin suprimarea zgomotului si anularea efectului de ecou
Intrare audio pt iPod, mp3 players
Alimentare de la bricheta auto (9-26V)
Telecomanda multifunctionala cu 21 taste + Telecomanda de volan
Separare canale stanga/dreapta: >60dB
Microfon ultra sensibil operational in 0.5-2m
Transmisie FM prin modulare digitala PLL
de asemenea spun ca are o calitate excelenta a sunetului
si iata si o poza cu el:.
pretul variaza intre 120 si 150 de ron(in functie de magazin)ce parerea aveti?astept sfaturi si cine cunoaste sa imi spuna cum se aude(ma refer la claritate),pentru ca in caracteristicile sale pare a fi ceva destul de bun.multumesc anticipat
am uitat sa precizez.modelul este M368
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Din proprie experienta, iti spun ca nu vei avea calitate cu un modulator, egal ce firma si egal cat de scump. Si cum in ziua de azi sunt enspe mii de posturi de radio si foarte multi soferi care folosesc astfel de modulatoare, mai tot timpul te vei lovi de interferente.
  • florinbucsa

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Oct 2008

  • Mesaj Privat
deja l-am achizitionat Smile .nu am avut timp sa il testez prea mult.l-am testat sa vad cum se aude cand vb la telefon si se aude perfect(ma aud bine atat eu,cat si cu cine vorbesc ma aude bine),iar despre muzica,nu ma pot pronunta,deoarece am ascultat putin in fuga.o sa va tin la curent.am de gand sa il fixez undeva la masina(poate reusesc sa il alimentez undeva de sus in zona plafonierei si sa decupez din acel plastic incat sa vina la fata,sau poate pe la frana de mana il pun).multumesc pentru sfaturi!
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR