Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Nu trebuia sa se ajunga la crima .. da cu muzica asta la maxim intr-o dimineata m-am trezit cu guta fara putza la ureche , ma ridic lenes din pat cu un ochi inchis unu deschis ma uit pe geam si ce sa vad un coca mic cu un touareg mare cu guta in boxe stationa , coca mica binenteles rezemat de roata touaregului cu ochelari de toneta pe ochi si vesnica scobitoare printre dinti cred ca mirosul cafelei pregatita de prietena mea ma oprit sa nu ai arunc cel putin o punga cu apa peste mufa de coca mic !


Nu stric eu florile din casa pe cocalari . Smile ce vina are floarea? floarea e menita sa iti lumineze casa sa te faca sa te simti mai bine. de o punga de apa ma lipsesc .. cu toate ca am apometre Very Happy


Ultima modificare facuta de ExpressVectra la Lun 03 Aug, 2009 3:57 pm
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
... punga de apa ... Iti recomand un ghiveci de flori : efect testat personal si garantat .
  • mishu2000

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2008

  • Mesaj Privat
ddf a scris:... punga de apa ... Iti recomand un ghiveci de flori : efect testat personal si garantat .

Si asta te face un om mai bun? A-i coborat la acelasi nivel, concluzia o tragi singur.
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Citesc aici si ma crucesc vazand ca printre noi exista oameni care poate ar fi facut acelasi lucru ca acel politist criminal sau sunt de acord cu masura luata de acel criminal. Omul a avut un moment de fericire, asa a simtit el ca trebuie sa sarbatoreasca ... criminalul putea sa dea un telefon la politie sa-i arda o amenda nicidecum sa mearga el sa-l impuste. Nu toti cei care asculta muzica tare sunt neaparat cocalari sau tigani sau cum vreti voi sa le ziceti.
Va dau un exemplu: de curand am facut botezul copilului, la ora 22:30, m-am trezit cu masina politiei in fata restaurantului, vecinii facusera reclamatie ca se aude muzica foarte tare, am primit un avertisment doar.
Dupa mintea unora ar fi fost bine sa vina o duba de mascati plini de mitraliere si sa ne ciuruie pe toti ...
Skip ads

  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
mark a scris:Citesc aici si ma crucesc vazand ca printre noi exista oameni care poate ar fi facut acelasi lucru ca acel politist criminal sau sunt de acord cu masura luata de acel criminal. Omul a avut un moment de fericire, asa a simtit el ca trebuie sa sarbatoreasca ... criminalul putea sa dea un telefon la politie sa-i arda o amenda nicidecum sa mearga el sa-l impuste. Nu toti cei care asculta muzica tare sunt neaparat cocalari sau tigani sau cum vreti voi sa le ziceti.
Va dau un exemplu: de curand am facut botezul copilului, la ora 22:30, m-am trezit cu masina politiei in fata restaurantului, vecinii facusera reclamatie ca se aude muzica foarte tare, am primit un avertisment doar.
Dupa mintea unora ar fi fost bine sa vina o duba de mascati plini de mitraliere si sa ne ciuruie pe toti ...



Oooo ai ajuns prea departe nu cred ca exista printre noi criminali sau cel putin nu ce-i ce am postat aici.. era vorba de o punga cu apa nevinovata care nu omoara pe nimeni, un ghiveci cu flori care depinde unde loveste.. deci? nu suntem criminali....faza cu duba de masscati plini de mitraliere a fost tare ma bufnit rasu Very Happy Very Happy
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
mark cand o sa inlocuiesti "alta tara" cu romania o sa intelegi de ce exista oameni care sunt de acord cu politistul.
Restul stiti foarte bine care e gradul de nesimtire in tara asta. Politistul respectiv intradevar era civil si probabil a reactionat ca OM de rand si CETATEAN al acestei minunate tari. Stiti foarte bine ca nu se putea face nimic altceva: ori rabzi nesimtirea imbecilului, ori cedezi nervos si iti faci singur dreptate. Pana vine o masina de politie la locul faptei trec ore bune: 30 de min. pana isi bate joc de tine cel care raspunde la 112, mai trec 30 de min. pana trimite o masina, mai trece o ora pana ajunge masina... iar in final? Probabil echipajul il cunoaste pe cocalar si nu ii face nimic, sau echipajul si'ar dori sa faca ceva dar... nu stii niciodata de cine te iei si pe cine cunoaste cocalarul. Rolling Eyes
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ia priviti ce are de spus cineva care era la fata locului la acel moment:
De fapt victima era parte a unui clan interlop din mun. Galati si bineinteles un recidivist, pe care ajutorul de la postul de politie l-a arestat in urma cu mai multi ani. De atunci, dupa ce s-a liberat, asa numita victima nu a incetat cu amenintarile la adresa politistului si a familiei acestuia, inclusiv cu sicane in trafic (cu toate ca nu avea permis de conducere) fata de acelasi politist. Daca va intrebati de ce nu i-a facut dosar penal pentru asta...e simplu, pentru ca nimeni nu vre sa se puna martor (asa cere sistemul legislativ al tarii). Politistul de fapt nu l-a inpuscat pe individ in fata unui local ci in fata blocului unde locuia si asta dupa ce, in prima instanta recidivistul a demarat in tromba, dupa care a revenit si iar a dat muzica tare, doar de dragul de a il sicana pe acesta. Unii ar spune ca nu era de serviciu sau era in civil dar stie cineva ca politistul era singur la potul de politie (patrulari, permanente, 112 asigurate doar de el)...Si dupa fapta s-a predat singur la un alt post de politie. Sa nu uitam ca nu era un baiat incadrat in politie de cateva luni ci avea ani buni (peste 7 ani) si apreciat ca un bun profesionist

  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
excelent ! eu zic sa-l mai omoare o data ! ca sa fie sigur ca a scapat de un cocalar....
Skip ads

  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
am ajuns ca in RO dreptatea sa se faca cu pistolul la tampla.Oarecum previzibila acesta fapta in peisajul mioritic. Clanuri , manele, pistoale, gloante, crime ( vezi studentii de la medicina din TM), oameni buni in ce lume traim? Cateodata , vazand ce se intampla zilnic in acesta tara, am impresia ca vad un film prost. Sincer pentru linistea copilului meu imi vine sa emigrez, dar nu stiu daca acest gest e si solutia cea mai buna. Poate nu fac decat sa schimb decorul, piesa fiind aceasi.
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
politaiul era si sef de post, el patrula, el deservea si 112 ? era robocop sau superman?

deci, oameni buni, nu e limpede: politaiul si-a facut singur dreptate pentru ca, fiind in interiorul sistemului, stia foarte bine ca nu va rezolva nici dracul cu mijloace legale..ca doar suntem in Romanica...

stiristii astia au uitat sa precizeze un amanunt esential: omul, deranjat ca femeia lui nu putea sa juiseze datorita jegului de manele ce ii improsca geamurile, a sunat la 112, unde, evident a raspuns tot el...si a hotarat sa actioneze prompt, ca in vest; deci el a fost de fapt in slujba cetateanului...

nu e minunat totul?
  • mishu2000

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Poi hai sa ne cumparam toti pistoale, sa traim un mare film western(dupa parerea unoara asta ar fi solutia) Sunt uimit sa citesc asemenea mizerii. Nu va lasati afundati-va in necivilizatie. E bine ca-i judecati pe cocalari, dar in mare parte ganditi si actionati la fel. Romania te iubim, pacat ca esti locuita.
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Adevarul e ca e absurd dar eu cred ca s-a ajuns la momentul in care doar situatii drastice mai pot face ceva in tara asta. De ex. un glont in cap pentru hartie pe strada sau un glont in picior daca fumezi in locuri nepermise, ma intreb pentru furat care ar fi pedeapsa Laughing Cred ca ar functiona legea asta si ar mai face curatenie in tara. Din pacate nu cred ca am mai avea locuitori deoarece toti suntem niste porci si stam intr-o cocina. Eu unu stiu cum e sa iti cante muzica in cap toata noaptea de la toti cocalarii si sincer acelasi instinct criminal il am si eu noroc ca nu am arma ca uite unde s-ar ajunge. Cocalarii de genu asta nu se mai gandesc ca unii mai si muncesc a 2 a zi si ca ei dorm pana la 12:00 dupa care se duc la furat, tot de la ala care saracu munceste de la 7:00. Il inteleg pe politist, a procedat gresit, dar intr-un fel il inteleg.
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
In cautarea de senzational, presa a cautat sa justifice fapta politistului in fel si chip. Ba ca ar fi fost amenintat de interlop, ba ca ar fi fost stresat de vechimea mobilierului din postul de politie si asa mai departe. Faptul ca era singurul politist din comuna nu justifica modul cum a actionat. 90% din comunele tarii au 2 politisti la post si trebuie sa isi ia si ei concedii, se mai imbolnaveste cate unul sau il muta in alta localitate si pana vine altul serviciul este asigurat doar de o persoana.
Cert este ca a iesit din casa cu pistolul la el pentru a-l potoli pe rebel iar in urma altercatiei verbale l-a impuscat. Fapta a fost catalogata ca omor calificat cu consecinta arestarii preventive pentru 29 de zile.
Indiferent de statutul social al decedatului si/sau de relatiile tensionate dintre cei 2, politistul avea obligatia de a gasi calea legala pentru solutionarea problemei.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
mishu2000 a scris:Poi hai sa ne cumparam toti pistoale, sa traim un mare film western(dupa parerea unoara asta ar fi solutia) Sunt uimit sa citesc asemenea mizerii. Nu va lasati afundati-va in necivilizatie. E bine ca-i judecati pe cocalari, dar in mare parte ganditi si actionati la fel. Romania te iubim, pacat ca esti locuita.


Si care ar fi solutiile pana la urma? Ca te vad mare iubitor si aparator de cocalari si tigani. Daca de politistul respectiv isi permitea sa-si bata joc cocalarul respectiv, ia gandeste-te ce i-ar fi facut unui cetatean oarecare.
Si mai sunt destule de spus, solutiile democratice nu se pot aplica decat in cazul popoarelor civilizate - cum nu e cazul la noi, propun si eu avansarea politistului.
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Solutia democratica era chemarea de catre politist a mascatilor pentru arestarea infractorului daca nu se considera in stare sa o faca de unul singur. Asta presupune ca sa fi fost savarsita o fapta care sa justifice arestarea. Cum singura fapta concreta a fost tulburarea linistii publice prin ascultarea muzicii la un volum mai mare decat cel legal, sanctiunea cred ca era amenda. Având in vedere faptul ca il stia pe cocalar, se presupune ca avea si datele de identificare asa ca o amenda trimisa prin posta putea fi o solutie.
Chiar as vrea sa vad la cate amenzi poate rezista un cocalar.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
La multe, ca legea se aplica selectiv. Vezi topicul de mai sus cu tiganii cu palate, care nu sunt impozitati. Nu-ti plati tu impozitul un an doi si sa vezi ce se intampla. In schimb pe astia nu-i intreaba nimeni de sanatate, sa nu-i discrimineze cumva. Evil or Very Mad
Mai sunt si alte exemple, precum tiganii care fura curent - asta e infractiune, nu contraventie - si, i-ai vazut arestati cumva? Si pana la urma si daca-i aresteaza, vor fi cazaqti la puscarie tot pe banii nostri...
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
mishu2000 a scris:Poi hai sa ne cumparam toti pistoale, sa traim un mare film western(dupa parerea unoara asta ar fi solutia) Sunt uimit sa citesc asemenea mizerii. Nu va lasati afundati-va in necivilizatie. E bine ca-i judecati pe cocalari, dar in mare parte ganditi si actionati la fel. Romania te iubim, pacat ca esti locuita.

Tu nu ai pistol? Inseamna ca esti singurul Smile, eu iti zic ca marea majoritate din baietasii pe care ii aperi aici (cocalari, manelisti, baieti de bani gata) au un pistol in dotare.
@Bandi - la multe crede-ma eu deja m-am abonat la 112 in fiecare seara cred ca deja ma cunosc aia nici nu mai asteapta sa ma prezint deja imi zic ca imi trimit o masina la adresa dar nu stie la ce ajuta avnd in vedere ca aia nici nu au acte acolo (locuiesc fara acte si nu au ce sa le faca pana nu face proprietarul plangere, proprietar care probabil e mort de mult).
  • Liviu_vectra

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Bandi a scris: politistul avea obligatia de a gasi calea legala pentru solutionarea problemei.


Daca s-ar putea gasi calea legala cred ca multi ar apela la ea. In comuna vecina de unde sunt eu unul dintre politisti a primit amenintari (te omor, iti dau foc, etc), imbranceli, tot tacamul, bineinteles de la un recidivist. Toate mesajele scrise si verbale au fost inregistrate pe telefon. Politistul a actionat pe cale legala conform legii....toate bune, respectivul a fost arestat pentru ultraj. Dupa cateva zile era din nou liber....de ce? Decizia judecatorului: "Ce, l-o umplut pe politist de sange de l-ati arestat?".

Nu sunt chiar de acord ca l-a omorat, totusi ii om...dar cred ca sunt destui printre noi care si-au pierdut rabdarea cu asemenea specimene.
Toate bune
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Tatal meu a fost politist (sau mai corect spus a fost mai mult militian si mai putin politist, iesind la pensie in 2003) si am crescut in climatul amenintarilor cu moartea asupra noastra. Cu toate astea, nu a fost decat 2-3 situatii in care amenintarile s-au si concretizat, terminandu-se invariabil cu ochi vineti si buze sparte, situatii catalogate mai mult ca scandaluri intre adolescenti decat ca razbunari pentru amenzi sau arestari.
  • Tzepozzz

  • Mesaje scrise: 795
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 Y 17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2007

  • Mesaj Privat
mishu2000 a scris:Poi hai sa ne cumparam toti pistoale, sa traim un mare film western(dupa parerea unoara asta ar fi solutia) Sunt uimit sa citesc asemenea mizerii. Nu va lasati afundati-va in necivilizatie. E bine ca-i judecati pe cocalari, dar in mare parte ganditi si actionati la fel. Romania te iubim, pacat ca esti locuita.

de acord cu tine!
cateva din mesajele scrise pe topicul asta nu fac nici macar cat o flegma...singura concluzie pe care poti sa o tragi e ca pe forumul asta mai sunt si inapoiati mintal.


Ultima modificare facuta de Tzepozzz la Mar 04 Aug, 2009 12:04 pm
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR