Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,553
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pe vremea cand eram pustan, adica cu vreo 20-25 de ani in urma auzeam mereu de pustile de soc cu sare. Va suna cunoscut? Paznicii livezilor aveau asa ceva. Mai frate si cand i-ti impana un paznic din asta cu..l cu 2-3 incarcaturi de sare i-ti trecea pofta de fructe. Stie careva despre ce vorbesc? Eu vreau sa produc sau sa procur o pusca de asta.


Ultima modificare facuta de corsablue la Mie 12 Aug, 2009 9:28 pm
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
corsablue a scris:Jante/Anvelope: Jante aliaj pe 14'
Audio/Video:
Planuri de viitor: (sa fac rost de alte jante si gume)
Ma bucur ca vad acest spirit de Adevarat Club!

Bre, matale incerci sa ne spui ca omu' tocmai incearca sa-si schimbe jantele si gumele?
  • departe

  • Mesaje scrise: 793
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
la bloc..pai eu am setat alarma pe f sensibila,daca pune mana pe stergator si vrea sa il riddice in sus nu sa traga de el tauie deja..apoi am caine comunitar cu mancare si loc fix sub masina..e mare,alb si apuca bine...plus de fiecare data cand te trezesti noaptea ptr nevoile fiziologice mai arunci un ochi la masina:D
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Vad in cele doua poze cu masina, ca acolo este oarecum o parcare amenajata! Cel putin pe viitor strageti-va cativa vecini si investiti intr-o camera de supraveghere! Nu am mai vazut asa ceva de pe timpul impuscatului! Atuci se mai furau roti si se lasa masina pe 4 sticle "laptarese"! Sa-i ia dracu de ordinari...astia meritau bagati sub discurile de frana cu mainile si dat drumul brusc la cric!
Skip ads

  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Imi pare rau de cele intamplate. In luna Mai '09 mi-am schimbat cauciucurile si am aflat de la baietii care mi le-au montat ca si la noi in Arad se practica deja "activitatea". Cica sunt cei care s-au intors in tara de la "munca" din strainatate, mult mai "europeneste experimentati".
  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Noaptea cand ma duc la baie, mai arunc un ochi si la masina. Parca nu pot dormi daca nu o stiu la vedere. Oricum, am impresia ca nu prea ajuta.
Nasol ce ti s-a intamplat, insa nu prea ai ce face, doar sa cauti alte roti. Si da, inceraca pe la remat, poate gasesti o rabla dusa la fier vechi si iei ce trebui.
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Era bun un casco daca aveai, mai nasol ca a indoit si pradul din ce am inteles Sad nasoleala rau.
  • pif

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie: Gaesti/Dambovita
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Imi pare rau de ce ti s-a intamplat dar incerc sa ma pun in situatia ta si sincer nu stiu cum as fi reactionat pe moment.
Acesti nenorociti trebuiesc impuscati. Suntem o tara de kkt.
Skip ads

  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cipiotul a scris:si atunci ce solutie ar fi pt a ne proteja rotile ? in afara de garaj si curte dotata cu catel ...

Alarma cu senzori de soc,montata pe masina. Rolling Eyes Ce tara mai...ce uameni. Laughing In alta ordine de idei,total de acord cu taiatul mainilor hotilor si apoi date hrana cainilor.
  • todo_tdo

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1999 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ce sa zic......am si eu ceva cauciucuri problema e ca sunt din Reghin si ar trebui sa faci un drum pana la noi, de jante nu stiu ce sa spun ... la remat ca sunt o gramada. si nu ar fi trebuit sa fi investit banii in jante de AL pt vezi ce sa intamplat.eu am jante de tabla cu capace pt ca nu le fura nimeni si chiar dak intru intr-o gaura cat China ...ciocanul si se indreapta, nu o spun intr-un fel rautacios dar asta e tara noastra si nu prea avem ce face.....oricum nici in curte dotata cu catel (mare,de lup) nu poti fi sigur ... intro iarna acu 4 ani au sarit gardul la mine cu noi acasa ,noi ne uitam la ei pe geam si strigam ,,,dar degeaba intra in casa la tine siti da in cap ... ROMANIA ....si asta ne ocupa tot timpul
  • tommy_2520

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Kadett 1987 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2009

  • Mesaj Privat
moldovan_nicu74 a scris:


  • mecaNIK

  • Mesaje scrise: 2,204
  • Locatie: Anglia
  • Masina: Insignia 2010 confidential
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ofer roata de la o VECTRA B pe 14. 185-60-14 cauciuc Firestone F 590 janta si cauciucul sunt perfecte ,daca o poti imperchea cu ceva mai sa mai micsorezi din paguba.
Sa -ti mai spun si eu ca le-as rupe degetele unu cate unu ..nu cred ca te ajuta efectiv.
Skip ads

  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
eu am antifurt la fiecare roata. din alea cu canturi pe lungul prezonului. sunt destul de sigure si nici nu am vazut la altii. din cate inteleg insa, e necesar de mai multe, asa k e posibil sa-mi mai iau un set. Shocked

cine spune ca hotii au chei...pai mai bine le dai ocazia sa stea langa masina sa caute una potrivita decat sa desfaca repede cu 21.

cat despre pusca aceea cu sare, stiu de ce spui. bunicu meu a fost politist si vanator. facea o chestie f faina: scotea alicele si punea in loc sare grunjoasa. daca stii sa tragi, nici nu omori omu si nici urme efective de impuscatura nu-i lasi. da nici p-acolo numai trece.

bafta.
  • moldovan_nicu74

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am totusi vesti bune.Ieri mi-am recuperat rotile.Unul dintre hoti care are doar 16 ani le-a vandut intr-un sat de langa Aiud cu 500 ron.Tipul care le-a cumparat zice ca habar nu avea ca erau furate.Asa ca cel putin in cazul meu politia si-a facut datoria.Acum ii cauta pe ceilalti 2,ca in total au fost 3.Doua poze cu masina incaltata din nou



  • cj79raa

  • Mesaje scrise: 1,027
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
felicitari.
acuma leaga un pitbul la fiacare roata. Laughing
  • moldovan_nicu74

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Alba
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Urmeaza sa imi pun o camera de supraveghere si sa imi repar alarma de pe masina.Multumesc celor care au vrut sa ma ajute cu cauciucuri sau jante.Am sa va tin la curent cu pedeapsa pe care o vor primi hotii.O seara buna.
  • ririnel

  • Mesaje scrise: 2,083
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Esti un om norocos! Ma bucur pentru tine.
Din pacate nu am avut cu ce sa te ajut, urmaresc de mult topicul.
  • sandu_18smd

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2009

  • Mesaj Privat
stai linistit ,fiind la prima abatere nu vor pati nimic .spun din sursa sigura.radio cd furat din masina fratelui meu,hoti prinsi,primit acasa hartie ca fiind la prima abatere se iarta, ceva in genul asta
  • duyca

  • Mesaje scrise: 225
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 y 17 dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2009

  • Mesaj Privat
traim in Romania si asta ne ocupa tot timpu Neutral
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,553
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ma bucur sa vad masina "incaltata" si chiar cu gumele ei Smile Cat priveste pedepsele si restul... Preventiv e recomandat sa repari acea alarma si sa pui si un set antifurturt, precedentul exista si ulciorul nu merge de multe ori la apa singur. Oricum asteptam continuarea promisa.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR