Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Sau prin parcarile de la hipermarket-uri si mai ieftin la conationalii nostrii. Important e sa te tii bine pe pozitii cand negociezi.
Skip ads

  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am cumparat si eu acest produs" minune" .Scoate doar zgarieturile foarte fine .Eu unul nu sunt multumit de acest produs.Din ce dau astia la TV ca ar acoperii si zgarieturile gacute de chei sau cuie este minciuna.Nu acopera decat zgarieturi fine
  • MirceaFinutz

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2009

  • Mesaj Privat
pe Calea Mosilor la 1 anume semafor vand niste ciori acest fix it pro, am oprit masina, i-am zis sa imi dea sa incerc, mi-a dat, am incercat si rezultatul ==> fix 0, nu are nici o treaba! poate altele comercializate in alte parti or functiona, dar ala nu avea nici o treaba. cine are asa ceva sa puna niste poze sa vedem si noi sau sa faca un filmulet mic ceva.
  • bubuuu

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 1995 X16SZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Mie baieti mi-a tras cineva cu cheia 2 cercuri mari pe capota. Acum oscilez intre un polish si un fix it pro. Voi ce ziceti?
Skip ads

  • cosmin92

  • Mesaje scrise: 87
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2010

  • Mesaj Privat
polish... cumperi degeaba fix it pro
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
bubuuu a scris:Mie baieti mi-a tras cineva cu cheia 2 cercuri mari pe capota. Acum oscilez intre un polish si un fix it pro. Voi ce ziceti?

Daca zgarieturile sunt adanci si au ajuns la tabla sa stii ca doar vopsite le mai poti repara .Nici polishul si nici fix it pro nu te vor ajuta.
@Dupa cum am mai zis fix it pro NU isi merita banii.
  • zeke

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am folosit si folosesc fix it pro si sunt foarte multumit . Acopera si zgarieturi adanci dar trebuie insistat de cateva ori . Si nu ma refer sa dai de 5 ori cu pixul pe zgarietura una dupa alta . Trebuie lasat la raze UV (soare) dupa care dai a doua zi sau dupa cateva ore , dupa ce se usuca . Daca dupa aplicare nu tii masina in soare , nu rezolvi nimic .
  • Gabello

  • Mesaje scrise: 1,149
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2001 y1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2009

  • Mesaj Privat
zeke a scris:Am folosit si folosesc fix it pro si sunt foarte multumit . Acopera si zgarieturi adanci dar trebuie insistat de cateva ori . Si nu ma refer sa dai de 5 ori cu pixul pe zgarietura una dupa alta . Trebuie lasat la raze UV (soare) dupa care dai a doua zi sau dupa cateva ore , dupa ce se usuca . Daca dupa aplicare nu tii masina in soare , nu rezolvi nimic .

Rolling Eyes Ma intreb oare dupa cate spalari se cunosc iar zgarieturile? Oare?
Skip ads

  • nicholas886

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2001 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2009

  • Mesaj Privat
daca nu aveti ce face cu banii..luati-l..parerea mea..
...
am si eu..luat din craiova de cineva..merge pana la prima spalare a masinii..in momentul cand aplici, intr-adevar, daca zgarietura e destul de fina..nu se va mai cunoaste..dar cand veti merge la spalatorie, nu numai ca se vede iar zgarietura, dar mai apare si substanta aplicata de o culoare difuza..inestetic rau..mai bene mergeti la o spalatorie si au ei substante de calitate care rezista..nu balariile de la teleshoping..
.....
a...era sa uit..ce e bun din setul ala, e acea substanta pentru stralucire..e buna daca dai pe bord, in loc de silicon..se vede frumos...in rest..bani aruncati degeaba..
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Va pot spune ca este fix o porcarie -- si zic asta pt ca astazi am spalat masina si culmea zgarietura fina pe care o aveam pe bara a iesit din nou la iveala-nu ve vede foarte pronuntat dar totusi se cunoaste -si daca as mai spala-o odata cred ca s-ar vedea foarte bine fara sa te uiti foarte atent.
@apropo de ce zicea colegul ca acopera si zgarieturile mai adanci --nu stiu ce ai tu dar iti spun ca la mine am dat de 10 ori in 2 zile si chiar pe soare si la cateva ore diferenta si NU acopera sub nici o forma (poate ca e si culoarea de vina-NEGRU)
Deci...intr-un cuvant fix-it-pro este o porcarie care nu merita sa dai nici 1 leu pe el.
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Dupa cateva spalari au reaparut si zgarieturile fine care disparusera. Laughing Produsul asta e cel mai bun pe care l-am folosit.
  • Polishatoru

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1993 1.4
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Acest produs are lac in el.Am folosit si eu odata de la un client si nu am fost multumit de rezultat.
Skip ads

  • nicuiry

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 1.3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2009

  • Mesaj Privat
eu am folosit si a dat randament, dupa care am dat cu polish final, pentru 20-25ron cat este acum se merita
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR