Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • dbarlog1979

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jun 2009

  • Mesaj Privat
salut
eu de 3 ani de cand am masina am facut numai la omniasig. agentul a venit in fiecare an la mine la serviciu, platesc prima de asigurare in 4 rate anuale prin online banking (rata e 124 EUR, valoarea asigurata e 7.848 EUR, fara fransiza, doar la furt e 10%) vandalism inclus. la un accident unde am avut nevoie de schimbat bara fata si capota nu a fost nicio problema nici cu constatarea nici cu livrarea banilor, plus ca au un centru de daune pe calea grivitei foarte civilizat, cu program de la 7 dimineata la 20.00 seara.
bafta
Skip ads

  • ionutz2008

  • Mesaje scrise: 211
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra OPC 2005 Z28NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pai Fata mai exista? ca mie mi-au reziliat contractul ca am avut 2 daune anul trecut si intrase in faliment.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
@ stocariu & calin1945 Ardaf-ul e preluat tot de Generali acum ...
iar FATA e membra a grupului generali, dar se ocupa mai mult cu asigurarile agricole ...
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
La Ardaf pt o zgarietura de 2cm lungime si 2mm latime pe care o aveam chiar sub bandou ma puneau sa platesc 1/2 din manopera de vopsire a usii dupa ce m-a lovit unul asigurat la ei (rca) si mi-o infundase bine. Venea cam 400 ron partea mea. Asa ca daca voi credeti ca nu o sa carcoteasca la casco riscati-va, dar va urez sa nu aveti nevoie. Si oricum erau oameni acolo care atarnau dupa banii de despagubire si se certau cu ei ca ii intarziasera grav. Eu nici rca nu fac la ei ca ma injura lumea daca se intampla ceva.
Skip ads

  • cristianc

  • Mesaje scrise: 91
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Si eu am avut incredere in Omniasig insa, se pare ca sunt cam tepari.
Anul trecut, in primul an la ei, am avut 4 rate a cate 142,5 euro, pt o valoare asigurata de 7670 euro. Nu stiu de ce mi-au evaluat masina de noua la vreo 14500 euro.
Fransiza 100 euro pe eveniment si 10% la furt. Asigurata pt accidente, avarii, furt partial, vandalism.
Am avut o zgarietura si antena furata dar nu am apelat la ei pt ca aveam fransiza de 100 euro.
Anul 2, val asigurata este de 6840 euro. Rate 4 x 122 euro. Aceleasi asigurari. Fara fransiza pe eveniment (pt ca nu am avut daune). Fransiza la furt 10%.
Cand spun ca sunt cam tepari, ma uit cateva posturi mai inainte si vad ca la o masina dintr-o clasa superioara, vechime mai mica, suma asigurata este mai mare iar rata este comparabila cu a mea.
O sa ma gandesc mai bine data viitoare si o sa studiez si alte oferte.

De curand am mai citit cate ceva si pe net (de ex introduceti in bara de cautare "tepe omniasig") si ma gandesc daca am ales bine.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
vad ca parerile sunt impartite, n-am putut sa-mi dau seama de un clasament.
maybe alliantz sa fie oarecum detasati...

eu am la astra. sper sa n-o folosesc Very Happy
  • IceBox

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Eu mi-am facut la Uniqa (fosta Unita) acum 2 luni casco.
Acum 3 saptamani mi-am gasit masina in parcare cu portierele dreapta zgariate si parbrizul crapat de la un bolovan aruncat intentionat. Asta se intampla joi dimineata.
Am fost la casco, am declarat dauna si urma sa ma sune sa ma programeze la un inspector de daune. Vineri dimineata am fost sunat si programarea a avut loc luni. Marti am bagat masina in service.
Urmatoarea marti am fost sunat de la service ca e gata devizul, iar cu devizul am fost miercuri dimineata (in jur de ora 10.00) la casco. La ora 15.00 am fost sunat ca am acceptul de plata.

Mie imi plac ca s-au miscat repede cu acceptul de plata, cu programarea pentru constatare, etc.
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
nu dati cu pietre dar eu nu am probleme cu UNITA
si am avut ceva belele -nu din cauza mea
mi-au platit vopsirea capotei spate unde -s-au cotoit niscaiva mite- ca altfel nu explic
era toata parca de la ghiare(toata capota)
mare atentie sa faci asigurare FARA franchiza-costuri mai mari dar o mica julitura costa pina in 150 eur
franchiza cam de aici pleaca
deasemeni am vopsit capota fata si am schimbat parbrizul de la un tir care M_A MITRALIAT cu pietre
parbrizul nu era decit O MICA CIOBITURA-nu au obiectat (il am acasa de rezerva)
toate reparatiile le-am facut la reprezentanta-cost mare dar nu au avut nimic de obiectat(eu am ales atelierul)
am dus masina,am semnat hirtii,trimis pe fax BUC_TL ,dat aceep inapoi pe fax=1/2h,am luat masina
nu am avut probleme cu UNITA
lucian
sanatate
  • bobby_gsi2

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Arges
  • Masina: Kadett 1989 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Vad pe aici pareri si pareri....e si normal...cand societatea iti plateste ce vrei tu.....e ok...daca nu e ok...sunt niste jepcari....stiu decat sa ia banii. Sa fim seriosi.....toti stiti ca se fac manarii si alte cele....asa ca nu mai aruncati vina dintr-o parte in alta.
Recunosc....sunt angajat ardaf..... pe partea de asigurari si stiu cum functioneaza si daunele.
Vad ca unii sunt cunoscatori...asflati ca la polita casco la ardaf.....masina e asigurata FULL CASCO fara fransiza.... cand spun full ma refer inclusiv la jante si cauciucuri. Care societate mai e dispusa sa iti plateasca tie un cauciuc, doua ca ai dat tu in canal cu el?
E si normal sa fie pareri pro si contra...insa vazand unele comentarii pe aici....am vrut sa imi spun si eu parerea.
Atata timp cat totul e ok.....si nu se fac magarii..garantez eu ca orice societate de asigurari isi plateste daunele.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR