Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • paulsmart

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Corsa 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Rugam un moderator sa l stearga de pe clubopel.domnu Costache_Catalin ai auzit de steinmetz?apoi sa comentezi.aici ne dam cu parerea nu trebuie sa fii afectat de comentariile noastre.poate nici altuia nu i place masina mea dar nu am nimic impotriva lui.sunt gusturi-si-gusturi.sa fii sanatos si sa ti placa masina pana la adanci batranete.
Skip ads

  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Citeste regulamentul.Pt ce sa ma stearga?Nu am injurat,nu am incalcat regulamentul,deci nu au de ce.Sau doar pt ca nu-tzi convine ca tzi-am intors-o si am zis ca are fatza de rac bara ta?
  • mihai0308

  • Mesaje scrise: 812
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Cred ca ar fii cazul sa luati o pauza...este masina omului si daca vrea o poate transforma si in avion...asa cum se zice "gusturile nu se discuta"....stiu ca va place sa va dati cu parerea Twisted Evil da in unele cazuri abtineti`va....
  • FanBertone

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2009

  • Mesaj Privat
amandoua sunt nashpa tare..parerea mea
Skip ads

  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
E frustrant cand omul da o caruta de bani pe o bara din plastic facuta in romania si data cu smirghel de 800.Spuneti-i si voi ca e frumoasa.Colega cand mai multi incep sa iti spuna ca e urata ar cam trebui si tu sa te gandesti ca poate chiar asa o fi.
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Colega parerile sunt impartzite.Aici pe forum vad ca majoritatea zic ca e urata,dar cei care au vazut masina live zic ca e super bara.In fine conteaza sa-mi placa mie pana la urma,nu?Numai bine.
  • randomm

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2007

  • Mesaj Privat
E frumoasa bara... serios ca e frumoasa. Dar e frumoasa pe Honda (bara este adaptare din kitul Japanese Connection, pentru Honda Prelude), nu pe Opel. Oricum ar fi, parerile sunt impartite si niciodata nu o sa poti impaca pe toata lumea. Conteaza sa iti placa tie si sa te urci tu satisfacut la tine in masina. Si da, pretul e exagerat pentru o bara facuta in Romania, dar nu spune ca din cauza asta nu s-a potrivit pe masina. Am pe masina kit facut in Portugalia si spoilerul fata nu s-a lovit de nici o culoare din prima, asa ca nu numai la noi e cu probleme.
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Randomm se pare ca noi am luat de la aceeasi firma din Tg-Jiu.Itzi spun sigur ca nu aduc de dincolo ci le fabrica ei,au facut rost de matritze.Azi am primit bara spate comandata de la alta firma din Breaza.Nici nu se compara,de cand am primit coletul am vazut diferentza,dupa cum era impachetat.Prima data bata era intr-un fel de sac de platstic,dar lipit la toate colturile,apoi in folie din aceea cu bule,apoi intr-un carton elastic,ceea ce nu am vazut pe la noi,apoi iarasi folie.Bara e mult mai bine lucrata,nu necesita chit ca cea luata de la Siralmi,in care a trebuit sa bag chit la greu.Aceasta bara de spate chiar este facuta afara,mai precis in Polonia.O poza cu bara de spate,dar pe o alta masina,nu pe a mea.Asa o sa arate si a mea saptamana viitoare.
Skip ads

  • randomm

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Smile Crede-ma ca bara care o am eu pe masina e facuta in Portugalia. Dupa bara mea s-a matritat pentru viitor. Cat despre modul cum e ambalat produsul..... din afara tarii produsele vin in containere, fiecare produs are doar o folie cu bule si intre produse este talas, deoarece nu se primeste o singura bara dinafara ca ar fi costurile mult prea mari. De obicei se face comanda pentru 5 - 6 elemente simultan, ca sa isi poata permite sa pastreze preturile cat de cat normale. Eu pana acum sunt multumit de produsele primite de la Razvan (Siralmi Tuning) si pe viitor tot cu el voi colabora. Comparativ cu altii, preturile lui sunt oricum mult mai jos, cel putin la elementele care le-am comandat pentru masina mea.
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Costache_Catalin a scris:Colega parerile sunt impartzite.Aici pe forum vad ca majoritatea zic ca e urata,dar cei care au vazut masina live zic ca e super bara.In fine conteaza sa-mi placa mie pana la urma,nu?Numai bine.


Ceea ce spui este ~egal cu votul ''la vedere'' si votul secret unde ne putem ascunde identitatea si fiecare poate invoca ca el este de partea celui cu care se discuta.
Parerea mea ...> arata putin exagerat (poate putin mai mult)
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Randomm spui ca dupa ca spoilerul tau este din Portugalia si ca dupa al tau s-a matritzat mai departe.Daca e asa dupa cum spui inseamna ca spoilerul de spate pe care-l ai nu e din portugalia,primul spoiler de spate a fost,iar asta e facut dupa el.Sti de ce spun asta,nu?Hai sa te ajut putzin,pe cel de spate l-ai schimbat.Numai bine.
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
daca ii schimbi si bara spate si pragurile sa vina la linie cu restul o sa arate fain (cred). Si eu am avut aceeaasi problema cand am pust doar in fata, era urata ca dreaq Smile nici acu nu e mai frumoasa ca m-am apucat de ea si am lasat-o balta, dar nici nu ma mai agit. important e sa-ti placa tie si atat.
Skip ads

  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Pai am pus si bara de spate,am schimbat si toba ca venea nasol toba originala cu bara asta,mai trebuie sa primesc grilele pe spate,sa le montez in bara apoi sa o vopsesc.Numai bine.Poze cu bara spate pusa pe masina,luata de la alta firma mult mai serioasa decat firma de la care am luat bara fata,pana si la imbinarea cu aripa vine perfect,ceea ce nu pot spune de ce de fata.



  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Of topic: colega (ZouZou) mi-ai furat jentzile Razz
  • sectorash

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Austria
  • Masina: Astra 2007 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@ Costache_Catalin : suspensii ?
daca o dai jos 3-4 cm, o sa se scimbe total aspectul.
multa bafta
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Stiu ca ar trebui sa o las putzin mai jos,dar la ce drumuri avem nu stiu ce sa zic.Momentan o sa ramana asa,poate mai tarziu o sa umblu la suspensii.Multumesc pt urari.Numai bine.
  • FanBertone

  • Mesaje scrise: 105
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Astra 2002 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Felicitari buna alegere.Problema este ca odata cu bara i-ar cam trebui si praguri pentru ca altfel nu prea se pupa cu restul masinii.Oricum inca o data bravo ca sfidezi putin criza asta de rahat.
  • Costache_Catalin

  • Mesaje scrise: 183
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc @andreimireuta.O sa schimb si pragurile,dar inca nu m-am hotarat la model.Poate o sa fie modelul din poza care o atasez acum,cred ca ar pica bine deoarece si in poza bara spate este ca a mea,numai ca nu are si cele doua grile pe lateral,in rest identica. As pune si un eleron cred ca cel din a doua poza ar da mai bine,cel din prima mi se pare mai inalt.Indiferent de griza,pt masina ai da si ultimul ban din buzunar,cel putzin asa sunt eu.Numai bine.


  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Sunteti offtopic toti.
Aici se discuta despre lipire plasa.
De ce nu iti faci o discutie cu masina ta si prezinti acolo toate modificarile pe care le faci.
  • sectorash

  • Mesaje scrise: 190
  • Locatie: Austria
  • Masina: Astra 2007 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2007

  • Mesaj Privat
la fel ca astra din prima poza are frate-mi-u masina(la suspensie ma refer), si merge zilnic cu ea in Bucuresti.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR