Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Daniel a scris:@ExpressVectra : tin sa te felicit pt ca, daca nu ai mersi niciodata cu 80 intr-o locatitate, chiar esti un sofer model.

Dar cu faza ca te prinzi cand urmeaza o localitate, iti pot da un exemplu pe care cred ca l-au observat multi oameni care circula prin zona: cand vii dinspre sibiu spre Valcea, inainte de intrarea in gura vaii este padure, apoi o curba la dreapta, si chiar in curba e pus semn de localitate. cand acel semn nu exista, te prindeai ca esti in localitate foarte tarziu. si de la 100 la ora nu se franeaza in jumate de secunda.

in rest, numai de bine Smile


Pai e posibil si cum zici tu dar ideea e ca nu strabati localitatea cu 100 ai intrat in ea oricum de la 100 reduci la 70 asta e iei o amenda dar nu iti confisca masina. SI intradevar nu merg cu mai mult de 50-60 in localitate dupa caz. SIncer sa fiu am mai mers cu 70 80 dar odata spre seara aveam aproximativ 80-90 km in drum spre mare era sa-mi plantez o vaca pe capota intr-o curba usoara asa ca mai bine mai prutend si legal ca tot acolo ajung.
Skip ads

  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Bandi a scris:Foamea de bani este o boala cronica a statului roman.


Macar de ar scoate ceva bani din asta. Cred ca statul mai mult ar pierde decat ar castiga.
Infiinteaza ANCA, misto tare. O alta institutie bugetara. Functionand la sistem national si avind o structura destul de complexa va avea nevoie de personal, directori cu salarii de cateva mii bune de euro ca sa nu poata fi corupti, secretare, masini de serviciu, echipamente informationale, etc. Mai mult ca sigur ca vor recupera 2 lei pt statul roman si vor cheltui 200. Bani de la buget, normal. Adica un fel de DNA, mancator de bani si rezultate zero. Va dati seama ce bine o sa dea la ProTv cand ANCA si mascatii de rigoare o sa vina sa-i confiste Dacia lui Gheorghe amendat ca n-a purtat centura?
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Da' poza la 170 kmh, cine are Twisted Evil Plus "cinstea" de a fi condus, intre motociclisti, ca un sef de stat Twisted Evil (ma rog... condus la post...)
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Strategia s-a schimbat radical

Radu Berceanu afirmã cã a fost vorba doar de propuneri aflate în dezbatere.
Ministrul este de acord cã mãsurile nu pot fi împrumutate din þãrile care sunt mult înaintea noastrã la capitolul infrastructurã rutierã.
În scandalul proiectului de strategie, cele douã instituþii implicate, Poliþia ºi Ministerul Transporturilor dau vina una pe alta. De aceea, ministrul Berceanu a decis cã directorul Autoritãþii Rutiere Române sã fie demis din funcþie, iar Strategia sã fie modificatã. În plus, toate propunerile vor ajunge întâi la secretarii de stat ºi apoi vor fi puse în dezbatere publicã.
Skip ads

  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Tipul asta de "strategie" nu e nou... lansezi un (semi-) zvon, vezi ce zic cetatenii, daca reactia e rapida si nedorita, zici ca nu e de actualitate si ca un subaltern a vandut pielea ursului... Rolling Eyes
Alta strategie... Cool
zvon="se va dubla pretul benzinei"
--> "magarii, porci, 'tu-le mama lor"
--> "nu e adevarat, in ralitate se va mari cu DOAR 1 leu"
--> "uf, de ce pacoste am scapat, multumesc, Maria Ta ca ne-ai salvat"
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Asta cu siguranta circulatiei este o combinata intre cele 2.
  • Cypher

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
sorin666 a scris:Tipul asta de "strategie" nu e nou... lansezi un (semi-) zvon, vezi ce zic cetatenii, daca reactia e rapida si nedorita, zici ca nu e de actualitate si ca un subaltern a vandut pielea ursului... Rolling Eyes
Alta strategie... Cool
zvon="se va dubla pretul benzinei"
--> "magarii, porci, 'tu-le mama lor"
--> "nu e adevarat, in ralitate se va mari cu DOAR 1 leu"
--> "uf, de ce pacoste am scapat, multumesc, Maria Ta ca ne-ai salvat"



Asta s-a aplicat (a doua strategie ) si in cazul profesorilor. Ce repulsie am avut cand am vazut ca au pus botul profesorii.
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Aia s'a aplicat si la taxa de poluare si toti am pus botul nu doar profesorii.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR