Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • NitrouxBoy

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra OPC 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Salut Vali! am achizitionat si eu un dvd 2DIN si vreau sa`l integrez in bord. Mai ai matrita ?
Skip ads

  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
nu matrita sa spart nam reusit mare lucru cu ea am folosit pana la urma imn material numit comatex, dar o idee mai buna a avut zapu si el sia montat dvd 2 din pe vectra b , a astupat grila originala cea cu gauri pt clima cu fibra de sticla [tesatura] si dupa a decupata a iesit super bine
  • TBonu

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Pai da in grila de aeratoare nu intra un dvd de 2 din, vreau si eu sa imi modific aeratoarele si sa imi bag un gps acolo ca altceva nu stiu ce ar intra acolo pentru ca are o dimensiune de aproximativ 18X10 cm
  • kallyo

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2010

  • Mesaj Privat
TBonu a scris:Pai da in grila de aeratoare nu intra un dvd de 2 din, vreau si eu sa imi modific aeratoarele si sa imi bag un gps acolo ca altceva nu stiu ce ar intra acolo pentru ca are o dimensiune de aproximativ 18X10 cm


Si yo vreau sa caut un GPS mic incat sa intre doar intr-o grila de la aeratoare(doar 1 cealalta sa fie functionala).Deocamdata nimica daca aveti vreo ideea ce ar intra pm me Very Happy
Skip ads

  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
TBonu a scris:Pai da in grila de aeratoare nu intra un dvd de 2 din, vreau si eu sa imi modific aeratoarele si sa imi bag un gps acolo ca altceva nu stiu ce ar intra acolo pentru ca are o dimensiune de aproximativ 18X10 cm

man nu e vorba de aeratoare e am spus ca grila de la butoane casetofon si clima de aia este vorba se astupa alea trei gauri si dupa se decupeaza cat este nevoie pt 2din , se taie suportu de plastic pe care vine fixata sania de la casetofon si cam asta e smecheria
  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
kallyo a scris:
TBonu a scris:Pai da in grila de aeratoare nu intra un dvd de 2 din, vreau si eu sa imi modific aeratoarele si sa imi bag un gps acolo ca altceva nu stiu ce ar intra acolo pentru ca are o dimensiune de aproximativ 18X10 cm


Si yo vreau sa caut un GPS mic incat sa intre doar intr-o grila de la aeratoare(doar 1 cealalta sa fie functionala).Deocamdata nimica daca aveti vreo ideea ce ar intra pm me Very Happy
nu vad rostul sa pun un gps acolo cand foarte simplu pui un dvd si ai toate functiile gps dvd tv tuner stik card ce rost are sa te complici plusa aeratoarele de pe mijloc sunt f bune vara parerea mea
  • TBonu

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Am inteles deci practic si-a mutat butoanele de acolo. Ideea e ca un dvd player e mult mai scump decat un GPS.
  • keopsss

  • Mesaje scrise: 1,516
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Si io vreau sa imi sumpar un gps si sa il pun inlocul la cele 2 aeratoare...
Frumos si ce ai facut tu,a meritat!
Daca mai gasesti cumva pe undeva butoane de scaune incalzite pentru b2 la dezmembrari sau cine stie....
Anunta-ma....Caut de vreo 3 luni pe la dezmembrari pe la mine in oras si nimic....
Sanatate!
La multi ani!
Skip ads

  • andreim4

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2007

  • Mesaj Privat
sal. poti sa pui o poza mai clara cu rezultatul final? daca se poate facuta pe zi? pe mine ma intereseaza sa pun doar un touchscreen si sa imi fac un car pc. e nasol ca navigatiile au "windows ce" care poate fi deblocat de interfata standard ca sa poti instala alte programe pe el dar nu exista atatea aplicatii ca pentru windows xp. dar pe windows xp nu prea gasesti o navigatie ca lumea. nu intru in polemici de costuri..... Smile
ai scris: Am reusit montarea dvd 2DIN, a trebuit sa fac niste modificari cum ar fi:
-a trebuit sa renunt la mufa la un senzor de la aeroterma si lam legat pe direct
-am decupat opritoru de pe carcasa de la aeroterma care bloca casetofonul sa se duca in spate un plastic

crezi ca se mai aplica si la un lcd subtirel?
multumesc anticipat
  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
salut man , azi o sa incerc sa fac niste poze mai clare si o sa le postez , dvd 2 din care l-am montat eu este mai lung cu circa 1,5 cm decat majoritate este un model mai vechi si deacea a trebuit sa modific in spate senzoru si opritoru de pe aeroterma zilele astea o sa imi pun un pioneer tot 2din si o sa fac poze si demontat ca sa vezi despre ce este vorba , daca montezi un lcd numai trebuie sa faci modificarile de mai sus , aceasi chestie vrea sa faca si ZAPU sa pun un display cu touch screen
  • TBonu

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Bun astept si eu poze.
  • inspectoratul

  • Mesaje scrise: 755
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
vali17kar a scris:Nu mi se pare chiar aiurea,dar daca tu zici..................... Exclamation Si se mai pot lega doua si in tetiere! Asta ca o idee !


Am o intrebare, ce butoane sunt alea de langa incalzirea in scaune? Steaua si Omuletul de alearga? ... si senzorul de parcare?

Mersi,
Cristi.
Skip ads

  • TBonu

  • Mesaje scrise: 364
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Steaua este aerul conditionat, defapt e fulg de nea . Omuletu nu stiu ce e, probabil alarma.
  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
TBonu a scris:Steaua este aerul conditionat, defapt e fulg de nea . Omuletu nu stiu ce e, probabil alarma.
da alarma si aer conditionat
  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat

  • andreim4

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2007

  • Mesaj Privat
sal. mersi pt poze. imi place mai ales cum au iesit comenzile de clima. dvd-ul parca e prea in relief dar ca idee e misto. oricum lcd-ul de la carpc tre lipit de masca deci tre sa fac ceva in genul lui mcfly dar pt vectra. spor la upgradeuri Wink
  • oKrime

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Poate ajuta cu ceva . Respect !
  • andreim4

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2007

  • Mesaj Privat
e dragut dar ideea topicului lui vali ca si a lui McFly e sa montezi un touch de minim 7 inch. oricine are bani de investit intr-un CID poate face asta. eu sincer ma gandeam si la cid si la touch. touchul fiind pt o vizualizare mai buna si control + inca doua monitoare in tetiere pentru pasageri. stiu ca exista monitoare pe usb. nu stiu cum le vede windowsul. ar fi interesant sa pot sa jonglez cu imaginea si sunetul pe fiecare display. cred ca asta e ceva ce aduce cu cea ce imi doresc sa fac http://www.neway.me/product...Flag=1&ID=138 doar ca din pacate se pare ca ei nu au decat monitoarele. sistemele prezentate pe site nu par a fi cel din poza
  • vali B 44 PIV

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2000 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2007

  • Mesaj Privat
andreim4 a scris:e dragut dar ideea topicului lui vali ca si a lui McFly e sa montezi un touch de minim 7 inch. oricine are bani de investit intr-un CID poate face asta. eu sincer ma gandeam si la cid si la touch. touchul fiind pt o vizualizare mai buna si control + inca doua monitoare in tetiere pentru pasageri. stiu ca exista monitoare pe usb. nu stiu cum le vede windowsul. ar fi interesant sa pot sa jonglez cu imaginea si sunetul pe fiecare display. cred ca asta e ceva ce aduce cu cea ce imi doresc sa fac http://www.neway.me/product...Flag=1&ID=138 doar ca din pacate se pare ca ei nu au decat monitoarele. sistemele prezentate pe site nu par a fi cel din poza

Interesant ,dar din pacate pioneer meu are iesiri pe rca, momentan caut 2 tetiere cu tot cu monitor pt copil sa mearga si cu dvd si separat
  • murgusergiu

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1996 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2009

  • Mesaj Privat
sal'tare lume,azi am terminat si eu un mic proiect:D....m-am chinuit,dar imi place mult de tot
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR