Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pentea

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 1994 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
mare ii plictiseala pe la unii Rolling Eyes
Skip ads

  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Unii chiar nu sufera de sindromul plictisului Smile
Multi au scos la vanzare cocalaria extrema! Smile Asta are LED uri....dar si generator de scantei! Smile
Se poarta in general la BMW "pisicute"!

  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
faceti comparatie intre ele si fara leduri v-am dat ceva gen inainte si dupa, e aceeasi masina. Mie sincer imi place mai mult cu leduri, si nu vad nimic extravagant sau ,cocalar'', cum ziceti.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Pe toti cocalarii cu astfel de lumini i-am vazut mergand cu farurile stinse noaptea ca sa se evidentieze ledurile. Ca si le-au pus degeaba daca nu ii remarca poporu' prost. Si treaba asta a inceput de la ledurile la stropitorile de parbriz. Intotdeauna sunt cei care in copilarie au ascultat Albatros cu "S-a marit armata" la un casetofon plin cu leduri de toate culorile.
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Sincer sa fiu in ultima poza vad un bertone frumos. Daca as vedea ozn-ul din primele doua poze, probabil l-as umple' de flashuri si sfinti. Rolling Eyes
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Daca tot o dam in cocalareala, va zic ca eu numai pe ceata densa (din aceea in care nu poti conduce peste 40km/h) aprind farurile de ceata din spoilerul fata, alea de jos care da bine la smechereala. Cand vad pe altii ca aprind toate becurile de la masina, pentru ca au butoane in bord...ma lasa rece si-mi face trimitere, gandul meu, la anumite rezultate de teste de inteligenta.
Multumesc celor care m-au inteles!

biela-manivela a scris:
Daci a scris:Toate sunt trecatoare...

...mai putin prostia.


Mare adevar ai grait!
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
La VW arata bine
  • electronistul

  • Mesaje scrise: 1,123
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2012 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Iscander, @elegance are dreptate. In ultima poza e un bertone fain, in primele ... cred ca ma inscriu la coada, sa dau si eu flash (ca o sa am si cu ce in curand).

Daci ... imi permit sa fiu si eu offtopic - ieri seara mergeam catre intalnirea ClubOpel si aveam un logan in fata mea, care mergea destul de incet. Il depasesc (drum cu doua benzi pe sens) pe interior, chit ca urasc sa fac asa ceva si vad motivul pentru care merge cu viteza melcului turbat: In oglinzile mele retrovizoare s-a facut dintr-o data lumina, ca ziua, dar omul de la volanul loganului nu vedea drumul aproape deloc ! Avea montate becuri xenon si pe faruri (aprinse, la 7 seara) si pe proiectoare (iarasi aprinse), dar in fata masinii lui erau doua pete de lumina la 4 metri (nu exagerez) in fata proiectoarelor. Toata lumina era proiectata pe tavanele apartamentelor de la etajul 3-4 in sus.

Si ca sa continui cu offtopicul - cei care ati condus logan noaptea stiti ca nu are nevoie de nici un xenon, farul ala bate excelent, cu halogene normale.

On-topic: discutia cu devil-eye e un fel de continuare la discutia despre angelize - acolo era vorba ca numai BeMWeurile "au voie" cu asa ceva, si numai pe masinile alea arata bine. Parerea mea - look-ul depinde de proprietar - unii vor lumini rosii sau albastre pe sub masina ca in NeFeSe, altii LED-uri in interiorul habitaclului, de zici ca e twilight zone la ei in masina ca te doare ochiu' de atata albastru, altii vor xenoane si angelize, altii devil-eyes pe Solenza sau cine mai stie ce. Eu unul ma amuz de fiecare data cand vad o cocalareala de-asta facuta fara gust pe strazile patriei, dar recunosc ca imi si bucura ochiul cand vad ceva frumos, facut cu gust, care sare in ochi exact atat cat trebuie si nici un pic mai mult.
Skip ads

  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
D_M_G a scris:Unii chiar nu sufera de sindromul plictisului Smile
Multi au scos la vanzare cocalaria extrema! Smile Asta are LED uri....dar si generator de scantei! Smile
Se poarta in general la BMW "pisicute"!

Daca nu se inroseste cand apas acceleratia nu e buna
  • claudiu__

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Din seria asta avem si in curtea noastra niste exemple...

Exista si (cel putin) un distribuitor in Romania, sper insa ca pretul(280 eur) sa-i descurajeze pe multi.
Uite si-un filmulet cu sculele in actiune:

Mie personal imi "plac" atat de mult asta aftermarket, incat de la o vreme nu le mai suport nici pe alea originale de pe Audi-uri
L.E.: Sa nu-l uitam p-asta, care si-a facut-o cu mana lui.

Daca nu va prindeti din film, cautati tutorialul! Omu' a dat in bara muuulte gaurele, si a pus leduri in fiecare, pentru ca nu i se pareau misto benzile alea cu leduri.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Toti cocalarii care isi pun leduri din astea zic ca o fac pentru vizibilitate. Insa niciunul nu isi face lumini pe viraj ca la Vectra C, desi alea chiar imbunatatesc vizibilitatea. Buba e ca alea se vad doar cand virezi, dar cred ca boscariciul ar fi in stare sa le faca sa stea aprinse tot timpul ca sa lumineze pitipoancele de pe trotuar, eventual sa inlocuiasca lampa aia cu un stroboscop ca sa atraga atentia ca mai e inca un prost in trafic.

  • Iscander_88

  • Mesaje scrise: 426
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pai ce sa zic....doar ca parerile sunt impartite. Mie unul imi plac, nu mi se par toate rebuturi.
Skip ads

  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Si mie imi plac luminile gen "daylight", mai putin cele cu banda care se pot lipi si pe bara. Ce ma deranjeaza este faptul ca se merge cu proiectoarele de ceata aprinse cand nu e ceata si cea mai deranjanta este ceata de pe spate care noaptea pur si simplu te orbeste
  • ratoiu2001

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Daci a scris:Daca tot o dam in cocalareala, va zic ca eu numai pe ceata densa (din aceea in care nu poti conduce peste 40km/h) aprind farurile de ceata din spoilerul fata, alea de jos care da bine la smechereala. Cand vad pe altii ca aprind toate becurile de la masina, pentru ca au butoane in bord...ma lasa rece si-mi face trimitere, gandul meu, la anumite rezultate de teste de inteligenta.
Multumesc celor care m-au inteles!


Si unde ar fi problema ca eu merg cu proiectoarele aprinse? Mai era unu (parca din Constanta), tot din rasa ariana, ca si tine de altfel, care avea la semnatura ceva de genul " toti care merg cu proiectoarele aprinse ziua sunt prosti". Nu cred ca te-a jignit nimeni, asa ca pastreaza parerile de genul asta DOAR pentru tine. Cat despre farurile after-market de genul asta, fiecare isi impodobeste bradul cum vrea....
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ratoiu2001 a scris:
Daci a scris:Daca tot o dam in cocalareala, va zic ca eu numai pe ceata densa (din aceea in care nu poti conduce peste 40km/h) aprind farurile de ceata din spoilerul fata, alea de jos care da bine la smechereala. Cand vad pe altii ca aprind toate becurile de la masina, pentru ca au butoane in bord...ma lasa rece si-mi face trimitere, gandul meu, la anumite rezultate de teste de inteligenta.
Multumesc celor care m-au inteles!


Si unde ar fi problema ca eu merg cu proiectoarele aprinse? Mai era unu (parca din Constanta), tot din rasa ariana, ca si tine de altfel, care avea la semnatura ceva de genul " toti care merg cu proiectoarele aprinse ziua sunt prosti". Nu cred ca te-a jignit nimeni, asa ca pastreaza parerile de genul asta DOAR pentru tine. Cat despre farurile after-market de genul asta, fiecare isi impodobeste bradul cum vrea....

De ce li se spune proiectoare de ceata?sa mergi cand e ceata, nu noapte si nu ziua. Daca faci parte din aia care merg cu proiectoarele aprinse ziua, ti-as spune vreo doua dar ma abtin
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
da` bradul sa si-l puna in casa la mama lui ... ca nu-i "regele soselelor" chiar daca are placuta din bazar in geam ... si nu-i singur pe strada ...
  • ratoiu2001

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
No comment


Ultima modificare facuta de ratoiu2001 la Vin 15 Jan, 2010 11:02 pm
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
ma gandem sa mi montez si eu asa ceva:) GLUMESC
PS:acum esti fericit nenea Cipiotu Smile


Ultima modificare facuta de Stefan_BC la Vin 15 Jan, 2010 11:10 pm, modificat de 3 ori in total
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Regulament a scris:4. Forumul NU trebuie confundat cu un CHAT. Mesaje care nu aduc nici un aport de informatie si sunt de genul "Marfa", "Esti tare", "Beton", etc. sunt interzise.


cred ca tot aici se incadreaza si posturile voastre: "...", " Very Happy "
  • ratoiu2001

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2008

  • Mesaj Privat
L-am editat.Multumit? Ai avut orgasm?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR