Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Chiar daca ai fost "obligat" sa recunosti fapta mergi in instanta mai ales daca ai avut martor. Sa ne tii la curent.
Skip ads

  • ExpressVectra

  • Mesaje scrise: 598
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc. va tin la curent saptamana viitoare merg sa depun contestatia. inainte de a o duce am sa o postez si aici
  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Bafta ExpressVectra.
Am avut si eu in seara asta un incident cu politia. Am depasit o duba a politiei si s-au luat dupa mine si m-au oprit pe motiv ca am depasit pe linia continua. Mentionez ca pe portiunea de drum nu exista linie continua. Nu mi-au facut proces verbal dar mi-au zis sa ma prezit dimineata la Politie la rutiera la un anumit agent sa zicem X-ulescu . Toate actele sunt la mine. Problema este ca eu eram singur in masina si ei erau 2 sau 3 dintre care unul era seful politiei , care s-a prezentat :"- Ba eu sunt seful politiei si m-am saturat de toti smecherii te las fara permis". Ce sa fac? Question
Cer scuze ca m-am bagat in topicul lui ExpressVectra.
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
@ExpressVectra bafta multa in razboiul cu politia si sa ne tii la 380 Wink
@Roly puteau sa cheme pe cei de la politia rutiera,de ce nu ti-au retinut actele? Sunt 2 variante:
1. Mergi la 7:45,il astepti in parcare cu un plic.
2. Iti vezi linistit de viata.
P.S. Nu le mai da motive,stii vorba aia nu te pune cu ²gaboru`²,te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta. Smile
Skip ads

  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Ok , mersi CapellaCt.
  • D.Mihai

  • Mesaje scrise: 212
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Eu sunt de parere sa faci contestatie.. gasesti vreo 2 prieteni mai tari in gura si ii iei ca martori.

Colegul cred ca vroia sa spuna mai pe romaneste "nu te pune cu prostul, te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta." ( scuze colegilor care sunt politisti dar m-am cam saturat de aerele si impresiile politiei rutiere )
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Roly a scris:Bafta ExpressVectra.
Am avut si eu in seara asta un incident cu politia. Am depasit o duba a politiei si s-au luat dupa mine si m-au oprit pe motiv ca am depasit pe linia continua. Mentionez ca pe portiunea de drum nu exista linie continua. Nu mi-au facut proces verbal dar mi-au zis sa ma prezit dimineata la Politie la rutiera la un anumit agent sa zicem X-ulescu . Toate actele sunt la mine. Problema este ca eu eram singur in masina si ei erau 2 sau 3 dintre care unul era seful politiei , care s-a prezentat :"- Ba eu sunt seful politiei si m-am saturat de toti smecherii te las fara permis". Ce sa fac? Question
Cer scuze ca m-am bagat in topicul lui ExpressVectra.


Inca n-ai uitat? De fapt, chiar sa-ntamplat asa ceva? Ai trecut tu pe acolo? Vezi-ti linistit de weekend. Au vrut doar sa-ti strice seara.
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
CapellaCt a scris:@ExpressVectra bafta multa in razboiul cu politia si sa ne tii la 380 Wink
1. Mergi la 7:45,il astepti in parcare cu un plic.

Sa nu faci asa ceva, e dare de mita = dosar penal ! Nu!
Skip ads

  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Nici prin gand nu mi-a trecut.
  • lupul1969

  • Mesaje scrise: 571
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Roly, 90% au vrut sa te sperie...In 10% te 'recomanda' colegilor de la Rutiera pentru urmarire periodica.Daca nu ti-au retinut documentele e ok.Nu ai motive sa le faci o vizita benevola.
La express...e greu!Succes!
  • Dan56

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Dan56 a scris:
...chiar sa Embarassed s-a-ntamplat asa ceva?

  • krafft

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Very Happy
Skip ads

  • colbert

  • Mesaje scrise: 314
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2009 1.7 cdti Z 1.7 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Roly a scris:Bafta ExpressVectra.
Am avut si eu in seara asta un incident cu politia. Am depasit o duba a politiei si s-au luat dupa mine si m-au oprit pe motiv ca am depasit pe linia continua. Mentionez ca pe portiunea de drum nu exista linie continua. Nu mi-au facut proces verbal dar mi-au zis sa ma prezit dimineata la Politie la rutiera la un anumit agent sa zicem X-ulescu . Toate actele sunt la mine. Problema este ca eu eram singur in masina si ei erau 2 sau 3 dintre care unul era seful politiei , care s-a prezentat :"- Ba eu sunt seful politiei si m-am saturat de toti smecherii te las fara permis". Ce sa fac? Question
Cer scuze ca m-am bagat in topicul lui ExpressVectra.

Nu te duce frate nicaieri ca nu au ce sa-ti faca! Atata timp cat nu ti-au luat actele nu au ce sa-ti faca . Sunt catelari de la paza si ordine nu sunt de la circulatie. S-au bagat si ei in seama putin ca si asa nu ii baga nimeni. Stai linistit. ! Atata timp cat nu ai nimic la ei nu iti face probleme. Chestiile aste se fac cu martori nu asa ca le-a casunat lor ca ai depasit pe linie contiinua. Asa poate sa zica ca i-ai si batut ...dar cum spuneam nu au martori.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Dupa cum se stie, nu sunt simpatizantul politistilor! Insa eu citind postarile reclamantului am inteles ca a depasit coloana si cand a fost remarcat de politist, s-a strecurat in coloana profitand de un alt sofer mai fraier. Politistul l-a scos din coloana si l-a amendat pentru fapta anterioara intrarii in coloana. Jos palaria pentru politist si astept sa vad mai des asemenea sanctiuni!
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Roly a scris:Am avut si eu in seara asta un incident cu politia. Am depasit o duba a politiei si s-au luat dupa mine si m-au oprit pe motiv ca am depasit pe linia continua. Mentionez ca pe portiunea de drum nu exista linie continua. Nu mi-au facut proces verbal dar mi-au zis sa ma prezit dimineata la Politie la rutiera la un anumit agent sa zicem X-ulescu . Toate actele sunt la mine. Problema este ca eu eram singur in masina si ei erau 2 sau 3 dintre care unul era seful politiei , care s-a prezentat :"- Ba eu sunt seful politiei si m-am saturat de toti smecherii te las fara permis". Ce sa fac? Question

Nu te prezinti fara citatie! Trebuia ca ei sa te sanctioneze pe loc! E interzis sa iti dea amenda un alt politist care nu a fost de fata, dar e de la rutiera, spre deosebire de aia din duba care nu aveau vreo treaba cu rutiera.
  • body_18_is

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Din cate stiu si imi dau seama din detaliile oferite de Expressvectra zona arata ca in poza :
Daca nu e linie continua acolo (si 90 % cred ca nu este ) , si nici un indicator de preselectare a benzilor nu cred ca ai gresit . Nu ai de unde sa stii ca dupa prima curba la stanga sunt doua posibilitati : sa mergi inainte sau sa virezi la dreapta .
Si daca tot suntem la capitolul permise , ce inseamna "a acorda prioritate unui pieton ?" . Scrie undeva in lege ca a da prioritate inseamna sa opresti masina ? Aceeasi formulare apare si in cazul unei intersectii nedirijate : se acorda prioritate de dreapta ; si aici trebuie oprita de tot masina ?
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,099
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
@body_18_is - hai ca mai fac o mica corectare pe desenul tau. Asta ca sa se inteleaga mai bine. Sper sa nu te superi. Wink
In general, in orele de varf, coada de masini la semaforul cu Nicolae Iorga ajunge pana la cealalta intersectie. Asa ca daca vii dinspre Galata si faci la stanga nu prea ai ce face si cam dublezi coloana. Altfel blochezi intersectia de la Policlinica sportiva. Am patit-o si eu de mai multe ori.
@expresvectra - mai da si tu cateva detalii pe desen.

  • PALLL

  • Mesaje scrise: 483
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 1,6 16v x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2009

  • Mesaj Privat
@ExpressVectra ---incearca mai intai o audienta la seful(comandantul)politiei.Salveaza si ultima poza sa poti fi mai explicit in fata lui.
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
ma scuzati, nu stiu zona abs deloc dar am 2 intrebari?
1.nu cumva este linie continua exact inainte de a vira dreapta pe nicolae iorga?
2.e posibil ca politistul sa fi considerat ca "i-a fost taiata calea" celui care l-a lasat pe colegul nostru sa intre in coloana?

tata patise mai demult o faza super caterinca : a iesit de pe banda 1(parcare) pe 2...atunci a franat o alta masina, l-a lasat pe tata sa iasa ca era un amic de-al lui dar mai incolo l-a oprit politia pe motiv, ca nu a dat prioritate la iesirea de pe banda 1, pe 2... tata i-a explicat ca l-a lasat tipul din spate ca se cunosteau, etc, dar politistul a zis ca nu se poate, trebuia sa-l lase sa treaca si dupa aia sa iasa din parcare...s-a rezolvat intr-un final, dar totusi....
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,099
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
la punctul 2: o fi, dar nu se vede.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR