Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Daca ai asigurare Casco,iti poti recupera paguba de la ei.Tot este alergatura cu cereri,declaratii,dosar,etc.,dar se poate.
  • cipylan

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Galati
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Daca ai masina mai veche de 5 ani si abea inmatriculata in Romania, nu-ti face nimeni asigurare CASCO. Cred ca ar trebui sa ne mobilizam toti soferii din Romania si sa facem ceva pentru a ne proteja drepturile, asa... macar cu ceva sfaturi utile. Nu se poate sa credem ca nu se mai poate face nimic. Ganditiva ca toti cei care au dat statul in judecata pentru taxa de prima inmatriculare au castigat, iar daca intrebai pe cineva acum un an in urma ce sanse ar fi, ai fi auzit doar raspunsuri negative. Asa ca atata timp cat ai dreptate trebuie sa lupti si vei gasi si victoria.
Ganditi pozitiv! Wink
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Daca vad o groapa/hau in oras, unde tre' s-o anunt, ca sa vina s-o astupe cat mai repede? Dar daca e inafara oricarei localitati?
  • cipylan

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Galati
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Indiferent de loc in oras sau inafara lui, pe raza judetului, conform legii raspunzator se face consiliul judetian sau consiliul local daca exista "...O.U.G. 195/2002 si am vazut la art.113 (1) Consiliile judeþene, consiliile locale...". Ar fi bine daca ar veni sa astupe dupa ce ar primi sesizarea, dar din cate stiu in romania doar pe calea tribunalului se face cate ceva. Oricum succes!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR