Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Eu tot nu m-am lamurit asupra becurilor Philips, multa lume se contrazice asupra eficacitatii lor, astept si io pareri si eventual preturi. Vreau sa aflu impresii de la cei care au pe masini urmatoarele becuri Philips: BlueVision, SilverVision, VisionPlus, Power2Night, NightVision, NightGuide. (ma intreseaza pozitie+faza scurta/lunga)


Ultima modificare facuta de sirblue la Mie 18 Oct, 2006 10:45 pm
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
fii atent eu aseara am montat doar un bec din cauza ca in spatele farului celalalt am montata unitatea de la alarma pot sa bag mana in foc ca becurile Vision plus sunt mai bune decat stock pt ca acum am masina cam chioara daca te uiti la ele , probabil ca mai sunt si alte becuri mai bune dar asta a fost oferta omului daca avea Night guide le luam sau Night Vision care se presupune ca sunt mai bune decat Vision +

Ps Urmeaza leduri de pozitie Embarassed
  • Gaby

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2005

  • Mesaj Privat
sirblue a scris:Eu tot nu m-am lamurit asupra becurilor Philips, multa lume se contrazice asupra eficacitatii lor, astept si io pareri si eventual preturi. Vreau sa aflu impresii de la cei care au pe masini urmatoarele becuri Philips: BlueVision, SilverVision, VisionPlus, Power2Night, NightVision, NightGuide. (ma intreseaza pozitie+faza scurta/lunga)


Set BlueVision la Augsburg acu' 3 zile cca 90RON. Setul contine 2xH7 + 2 beguri albastre de pozitie. Aveau si numai H7, fara pozitii.
NightGuide parca erau vreo 80RON, dar nu am mai luat, pt. ca am vrut sa vad care e diferenta intre cele doua tipuri.

Ce sa-ti spun in plus fata de ce am zis mai sus ?
  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Ei bine, mi-au trimis oferta cei de la Aspad pentru becurile Philips. Pentru Astra mea lucrurile stau asa (preturile includ TVA / pret per set):
- faza scurta H7 55W
VISIONPLUS - 70 RON
POWER2NIGHT - 84 RON
BLUEVISION - 100 RON
NIGHTGUIDE - 96 RON

- faza lunga HB3 65W
PREMIUM - 50 RON
BLUEVISION - 90 RON
http://www.lighting.philips...hting&lang=en

Ce parere aveti?
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
sirblue a scris:Ce parere aveti?


Ca am facut o super afacere cu becurile Vision plus luate cu 250 de mii Embarassed Cool
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
o intrebare off topic
daca schimbam becurile de la faza scurta trebuie sa reglam farurile din nou???? Embarassed
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
flavius1611 a scris:o intrebare off topic
daca schimbam becurile de la faza scurta trebuie sa reglam farurile din nou???? Embarassed


nu
  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
merci ptr raspuns
ma gandeam ca trebuie si ma lasasem pagubas in a schimba becurile
nu ca ar fi fost arse Wink
Skip ads

  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
vreau sa-mi schimb becurile de pe faza scurta si tot nu m-am lamurit care sunt mai bune: vision plus, nightplus sau bluevision?
  • eagle

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 YI7DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2007

  • Mesaj Privat
eu am pus Philips vision+ in locul celor originale de pe masina - Narva(faza scurta si pozitii)
diferenta dintre ele este mai mult decat evidenta (in favoarea vision+)
  • 1.7dti_edition2000

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Sa nu uitam ca orice bec folosit e innegrit si consumat,si da lumina sensibil mai putina din cauza asta;ar trebui masuratori cu un luxmetru cu becuri noi de tipuri diferite ,pt o comparatie adevarata
  • crissti

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie: constanta
  • Masina: Astra 2000 x17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
in cta exista vreun magazin din care pot cumpara aceste becuri magice philips ? daca nu dati.mi o solutie
Skip ads

  • eagle

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001 YI7DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2007

  • Mesaj Privat
le poti comanda de la suport@autoaccesorii.ro
plata ramburs

best,
  • Deltaztek

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Fratilor,

eu am facut un drum mai lung in vara lui 2007 si inainte de plecare am zis sa iau si eu niste becuri mai bune decat cele stock. zis si facut ajung la aspad si iau un set de Power2Night gt150.

becuri bune, se vedeau mai bine decat cele stock si m-au ajutat in cei 9000 de km facuti in concediu pana in spania si inapoi.

dar intr-o seara cu ocazia unui drum in decembrie pana la ploiesti si inapoi in bucuresti pe la 7 seara pe o oarecare ploaie si ceva ceata parca nu aveam farurile aprinse.

M-am speriat in seara aceea, mai ales la cum sunt semnalizate drumurile in RO.


Asadar sunt aproape 2 luni de cand ma gandesc ce sa fac sa am o vizibilitate mai buna noaptea pe vreme rea.

Power2Night GT150 sunt bune dar pe vreme rea ceata plus ploaie lasa de dorit.

Cu faza scurta cu aceste becuri primesc uneori flash-uri cum ca as merge cu faza lunga, cu precizarea ca farurile sunt bine reglate.

daca aveti sugestii le astept
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Noaptea, pe vreme ploioasa si al drum lung farurile se pot acoperi cu mizerie si evident ca vizibilitatea scade. Asa ca va recomand ca in aceste situatii sa curatati farurile din cand in cand. Cei care au sprit la faruri sunt favorizati.
La schimbarea becurilor de orice fel, incercati sa nu atingeti bulbul de sticla cu mana. Grasimea din piele, ramane pe sticla si favorizeaza arderea prematura a becului.
  • Deltaztek

  • Mesaje scrise: 148
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2007

  • Mesaj Privat
hai nici chiar asa, distanta lunga bucuresti ploiesti?

nu cred sa fi fost acesta motivul, dar voi face verificari.
  • alexandru_petcu

  • Mesaje scrise: 199
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Sep 2007

  • Mesaj Privat
eu recomand Philips X-treme Power
le folosesc din toamna si sunt foarte multumit de ele; furnizeaza o lumina alba foarte buna (aproximativ 4000k)

http://www.pal-guide.com/
  • vmm
  • Suspendat
  • 6 mesaje
  • din 24 Dec 2007
  • Astra 2007 Z17DTH
  • Bucuresti
  • vmm

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Cristi_C a scris:Daca tot suntem la becuri de astra G, vreau si eu sa intreb ce becuri sa cumpar sa se vada albstru la pozitie? Adica model... si poate si firma?Smile

Vrei sa iti duci masina la discoteca sau vrei sa te faci vizibil in trafic?! Nu!
  • relutzu kla

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2008

  • Mesaj Privat
nu ma luati in nume de rau dar am impresia ca mi-am luat o mare teapa cu niste becuri philips(poate ma insel)dar am cumparat PHILIPS blue vision si pe spate scria 4000K.Pana aici totul era perfect,ma asteptam sa imi dea o culoare alba si sa bata bine....pauza....bateau galben de tot si nu aveau nici o tendinta de alb sa nu mai vorbesc de acea tendinta de albastru(blue).Am dat 120ron pe ele si pt ca nu era primu set de becuri care le-am cumparat ma luat nervii si mi-am luat niste becuri mai ieftine la 30ron care le spun toti stifturi si le am de 2 luni si vad super bine cu ele dar bine inteles nu se compara cu o instalatie xenon pe care sper sa o cumpar cat mai curand.....apropo va recomand cu cea mai mare incredere becurile care le am eu in proiectoarele de ceata se numesc PLASMA WHITE si au cutia neagra.Am avut si pe faza scurta Plasma White si becurile astea chiar sunt albe cu o usoara tenta de albastru,nu mai spun noaptea da o lumina alba de tot,dar am mers jumatate de an tot timpu cu ele aprinse si unu a cedat si mi-am luat asa zisele becuri Philips care nu o sa mai iau in viata mea.Am poza cu proiectoarele mele de ceata sa vedeti cum o da becurile....dar nu stiu sa pun poze.....ma puteti ajuta?
  • relutzu kla

  • Mesaje scrise: 260
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2008

  • Mesaj Privat
poze cu proiectoare mele de ceata




apropo...in poza 2 se vede cum bat alb si chiar la o distanta bunicica,nu mai spun de cele de pe faza scurta care le-am avut pe langa faptu ca aveam o vizibilitate buna noaptea,ziua imi scotea masina in evidenta Very Happy bateau gen xenon(nu chiar ca o instalatie dar nici ca originalele).Au costat 50RON cele pe faza scurta iar pe proiectoare 39ron si le-am luat din peco...o sa spuneti ca daca le fac atata reclama de ce nu imi iau si eu pe faza scurta.....nu imi iau pt ca am ajuns de mi-am cumparat al 4 rand de becuri pe care le-am schimbat si cam toate au ajuns aproape de 2mil si mi sa pus pata si mai astept vreo luna de zile si imi cumpar instalatie xenon pe faza scurta
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR