Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • danieel

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2007 19cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2008

  • Mesaj Privat
E un baiat bun ,chiar daca e rau de gura (parerea mea, nu il cunosc personal si poate ma insel)
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Fara a avea intentia de a-l jigni pe BM prin comparatie, am sa incerc sa fac una. La curtile regale din Evul Mediu exista un personal foarte important numit clown. Rolul lui real nu era de a distra lumea, asa cum se crede, ci de a fi un factor perturbator, o contragreutate in viata foarte incarcata de tensiune de la curte. Si pentru ca acest lucru era atat de important pentru mentinerea echilibrului, clownul avea pana si imunitate pentru actiunile sale.

Cum imi place sa cred ca BM este clownul nostru, eu votez nu numai contra suspendarii lui definitive, ci chiar pentru acordarea imunitatii.
  • gabiopel

  • Mesaje scrise: 5,796
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 Y20 DTH-2.0 DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Am votat NU ,cu toate ca am avut un mic conflict cu biela, consider ca pe acet forum este loc pt toata lumea .
  • White Tzuly

  • Mesaje scrise: 629
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1981 13S
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Desi nu-l cunosc personal, intalnirile cu el pe forum au fost destul de distractive. Desi il ia gura pe dinainte si e certaret, pentru mine este un personaj amuzant si cu chef de caterinca. De asemenea, are o vechime destul de mare, vaneaza greseli si prostii, luandu-se de unii care sincer, merita chiar impuscati (unii; si nu dau nume).

Am votat NU. Macar din punct de vedere al vechimii, nu merita ban definitiv.

p.s. mor de curiozitate sa vad ce a facut de data asta... Shocked Very Happy
Skip ads

  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Avand in vedere ca biela are 2 luni de concediu, consider topicul ramas fara subiect, cel putin pentru o vreme.
  • petrecila

  • Mesaje scrise: 1,096
  • Locatie: Bacau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2007

  • Mesaj Privat
"Cine se simte fara pata sa arunce primul piatra". Am votat NU pentru ca nu il cunosc personal si nu am nimic cu el de impartit. Nu ma intereseaza daca abereaza sau nu pentru ca nu il urmaresc si in primul rand nu il cunosc. Daca cumva ma jigneste va avea din partea mea IGNORE, ceea ce va recomand cu caldura. Multe scantei se vor stinge din fasa. Ceea ce mi se pare aberant, este faptul ca din spatele unei tastaturi se impun "sentinte", adica se vede cat de periculos poate fi Internetul in modelarea psihicului. Fratilor iesiti si faceti sport, ca e jale mare. Faptul ca datorita exploziei tehnologice comunicarea in timp real a devenit posibila, inrosindu-ne bucile pe scaun si buricile degetelor, nu inseamna ca si cunoastem personal interlocutorii. Bunul simt si buna crestere impun, daca mai e necesar, o prudenta in exprimare. Daca vreti, cu el va trebui sa plece cel putin jumatate din userii acestui forum. Insa cum niciun regulament sau lege pe lumea asta nu se pot respecta "ad literam", deja suntem pe o panta periculoasa, daca am inceput sa vedem gunoiul din ochii altora in loc de barna din propriii ochi. Din moment ce exista Regulament, Admini si Moderatori nu avem drept de "sentinte". Singura metoda sigura pentru cei nemultumiti ramane "IGNORE".

PS Initiatorul acestui topic a gresit cand a propus ridicarea acestui user la rangul de moderator. In primul rand acest topic i-a crescut rating-ul si apoi, sa-i fereasca D-zeu pe unii, ca el sa devina moderator: are nasul fin si vaneaza bine, ceea ce poate fi si eficient pana la urma. Scuze daca am vorbit prea mult.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Nu ai vorbit deloc prea mult, dimpotriva ai zis foarte bine. Mi-am permis sa subliniez una din ideile exprimate.
Mi-a placut si comparatia cu clown-ul de la curtea regala, facuta mai sus de dodo13.

Si daca stau bine sa ma gandesc... Biela chiar are stofa de moderator!
Stiu ca imi contrazic mesajul anterior, dar deh, oricine are voie la un "second thought"
  • beynur

  • Mesaje scrise: 206
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Zafira 2006 Y2,2DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2007

  • Mesaj Privat
ddf a scris:Am votat ,,NU" .
Fara el forumul nu ar mai avea acelasi farmec. De cate ori nu am ras cu gura pana la urechi citindu-i postarile .Si cred ca si multi altii au facut la fel.
Mai bine s-ar apuca sa scrie o carte . Ar avea succes.
Si sa recunoastem ca topicele deschise de el au adunat cele mai multe postari.
Iar daca s-a deschis un topic special cu referendum national pentru el atunci chiar e o celebritate. Laughing
Ideea de a-l face moderator e chiar geniala !
Laughing
Atunci sa vezi distractie .



idem Smile
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
petrecila a scris:"Din moment ce exista Regulament, Admini si Moderatori nu avem drept de "sentinte"


Nu votez, pentru ca nu am acest drept,tocmai de aceea am insistat ca acest topic sa nu mai existe,iar grupul de moderatori sa se mareasca.

MODERATÓR, -OÁRE, moderatori, -oare, s.m. și f., s.n., adj. 1. S.m. și f., adj. (Element) care modereazã, pondereazã, frâneazã, potolește. 2. Persoanã care conduce o dezbatere, de obicei, publicã, o masã rotundã, o emisiune cu mai mulți participanți. 3. S.n. Dispozitiv de reglare a vitezei de mișcare a unui mecanism. 4. S.n. Substanțã folositã pentru încetinirea mișcãrii neutronilor. – Din fr. modérateur, lat. moderator, it. moderatore.
  • JoeLimonada

  • Mesaje scrise: 116
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Oct 2009

  • Mesaj Privat
1. cine este Biela-Manivela?
2. nu tolerez acest forum (parerea mea este gustata de cei care au fost la gaseala galati-braila)
3. ma supara pe acest forum ca nu se fac diferente intre cei care au contribuit la dezvoltarea forumului si celor care intra aici doar ca sa isi rezolve problemele....
4. o pata de culoare data de Biela-Manivela trebuie pe fiecare forum
5. la vanzari-cumparari daca moderatorii si-ar face treaba si nu ar bana doar pe cei din provincie si ar fi corecti totul ar merge struna
6. nu voi plati niciodata pentru acel sticker si nu voi face reclama acestui forum pentru ca nu isi dau interesul sa ne faciliteze ceva noua, utilizatorilor

7. Biela-Manivela m-a luat la misto dar eu am votat cu el pentru ca traieste in democratie si spune ceea ce doreste, comunistilor

cu respect,
al vostru tovaras JoeLimonada
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Smile) SIncer m-am gandit si eu sa fac un topic pe aceasta tema , dar avand multe "discutii" cu personajul respectiv am decis ca e mai bine sa il bag in seama , cred ca cel mai bine este sa nu il bagam in seama . Consider ca nu ai cum sa scapi de el , e ca o raceala , orice ai face o data pe an sau la 2 ani revine Smile) . EU unul votez ca NU , doar pentru simplu motiv ca vreau sa vad cat il duce "cerebelul" lui . Ma distreaza sa vad cate un personaj de genul respectiv . SI da trebuie si cate un bufon , nu de alta dar cine ne mai face sa radem?
  • respected

  • Mesaje scrise: 542
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Parere proprie : omul a adus mai mult plus decat minus pe acest forum.
Skip ads

  • sebi4fc

  • Mesaje scrise: 1,576
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Nu is de acord sa fie suspendat ca argumente: de fiecare data cand citesc replicile lui ma bine dispun si cel putin pe mine nu ma deranjat niciodata desi nu am fost intodeauna pe acceasi lungime de unda nu cred ca Biela se leaga de cineva fara motiv, si omu chiar zice ceea ce crede si ce simte.

Asa ca am votat NU

P.S. sa se faca alt sondaj daca sunteti de acord ca Biela sa fie facut moderator


Ultima modificare facuta de sebi4fc la Dum 28 Feb, 2010 11:44 pm
  • DJINN

  • Mesaje scrise: 399
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Am votat NU. Pierdem toata caterinca daca-l scoatem.
  • Cristy_13

  • Mesaje scrise: 763
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Bre, da ce important e BM de se deschide topic special...
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Daca-l faceti moderator stricati tot. Very Happy
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am votat ca NU trebuie suspendat definitiv.Eu nu-l cunosc personal,nu m-a deranjat,asa ca nu am nimic impotriva lui.Parerea mea este ca pe @biela-manivela il ²atrag² colegii ceva mai ²slabi² si anume cei care scriu un post de 30randuri din care nu intelegi nimic(daca nu era el,probabil ca se gasea altcineva care sa le dea peste nas) sau cei care deschid subiecte inutile(discutate in alte subiecte) sau sau sau .....
Eu propun sa-i taiem o ureche Very Happy
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
NU, mare, de tipar, bolduit si subliniat!

Argument: sunt unul din fanii lui. ClubOpel fara biela-manivela e ca Antena 3 fara Mircea Badea.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
"Club Opel
Listã de discuþii pentru pasionaþii acestei mãrci de maºini."

Asta imi apare cand dau search pe google la clubopel.

Nu trebuie sa fi neaparat mecanic auto pentru a face parte din aceasta comunitate.Ci doar "pasionat".
Am postat acesta sesizare pentru cei care considera ca Biela(daca nu da sfaturi concrete) ar trebui eliminat.

Sunt multi care se flambeaza cand sunt corectati.Si sincer sa fiu din cate am observat el face asta din prietenie,gluma sau cum vreti sa ii spuneti.O mai face si din rautate dar in cazul in care persoana respectiva e agramata.De cate ori in discutiile pe care le avem cu prietenii nu facem misto unii de altii,de multe ori chiar ne injuram(tot in gluma).Dar asta se intampla in viata REALA.

Cred ca ideea de a-l face moderator a fost inaintata ca si o ironie.Nu era cazul.

Ps - clown nu exista in evul mediu.Putin mai tarziu a aparut clovnul,dar el evolua in piete publice alaturi de o trupa de comedianti ambulanti.

In cazul de fata se putea face comparatia cu un bufon.Ei isi faceau veacul pe la curtile regilor.Oricum...cand era chemat se folosea mai mult apelativul de "nebun".

Daca ar fi sa-l compar cu un personal ei bine cred ca as face-o cu Ilie Moromete. Smile

Nu mai e nevoie sa spun in concluzie ca am votat NU.
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,548
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
CONTRA...nu am argumente mai bune decat antepostatorii mei..asa ca ma abtin, sustinand postarile contra suspendarii.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Ar fi bine ca @Biela-Manivela sa fie suspendat definitiv?
DA. 39%
NU. 60%
99 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR